Pendik'de Yaşanan Maganda Saldırısı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu tip magandalar iş güç sahibi olmuşlar ama 'İNSAN' olamamışlar. Seydioğlu baklavacılarından hiç bir şekilde alışveriş yapılmaz. Belindeki silaha güvenip trafikte terör estirmek böyle bir şey olsa gerek.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Adalet sadece isim olalı çok oluyor. Bu devirde 1-2 dayı ve biraz parayla kral olursun. Adalet bile senin olur.

Büyük ihtimal ilk başta 2-3 yıl hapis cezası verilir, sonra para cezasına çevrilir. Aracın onarımı için maddi birazda manevi tazminat ödeyerek işten sıyrılır olur biter.

Türkiye'de yine adalet ve hukukun olmadığı bir kez daha gösterildi. Polisler bu adamı kapıda karşılamış. Ben burada polisleri kınıyorum. Eli boş gitmek ne demek? Bari gitmişken hediye götürselerdi. Akraba ziyaretine gider gibi gitmişler. Kapıda el sıkışmışlar. Sanki çok yakın bir arkadaşlar gibi. Verilen ceza ise 1.100₺ ve geçici süreliğine ehliyetine el konulması. Yani kadının yaşadığı travma ile kalacak.

Biz burada diyoruz ya bu adamı döveriz, hastanelik ederiz falan diye. Demek ki bu adama bırakın vurmayı dokunsak bile bizi hapis bekliyor. Bu adamın arkası sağlam demek. Arkasının sağlam olduğunu bildiği için zaten böyle hareketleri çok rahat yapabiliyor. Zaten ne yaparsam yapayım ceza almayacağım diyor.

Her defasında adalet ve hukuk kavramlarının Türkiye'de olmadığını açık açık gösteriyorlar.

Capture+_2019-07-08-16-07-59.png

Son düzenleme:
Ne yapsın adam. Böyle manyaklarla uğraşırsan ya hastanelik olursun, ya da çeker silahı vurur ... yoluna gidersin.

Böyle tiplere meydan dayağı şart.
Ben arabada genelde pompalı, ruhsatlı tabanca ya da bıçak taşırım. Meşru müdafaa şartları oluştuğu taktirde kullanmaktan çekinmem.

Bu olayda içime sinmeyen çok şey var.

Anlatılan hikayede kopukluklar, mantıksızlıklar ve hayatın olağan akışına aykırı durumlar olduğunu düşünüyorum... Bu yüzden olayda tahrik olduğunu düşünüyorum. Kimse kolay kolay zıvanadan çıkmaz kendini bu duruma düşürmek istemez.

Burda adalet savaşçısı kesilenlerin adalet'in A'sı ile bile alakası olmadığını düşünüyorum. Allah'tan adalet var yoksa barbarlık alıp başını gidecek bu adalet lafını ağızlarından düşürmeyenler yüzünden.

Bakın adalet diyorsunuz ama tek taraflı anlatıma bakıp yargıda bulunuyorsunuz, adalet diyorsunuz olayın tamamından oluş şeklinden zerre haberiniz yok sadece sonuca bakıp yargıda olayın öncesi ve sonrasıyla alakalı zerre bilgiden yoksun şekilde bulunuyorsunuz. Adalet diyorsunuz karşı tarafı linç edip söz hakkı tanımıyorsunuz sadece tek taraflı anlatım üzerinden lince kalkıyorsunuz.

Adalet demek bu değil.

Adalet tek taraflı anlatımlara göre işlemez. Çünkü tek taraflı anlatımlarda genelde olayın en kritik noktaları atlanır, kimse kendi kusurunu söylemek istemez. Bu yüzden galeyana gelip barbarca lince kalkışmadan ince karşı tarafa da söz hakkı vermek gerekir. Olayın öncesini sonrasını bilmeden ağzı olan konuşuyor. Mahkeme olayın öncesine sonrasına tanıklara ve delillere bakarak karar verir. Tek taraflı anlatımlara göre değil. Bu bağlamda vereceği kararı primitif bakış açısına sahip linç kültürüne hizmet eden kişilerin anlamayamacağını düşünüyorum.

Anlatılan hikayede kopukluklar, mantıksızlıklar ve hayatın olağan akışına aykırı durumlar olduğunu düşünüyorum... Bu yüzden olayda tahrik olduğunu düşünüyorum. Kimse kolay kolay zıvanadan çıkmaz kendini bu duruma düşürmek istemez.

Burda adalet savaşçısı kesilenlerin adalet'in A'sı ile bile alakası olmadığını düşünüyorum. Allah'tan adalet var yoksa barbarlık alıp başını gidecek bu adalet lafını ağızlarından düşürmeyenler yüzünden.

Bakın adalet diyorsunuz ama tek taraflı anlatıma bakıp yargıda bulunuyorsunuz, adalet diyorsunuz olayın tamamından oluş şeklinden zerre haberiniz yok sadece sonuca bakıp yargıda olayın öncesi ve sonrasıyla alakalı zerre bilgiden yoksun şekilde bulunuyorsunuz. Adalet diyorsunuz karşı tarafı linç edip söz hakkı tanımıyorsunuz sadece tek taraflı anlatım üzerinden lince kalkıyorsunuz.

Adalet demek bu değil.

Adalet tek taraflı anlatımlara göre işlemez. Çünkü tek taraflı anlatımlarda genelde olayın en kritik noktaları atlanır, kimse kendi kusurunu söylemek istemez. Bu yüzden galeyana gelip barbarca lince kalkışmadan ince karşı tarafa da söz hakkı vermek gerekir. Olayın öncesini sonrasını bilmeden ağzı olan konuşuyor. Mahkeme olayın öncesine sonrasına tanıklara ve delillere bakarak karar verir. Tek taraflı anlatımlara göre değil. Bu bağlamda vereceği kararı primitif bakış açısına sahip linç kültürüne hizmet eden kişilerin anlamayamacağını düşünüyorum.
Şu bakış açısını bırakın artık. Ben sadece adam gibi konuş dedim diye 5 kişi üstüme saldırdı, 1 tanesinde satır vardı.
Siz belli ki hiç böyle hayvanlarla karşılaşmamışsınız.
Ayrıca bu olayın savunulacak bir kısmı var mı? Arabada HAMİLE kadın var.
Çok boş fikirleriniz...

Adalet demek bu değil.

Bir düzine yazmışsın ama hepsi havada kalmış yazdıklarının... Ortada kapı gibi görüntüler var adam arabanın dikiz aynasını kırmaya çalışıyor yetmiyor üstüne çıkıp ön kaportayı yamultmuş daha ne olacaktı ki? Hem dediğin gibi tahrik olmuşsa da bu sefer sen görüntüsünü çek. Artık 10 yaşındaki çocukta bile telefon var. Koskoca işletme sahibi herhalde elektronik özürlü değildir ya. Madem sen haklısın buyur çek ne diye haklıyken haksız duruma düşüp malzeme veriyorsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı