Sony PlayStation 5 rezilliği

Öncelikle merhaba,

2 aylık PlayStation 5 kullanıcısıyım, bana göre rezillik olan olaylardan bahsetmek istiyorum.

Küçüklükten beri PlayStation sahibi olmak istiyordum, bu sene ağustos ayının sonunda biriktirdiğim param ve biraz borç ile sonunda alabildim. İlk günler harikaydı, çok eğleniyordum çok memnundum fakat 15 Eylül gibi DualSense "bana göre" arızalandı. Eurasia garantili aldığım için direkt Sony yetkili Servis'e götürdük. Kol 20 gün kadar serviste kaldıktan sonra döndü ve hiçbir şey değişmemişti. İçinden gelen sese bakılmamıştı, dpadde sorun var dememe rağmen aldırış edilmemişti.

2. arıza ise geçen hafta cuma gibi kendini gösterdi. Kolun tetikleri ve bazı tuşları gıcırdamaya başladı (sıvı teması kesinlikle yok). İlk başta kronik olduğu için önemsemedim fakat bugün kolun titreşiminin tamamen bozulduğunu fark ettim. Titreşim 1 saniye gelip 1 saniye gitmeye başladı ve bu durmaksızın oluyordu, içinde fan varmış gibi yüksek bir ses gelmeye başladı. Konsol ise internete bağlanmamaya başladı, birkaç gün önce kabloyla bağlı olmasına rağmen interneti görmedi. TurkNet kullanıyorum fakat interneti aşırı yavaş kullanıyor. Oyunlarda donuyor vesaire.

PlayStation 5 sahibi olup bu sorunları yaşayanlar yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke bugün almak yerine bekleseydiniz. PS5 Slim modeli Kuzey Amerika ve Asya taraflarında çıktı sayılır. Hatta kutu açılım videosu bile çekildi. Türkiye'ye bu sene bitmeden gelirdi.
Hocam Slım modelinin çıkacağını bile duymuştum söylentidir diye umursamamıştım. Aldım fakat pişman olmam çünkkü Slim alma imkanım yoktu.
CFI kodunu paylaşırsanız yardımcı olurum.
Hocam bu kod neyin? Kusura bakmayın cahilim.
Öncelikle hayırlı olsun,
Hem benim şanssızlığım hem de DualSense'in kendi üretim dandikliği sağ olsun kolda sorun yaşamaktan çoğu kişi kaçamıyor maalesef. Türkiye Garantili satın aldıysanız arıza durumunda değişim-onarım işlemi olmadan geri gelirse ve arızadan eminseniz olayın üstüne gidin, tekrar bakılmasını isteyin distribütör firmayı arayın veya Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuruda bulunun.
Teşekkür ederim umarım bu problemi yaşamam. Yani yaşarsam tabii illeri giderim hukuk ile ilgilenen tanıdıklarım var hakkımı ararım fakat tabii kötü olmuş böyle bir şey olması. Umarım sizde hakkınıza ulaşırsınız, bilgisayardaki bir marka olsa anlarım ama koskoca sony...

Hocam Slim modelinin çıkacağını bile duymuştum söylentidir diye umursamamıştım. Aldım fakat pişman olmam çünkkü Slim alma imkanım yoktu.

Hocam bu kod neyin? Kusura bakmayın cahilim.

Teşekkür ederim umarım bu problemi yaşamam. Yani yaşarsam tabii illeri giderim hukuk ile ilgilenen tanıdıklarım var hakkımı ararım fakat tabii kötü olmuş böyle bir şey olması. Umarım sizde hakkınıza ulaşırsınız, bilgisayardaki bir marka olsa anlarım ama koskoca Sony...

O kod cihazın üretim yılı ve hangi ülkeden ithal edildiği hakkında bilgi veriyor. Seri numarası gibi düşünebilirsiniz. Paylaşmanızda problem olmaz. Sadece cihaz hakkında bilgi verir.

Yurt dışı ürün almıştım, 1216 serisi. Aldığımda bilerek, DualSense'nin tüm ayarlarını kapadım bozulmasın diye. 4 ay olacak daha 2 oyun bitirdim herhangi bir sıkıntı çıkartmadı bana. Modem, salondan uzak olduğundan dolayı, oyunlarda ping oluyor, salonda Wi-Fi ile telefon çekmiyor ama, PS5'te indirme hızları 35-40 Mbit aralarında. Ping 150-160'larda kablo ile bağlantı şansım olsa 70-80'leri zorlayabilirim. Bugün WWE 2K23 aldım, fan bile açmıyor cihaz.

