Oyunlarda korsana karşı olanların iki yüzlülüğü

Bu konulardan gına geldi artık. Ülkede her anlamda hırsızlık zaten yasal olmuş durumda, halkı da giderek bunu normalleştirmeye çalışıyor işte... Bunu diyenler bir gün krediler çekip yıllarca kazanç sağlamadan her şeyini bir projeye yatırır umarım, o zaman korsan içerik tüketenlerin hırsız olup olmadıklarını acı şekilde öğrenirler... Her oyun firması Ubisoft, EA ya da Activision değil. Çoğunun varlığı yaptıkları her oyunun satılmasına bağlı.

Maddi durumun gerçekten yoktur, korsan içeriğe yönelirsin anlarım da bunu "olması gereken" bir şey gibi gösterecek ahlaki çöküntüyü ne zaman yaşadılar anlamıyorum... Korsan oynayacaksan oyna ama köşede sessiz sedasız oyna, ben hırsızım (ya da emek hırsızıyım) demek son zamanlarda övgü konusu mu oldu anlamadım ki?

Not: Ayrıca "elit" kelimesinin anlamını öğrenin gençler. Elit demek zengin demek değildir, burjuvazi ile elitizmi karıştırmayın. Elit demek "seçkin - seçilmiş" demektir. Kendi alanında üst düzeyde olan kişiler, bir konuda çoğunluktan üstün meziyetlere sahip kişilere elit denir. ZENGİNLERE DEĞİL! Elit askeri birlik zenginlerden mi oluşuyor? Kendi görev alanlarında üst düzey olanlardan oluşuyor. Elit denilen bilim insanlarının hepsi zengin ailelerden mi geliyor? Hepsi kendi alanlarında en üst düzeyde oldukları için "elit" oluyorlar. Elitlik ile burjuvazinin bağlantısı yok, terminolojiyi öğrenin.

Son düzenleme:
''Korsana karşı olup korsan kullanan insanlar = Sigara kullanma deyip sigara bağımlısı olan insanlar''

Ayrıca korsan kullanan kişiler:
1. Geliştirici desteğinden
2. Güncellemelerden (Her güncelleme scene grubu tarafından kırılamayabiliyor.)
3. Çoklu oyuncu modundan
faydalanamıyorlar.

Yani aslında para vermeden pek bir şey elde edemiyorlar.

Not: Korsan kullanan biriyim. 2015'ten beri GTA V'i orijinal almadığım için hep hikaye modunu oynardım. Fakat Epic Games'in jestiyle orijinal sürümü oynamaya başladığımda aslında GTA V'in asıl olayının Online'da olduğunu fark ettim. Yani oyuna ''para vermediğim'' için 5 sene nimetlerinden ''faydalanamamışım''.

Not 2: Korsan Minecraft indirdiğimde yayınlayan kişi installer'a pop-up koymuş, ben de yanlışlıkla açmış oldum. İnternetim kesildi ve hep mavi ekran almaya başladım. Böyle riskler de var. Bedava elde edeceğim diye zarara girebiliyorsunuz. (Anti-Virus kuramadığımdan Kaspersky Rescue Disk ile temizlemiştim, soranlar olursa diye söyleyeyim dedim.)

Korsan hırsızlık değildir. Birisi benim malımı çalsaydı bu mal benden eksilirdi. Korsanda mağdur olan, malı eksilen kimse yok.
Parası eksiliyor. Zarar edebiliyor. Mesela toplam 100000 tane sattı. Her birinden 10 TL kar edecek olsa 1000000 oluyor. Ama bir kısmı korsan indirilince öyle olmuyor. Hırsızlık oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı