İnceleme PlayStation 5

Konuyu açma amacım 2023 yılının sonuna geldik ve PS5 alınır mı? Sorusunu cevaplamak.

WhatsApp Image 2023-12-09 at 20.07.30.jpeg

WhatsApp Image 2023-12-09 at 20.07.31.jpeg

WhatsApp Image 2023-12-09 at 20.07.31 (1).jpeg

Gerçekten çok büyük bir konsol, koyacak yer problemleri çokça oluşabilir. Şu an fiyatı sıfır olarak 20-23 bin lira arasında bulunuyor fakat tek kol veya çift kol seçenekleri fiyatı değiştiriyor, tercihe göre değişir fakat çift kol avantaj olarak görüyorum. Konsolu 3 haftadır kullanıyorum ve oynanış olarak güzel, kullanış olarak güzel ve PS özel oyunları zaten muhteşem. Gamepad'in hissiyatı oyunun içine alıyor ve bu çok iyi bir şey. Fakat oyun fiyatları gerçekten fazla, örnek olarak birkaç oyun göstereyim.

1702142289958.png

1702142309634.png

1702142396887.png

Oyunlar genel olarak pahalı fakat bilgisayar tarafına baktığımızda oyunları dolar olarak aldığımız için PS Store'nin fiyatları gayet uygun. Türkçe oyunları var fakat bu oyunların toplam saatleri en fazla 200 yapar. Bu fiyatlara bir bilgisayar toplanır mı bilmiyorum ama bu fiyatlara rağmen hala ve hala değer. Zaten baktığımız zaman 20 bin liraya toplanan bir sistem en fazla 3-4 yıl güzel dayanır sonra düşük grafiklerle oynanır derken ömrü biter fakat PS5'in ömrü en az 10 yıl görüyorum ben. Hele ki PS4 hala oynanır haldeyse bu fiyata değer.

2023'ün sonunda PS5 alınır. Hemde bal gibi.

Dosya Ekleri

• 1702142262833.png
    1702142262833.png
    33,5 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben şu şekilde yazdım o mesajı. 2013 yılında PS4 çıktı ve o yıl çıkan ekran kartları GTX 750 Ti ve GTX 980 Ti. O ekran kartlarını şu an kullananlar iyi performans alıyor mu? Almıyor ama PS4 kullananlar hala memnun, yanlışsam söyleyin hocam ben PS fanı değilim 3 hafta önce aldım sadece yorumum böyle.

PS5'e en az 10 yil demissin. PS4 bile o kadar dayanamadi. Bundan yana PC'de sadece Update yapabilme konusunda avantajli degil, birçok alanda istedigini yapabiliyorsun. Oyunlarinda pahali zaten o ayri bir konu.

PS5'e en az 10 yil demissin. PS4 bile o kadar dayanamadi. Bundan yana PC'de sadece Update yapabilme konusunda avantajli degil, birçok alanda istedigini yapabiliyorsun. Oyunlarinda pahali zaten o ayri bir konu.
Haklısın ben 10 derken çok oldu, konuyu düzeltemiyorum düzeltebilseydim onu 6-7 yapardım. Oyun fiyatları olarak çok pahalandı maalesef bilgisayar tarafı.

Fiyatına göre çok avantajlı 4070'li bilgisayar aldım ama düşününce saçma bir şey yapmışım gibi geliyor mantıken aynı fiyata hem 3060'lı PC + PS 5 alabilirdim ileride upgrade yapabilirdim ama iş işten geçti PC almayı düşünüyorsanız şu an almayın son Steam olayında zaten aldığıma pişman oldum alacaksanız PS5 alın geçende amcam 300 TL'ye GTA 5 ve RDR 2 aldı.

4060/RX 6800 Sistemler 3-4 yıla 1600x900 çözünürlükde Low ayarlarda oynatır diyorsun yani :D
20ye öyle bir sistem mi var? Varsa tabii hatalı yazmışım.
Ben bir inceleme görmedim?
Haklısınız ben yazmadım inceleme diye, modlar inceleme yapmış. Ben burada 2023 bitiyor ve Ps5 alınır mı sorusunu yanıtladım kendimce.
Fiyatına göre çok avantajlı 4070'li bilgisayar aldım ama düşününce saçma bir şey yapmışım gibi geliyor mantıken aynı fiyata hem 3060'lı PC + PS 5 alabilirdim ileride upgrade yapabilirdim ama iş işten geçti PC almayı düşünüyorsanız şu an almayın son Steam olayında zaten aldığıma pişman oldum alacaksanız PS5 alın geçende amcam 300 TL'ye GTA 5 ve RDR 2 aldı.
20k ya 3060 ve 4070 li sistem alındığını bilseydim bu yorumu yapmazdım. Ben gördüm forumda fakat işlemci i5 11.nesil, 8gb ram li Sistemler görünce hesaba katmadım.

€450 karşılığında harika bir cihaz fakat oyun fiyatları asıl sorun. 10 tane oyun aldığınızda cihazdan daha pahalıya gelmiş oluyor. :D
Haklısınız öyle oluyor fakat bunun iki alternatifi var bence, xbox ve bilgisayar. Bilgisayardaki oyunlar malum pahalı ama bedava inebiliyor orası iyi, Xbox özel oyunu yok olanlar bilgisayarda var almak pek mantıklı gelmiyordu bende PS5 aldım. Oyunlar biraz cüzdanı zorlayacak ama sadece DS5 için bile alınabilir bu hissiyat bu özellikleri beni her oynadığımda daha da aşık ediyor.

Geri
Yukarı