PlayStation 5 için düşünceleriniz neler?

Başlık PS5 için düşünceleriniz ama XBOX yazıyor herkes. Ne düşünelim henüz bir görselini görmedik.
İki tarafın da güzel yönleri olacak. Ondan dedim. Donanım anlamında pek fark olmaz zaten.
E tamam o zaman fena falan gelmiyorlar, aynı geliyorlar kardeş kardeş.
Yani o 8K destekleri falan zırva. Şu an PS tam anlamıyla 4k veremiyor. Onu vermiş olur bu seride. Microsoft da 4K konusunda PS4'ten iyiydi. O da bir tık daha ileride olur. Xbox Exclusive oyunlarda PS'den gerideydi. Bir sürü oyun stüdyosu satın aldı. Bu seride o eksik tarafını kapatmaya çalışabilir.
Şaşırtan ve dikkat çekici olabilecek tek şey Ray Tracing desteği ve içindeki SSD hızı olabilir.
Her şey sıradan yani çok fazla bir değişiklik olmayacak.

Son düzenleme:
Ps5 60 FPS ye devam edecek. Öncekine nazaran daha grafikli ve hızlı olacak. DVD satışları devam edecek. PS5 Pro tarzı birşey sonradan olursa ki olabilir 60 FPS nin üstüne çıkabilir. İçinde en düşüğü 1TB SSD olacak. Dualshock 4 de dokunmatik olan yerde mini ekran olabilir. PS store de dijital kardeşlik devam edecek. Fiyatı 4500₺. 2.kol 500₺

Grafikli yeni bir ölçü birimi mi oluyordu?😀 PS5 60 FPS'ye devam edecek ne demek ? PS4 60 FPS verdiğini mi zannediyorsunuz? Oyunlar konsolda 30 FPS.

Grafikli yeni bir ölçü birimi mi oluyordu?😀 PS5 60 FPS'ye devam edecek ne demek ? PS4 60 FPS verdiğini mi zannediyorsunuz? Oyunlar konsolda 30 FPS.
Oyunların çoğu 60 FPS, bazı oyunlarda 30 FPS ve oyun içi aksiyon yerlerinde 60 FPS oluyor. Grafikli derken PS4 Fat kasa ile PS4 slim arasındaki görüntü farkı mesela.İki cihazida aynı ekranda kullandım. PS1,2,3,4 hepsine sahibim, ezber konuşmuyorum.Cımbıza gerek yok anlayan anlıyor zaten. PS5 sabit 60 FPS verecek diyorum.

Oyunların çoğu 60 FPS, bazı oyunlarda 30 FPS ve oyun içi aksiyon yerlerinde 60 FPS oluyor. Grafikli derken PS4 Fat kasa ile PS4 slim arasındaki görüntü farkı mesela.İki cihazida aynı ekranda kullandım. PS1,2,3,4 hepsine sahibim, ezber konuşmuyorum.Cımbıza gerek yok anlayan anlıyor zaten. PS5 sabit 60 FPS verecek diyorum.
Alemsiniz. 😀 . Hayırlı günler.

Önemli olan güç değil önemli olan exclusive oyunlar sadece akıcı bir şekilde güzel grafiklerle oynatsın yeter 8K gibi uçuk şeylere gerek yok.

Gamepass falan hikaye bizim gibi ülkeler için artı yoksa oyuna 60 birim para veren için pek önemli değildir diye düşünüyorum. Gamepass öne geçiren bir faktör olmaz diye düşünüyorum.

Playstation PSN Plus olayından vaz geçip Gamepass sistemi kurup (Özellikle PS4 exclusive oyunları olucak) ve aylık PSN Plus gibi yeni oyunlar getirirse çok güzel olur.

Exclusive diyoruz ama Horizon (Sağlam kaynak kesin sayılır) eğer gelirse işler değişecek ve benim gibi kişiler "acaba sistem toplasam daha iyi olurdu" diyebilir.

Konsol fiyatı olarak Xbox karışık olucak ama normal PS5 tahminen 400-500 dolar eğer daha yüksek olursa PS3 gibi olur.

Ek olarak PS5 ile artık tarayıcı değişmeler diye düşünüyorum direkt olarak Chrome gelirse güzel olur çünkü PS4'te olan kanser ediyor.

Tasarım olarak yatay bir tasarım daha güzel olur diye düşünüyorum hem şekil hem taşınabilirlik bakımından.

Çok iyi ev süpürür 🤠

ELslMBKW4AAVZ4n.png

PS5'in, PS4'den 5, PS4 Pro'dan 2.5 kat daha güçlü olacağını düşünürsek ciddi farklar olacak diyebiliriz. İlk belki bir, belki iki sene ciddi farklar oluşmaz ama 2 sene sonrasında makas ciddi anlamda açılır. Ben daha iyi grafikli oyunların yanında daha gelişmiş servisler göreceğimizi düşünüyorum. Önceki nesille en büyük fark olacak ve gerçekçi oyun oynayabileceğiz.

PS5'i ben de alacağım inşallah. Bir de PS4 sahibi olmayanların üzülmesine gerek yok. PS4 oyunlarını da destekleyecek. Ben yine de PS1/2/3 oyunlarını da desteklemesini isterdim. Xbox sahipleri çatır çatır Bully, GTA IV oynarken PS sahipleri PS3 mü arayacak? Bu büyük handikap.

Ben kasa toplayıp yanında PS5 ve MacBook Air almayı düşünüyorum. Bu üçlü beni 10 sene götürür. Zaten elektronik cihazlarımı uzun süre kullanan biriyim.

Bence artık eski konsollara çıkmış oyunları oynayabilmeliyiz. Herkes GOW'u Spider-Man'ı Last of Us'ı oynamak isteyecektir.

Öyle 8K getireceklerini sanmam onun yerine 4K'da 60 FPS vermeye çalışacaklar. PS4 Pro'da bile çoğu oyun 4K'da 60 FPS veremiyor buna "Exclusive" oyunlar da dahil. Açıkçası PS5 şuanki oyunları Ray Tracing desteğiyle 4K 60 FPS'te oynatsa çoğu kişi için yeter de artar bile.

PC ile kıyaslamaya girmek çok saçma ve gereksiz bence.

Ortaya çıkan görsellerdeki gibi çıkacağını hiç sanmıyorum. Xbox Series X çok şık olmuş. PS5 ise kargacık burgacık duruyor yanında. Umarım düzgün yaparlar tasarımı.

Yeni konular

Geri
Yukarı