Dostum keşke PS2 alsaydın, PS5'i de PS2 gibi kullanıyosun zaten. 🤣🤣

Merhabalar,

Konsol bugün garantiden geldi. İnternet sorunu yok, kasma görülmedi denmiş 😊. İnternet sorunu sıfırlayınca biraz daha düzeldi fakat hala var. Donmayı test edemedim çünkü kol hala garantide, muhtemelen değişim olacakmış. Hala aldığım hizmetten memnun değilim, kol değişim olmadan gelirse gerekirse 10 yıl sonra parayı alırım fakat bu işi bırakmam. Arkadaşımın da konsolu bugün garantiden geldi, onunkini değiştirmişler çok şükür. Hala saçma sapan uğraştırmaya devam ediyorlar. Konsol ve kol aynı anda gidiyor, aynı anda gelmiyor şimdi de 1-2 hafta onu bekleyeceğim.

Merhabalar, kol için değişim sağladılar. Sanırım yeni nesil kol, bir sorun yok şu anlık yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum.

Son düzenleme:
Merhabalar,

Konsol bugün garantiden geldi. İnternet sorunu yok, kasma görülmedi denmiş 😊. İnternet sorunu sıfırlayınca biraz daha düzeldi fakat hala var. Donmayı test edemedim çünkü kol hala garantide, muhtemelen değişim olacakmış. Hala aldığım hizmetten memnun değilim, kol değişim olmadan gelirse gerekirse 10 yıl sonra parayı alırım fakat bu işi bırakmam. Arkadaşımın da konsolu bugün garantiden geldi, onunkini değiştirmişler çok şükür. Hala saçma sapan uğraştırmaya devam ediyorlar. Konsol ve kol aynı anda gidiyor, aynı anda gelmiyor şimdi de 1-2 hafta onu bekleyeceğim.

Merhabalar, kol için değişim sağladılar. Sanırım yeni nesil kol, bir sorun yok şu anlık yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum.
Donma ve internet sorunu ne durumda?

Öncelikle merhaba,

2 aylık PlayStation 5 kullanıcısıyım, bana göre rezillik olan olaylardan bahsetmek istiyorum.

Küçüklükten beri PlayStation sahibi olmak istiyordum, bu sene ağustos ayının sonunda biriktirdiğim param ve biraz borç ile sonunda alabildim. İlk günler harikaydı, çok eğleniyordum çok memnundum fakat 15 Eylül gibi DualSense "bana göre" arızalandı. Eurasia garantili aldığım için direkt Sony yetkili Servis'e götürdük. Kol 20 gün kadar serviste kaldıktan sonra döndü ve hiçbir şey değişmemişti. İçinden gelen sese bakılmamıştı, dpadde sorun var dememe rağmen aldırış edilmemişti.

2. arıza ise geçen hafta cuma gibi kendini gösterdi. Kolun tetikleri ve bazı tuşları gıcırdamaya başladı (sıvı teması kesinlikle yok). İlk başta kronik olduğu için önemsemedim fakat bugün kolun titreşiminin tamamen bozulduğunu fark ettim. Titreşim 1 saniye gelip 1 saniye gitmeye başladı ve bu durmaksızın oluyordu, içinde fan varmış gibi yüksek bir ses gelmeye başladı. Konsol ise internete bağlanmamaya başladı, birkaç gün önce kabloyla bağlı olmasına rağmen interneti görmedi. TurkNet kullanıyorum fakat interneti aşırı yavaş kullanıyor. Oyunlarda donuyor vesaire.

PlayStation 5 sahibi olup bu sorunları yaşayanlar yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

PlayStation kalite açısından sorunlu bir alet. Yazılım, donanım vs. Xbox'tan iyi ama hiç kaliteli degil.

PlayStation kalite açısından sorunlu bir alet. Yazılım, donanım vs. Xbox'tan iyi ama hiç kaliteli degil.
Donanım olarak Xbox her zaman bir tık daha güçlüydü. Yazılım alanında ise eski nesilde(PS4, Xbox One) her iki cihazda ana ekranda donan cihazlardı. Sadece PS4'ün arayüzü daha sade.

Geri
Yukarı