Sony PlayStation 5 rezilliği

Öncelikle merhaba,

2 aylık PlayStation 5 kullanıcısıyım, bana göre rezillik olan olaylardan bahsetmek istiyorum.

Küçüklükten beri PlayStation sahibi olmak istiyordum, bu sene ağustos ayının sonunda biriktirdiğim param ve biraz borç ile sonunda alabildim. İlk günler harikaydı, çok eğleniyordum çok memnundum fakat 15 Eylül gibi DualSense "bana göre" arızalandı. Eurasia garantili aldığım için direkt Sony yetkili Servis'e götürdük. Kol 20 gün kadar serviste kaldıktan sonra döndü ve hiçbir şey değişmemişti. İçinden gelen sese bakılmamıştı, dpadde sorun var dememe rağmen aldırış edilmemişti.

2. arıza ise geçen hafta cuma gibi kendini gösterdi. Kolun tetikleri ve bazı tuşları gıcırdamaya başladı (sıvı teması kesinlikle yok). İlk başta kronik olduğu için önemsemedim fakat bugün kolun titreşiminin tamamen bozulduğunu fark ettim. Titreşim 1 saniye gelip 1 saniye gitmeye başladı ve bu durmaksızın oluyordu, içinde fan varmış gibi yüksek bir ses gelmeye başladı. Konsol ise internete bağlanmamaya başladı, birkaç gün önce kabloyla bağlı olmasına rağmen interneti görmedi. TurkNet kullanıyorum fakat interneti aşırı yavaş kullanıyor. Oyunlarda donuyor vesaire.

PlayStation 5 sahibi olup bu sorunları yaşayanlar yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı şey. Yeni üretilen bir konsol değil cihazınız. CFI-10 ve CFI-11 DualSense problemleri yaşanabiliyor. Keşke CFI-12 serisi alsaydınız.
Mağazalarda Sony Türkiye garantili bulamadığımız için internetten satın aldık, bu sebeple CFI-12 olup olmadığını bilmiyorduk. Değişimi sağlansın da nolursa olsun bıktım artık.

Şuan bir tereddüt ettim. Bende bugün PS5 aldım benim başıma gelirse ne olur düşüncesi korkuttu, umarım kimse yaşamaz.

Şuan bir tereddüt ettim. Bende bugün PS5 aldım benim başıma gelirse ne olur düşüncesi korkuttu, umarım kimse yaşamaz.
Keşke bugün almak yerine bekleseydiniz. PS5 Slim modeli Kuzey Amerika ve Asya taraflarında çıktı sayılır. Hatta kutu açılım videosu bile çekildi. Türkiye'ye bu sene bitmeden gelirdi.

Ürünümde benim de sorunlarım vardı. Dpad hissizdi, gıcırdama sesleri geliyordu tetiklerden falan ama hepsi benim kötü kullanmamdandır (Aslında kötü kullanmadım) diye düşünmüştüm. Şu an bakıyorum ki çoğu kişi Dualsense'de sorun yaşıyor. İyi ki satıp kurtulmuşum.

Şu an bir tereddüt ettim. Bende bugün PS5 aldım benim başıma gelirse ne olur düşüncesi korkuttu, umarım kimse yaşamaz.

CFI kodunu paylaşırsanız yardımcı olurum.

Ürünümde benim de sorunlarım vardı. Dpad hissizdi, gıcırdama sesleri geliyordu tetiklerden falan ama hepsi benim kötü kullanmamdandır (Aslında kötü kullanmadım) diye düşünmüştüm. Şu an bakıyorum ki çoğu kişi DualSense'de sorun yaşıyor. İyi ki satıp kurtulmuşum.

Tetikleri bozuk zaten düzgün çalışmıyor.

Tamamda konu başlığı neden PlayStation 5 rezilliği yazmışsın onu anlamadım konsolu kötülemek için mi bu başlığı yazdın kollarda genelde bu gibi sorunlar var x boxtada var konu basligin çok yanlis

Yanlış falan değil. Diğer kollarda olması bu ürünün rezilliğini neden kapatsın?

Öncelikle hayırlı olsun,
Hem benim şanssızlığım hem de DualSense'in kendi üretim dandikliği sağ olsun kolda sorun yaşamaktan çoğu kişi kaçamıyor maalesef. Türkiye Garantili satın aldıysanız arıza durumunda değişim-onarım işlemi olmadan geri gelirse ve arızadan eminseniz olayın üstüne gidin, tekrar bakılmasını isteyin distribütör firmayı arayın veya Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuruda bulunun.
Keşke bugün almak yerine bekleseydiniz. PS5 Slim modeli Kuzey Amerika ve Asya taraflarında çıktı sayılır. Hatta kutu açılım videosu bile çekildi. Türkiye'ye bu sene bitmeden gelirdi.
Ülkemize gelen cihazlar var, tabii bunlar sarı sitede satılıyor şu an. Kurumsal firmalar da Sony garantili satamayacak çünkü artık PlayStation'un resmi distribütörü yok. Stand parası, diskli modelde bile internet bağlantısı istemesi vs. bence standart modeli öne geçiriyor.
Ürünümde benim de sorunlarım vardı. Dpad hissizdi, gıcırdama sesleri geliyordu tetiklerden falan ama hepsi benim kötü kullanmamdandır (Aslında kötü kullanmadım) diye düşünmüştüm. Şu an bakıyorum ki çoğu kişi Dualsense'de sorun yaşıyor. İyi ki satıp kurtulmuşum.
Ben de böyle düşündüm fakat kolu aşırı hassas kullanıyordum, bir yere koyarken çok sakince koyuyordum vs. Gıcırdama için üfleme çözümü var fakat tahmin edileceği gibi geçici bir çözüm. Dandik üretim diye yorumluyorum ben.

Öncelikle hayırlı olsun,
Hem benim şanssızlığım hem de DualSense'in kendi üretim dandikliği sağ olsun kolda sorun yaşamaktan çoğu kişi kaçamıyor maalesef. Türkiye Garantili satın aldıysanız arıza durumunda değişim-onarım işlemi olmadan geri gelirse ve arızadan eminseniz olayın üstüne gidin, tekrar bakılmasını isteyin distribütör firmayı arayın veya Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuruda bulunun.

Ülkemize gelen cihazlar var, tabii bunlar sarı sitede satılıyor şu an. Kurumsal firmalar da Sony garantili satamayacak çünkü artık PlayStation'un resmi distribütörü yok. Stand parası, diskli modelde bile internet bağlantısı istemesi vs. bence standart modeli öne geçiriyor.

Ben de böyle düşündüm fakat kolu aşırı hassas kullanıyordum, bir yere koyarken çok sakince koyuyordum vs. Gıcırdama için üfleme çözümü var fakat tahmin edileceği gibi geçici bir çözüm. Dandik üretim diye yorumluyorum ben.

Ürünü nemli herhangi bir yere koymayın ayrıca. Dikkat edin. Az para değil.

Geri
Yukarı