İnceleme PlayStation 5

Konuyu açma amacım 2023 yılının sonuna geldik ve PS5 alınır mı? Sorusunu cevaplamak.

WhatsApp Image 2023-12-09 at 20.07.30.jpeg

WhatsApp Image 2023-12-09 at 20.07.31.jpeg

WhatsApp Image 2023-12-09 at 20.07.31 (1).jpeg

Gerçekten çok büyük bir konsol, koyacak yer problemleri çokça oluşabilir. Şu an fiyatı sıfır olarak 20-23 bin lira arasında bulunuyor fakat tek kol veya çift kol seçenekleri fiyatı değiştiriyor, tercihe göre değişir fakat çift kol avantaj olarak görüyorum. Konsolu 3 haftadır kullanıyorum ve oynanış olarak güzel, kullanış olarak güzel ve PS özel oyunları zaten muhteşem. Gamepad'in hissiyatı oyunun içine alıyor ve bu çok iyi bir şey. Fakat oyun fiyatları gerçekten fazla, örnek olarak birkaç oyun göstereyim.

1702142289958.png

1702142309634.png

1702142396887.png

Oyunlar genel olarak pahalı fakat bilgisayar tarafına baktığımızda oyunları dolar olarak aldığımız için PS Store'nin fiyatları gayet uygun. Türkçe oyunları var fakat bu oyunların toplam saatleri en fazla 200 yapar. Bu fiyatlara bir bilgisayar toplanır mı bilmiyorum ama bu fiyatlara rağmen hala ve hala değer. Zaten baktığımız zaman 20 bin liraya toplanan bir sistem en fazla 3-4 yıl güzel dayanır sonra düşük grafiklerle oynanır derken ömrü biter fakat PS5'in ömrü en az 10 yıl görüyorum ben. Hele ki PS4 hala oynanır haldeyse bu fiyata değer.

2023'ün sonunda PS5 alınır. Hemde bal gibi.

Dosya Ekleri

• 1702142262833.png
    1702142262833.png
    33,5 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar ve Xbox için Xbox Game Pass güzel bir katalog sunuyor. PlayStation için de benzer bir sistem olsaydı hoş olurdu ama aksine çevrim içi oyun oynamak için bile aboneliğe ihtiyaç duyuluyor. Kendi başına tüm oyunları oynatması için değil de belirli oyunların oynanabilmesi için kenarda tutmak daha mantıklı olabilir. Ayrıca çoğu oyunu da klavye ve fare ile oynamak daha zevkli oluyor.

Haklısınız öyle oluyor fakat bunun iki alternatifi var bence, Xbox ve bilgisayar. Bilgisayardaki oyunlar malum pahalı ama bedava inebiliyor orası iyi, Xbox özel oyunu yok olanlar bilgisayarda var almak pek mantıklı gelmiyordu bende PS5 aldım. Oyunlar biraz cüzdanı zorlayacak ama sadece DS5 için bile alınabilir bu hissiyat bu özellikleri beni her oynadığımda daha da aşık ediyor.

PS5 genel olarak alınabilir bir cihaz ama arkadaşların dedigi gibi inceleme olmamış kullanıcı yorumu gibi zaten PS5'ten başka (Series X hariç) konsol alternetifi yok bana soracak olsanız 20.000 TL'ye PC alır DualShock 4'ümü takar oynarım. Evet DualSense değil Dual shock 4 ben mağaramda rahatım.

Konuyu açma amacım 2023 yılının sonuna geldik ve PS5 alınır mı? Sorusunu cevaplamak.

Eki Görüntüle 2046891

Eki Görüntüle 2046892

Eki Görüntüle 2046893

Gerçekten çok büyük bir konsol, koyacak yer problemleri çokça oluşabilir. Şu an fiyatı sıfır olarak 20-23 bin lira arasında bulunuyor fakat tek kol veya çift kol seçenekleri fiyatı değiştiriyor, tercihe göre değişir fakat çift kol avantaj olarak görüyorum. Konsolu 3 haftadır kullanıyorum ve oynanış olarak güzel, kullanış olarak güzel ve PS özel oyunları zaten muhteşem. Gamepad'in hissiyatı oyunun içine alıyor ve bu çok iyi bir şey. Fakat oyun fiyatları gerçekten fazla, örnek olarak birkaç oyun göstereyim.

Eki Görüntüle 2046905

Eki Görüntüle 2046907

Eki Görüntüle 2046909

Oyunlar genel olarak pahalı fakat bilgisayar tarafına baktığımızda oyunları dolar olarak aldığımız için PS Store'nin fiyatları gayet uygun. Türkçe oyunları var fakat bu oyunların toplam saatleri en fazla 200 yapar. Bu fiyatlara bir bilgisayar toplanır mı bilmiyorum ama bu fiyatlara rağmen hala ve hala değer. Zaten baktığımız zaman 20 bin liraya toplanan bir sistem en fazla 3-4 yıl güzel dayanır sonra düşük grafiklerle oynanır derken ömrü biter fakat PS5'in ömrü en az 10 yıl görüyorum ben. Hele ki PS4 hala oynanır haldeyse bu fiyata değer.

Ufak bir tavsiye verebilirim benim gibi PS5 sahiplerine. Konsolla oyun oynamadığınız zamanlarda üstüne bir poşetin tutma yerlerini kesip kılıf gibi geçirebilirsiniz üstünden. Çünkü tozlanmaya çok müsait ne kadar az tozlanırsa ömrü o kadar uzun olur diye düşünüyorum.

Eki Görüntüle 2046891

Eki Görüntüle 2046892

Eki Görüntüle 2046893

Eki Görüntüle 2046905

Eki Görüntüle 2046907

Eki Görüntüle 2046909

Bence PS5 almak yerine iyi bir sistem almak her zaman daha mantıklı. Bu bütün yeni nesil konsollar için geçerli.

Hocam peki neden PS5 SX'e milyonlar fark arttı? Bence görünüşünden çok içinde bulundurduğu teknolojiden.

Teknolojik olarak X'in üstünlüğünün aksi iddia edilemez. Alışkanlılar daha baskın bence.

Almanya'dan 14000 14500 lira fiyatına Slim dijital versiyonu satılıyor bunun yanına 4K 60Hz monitörde eklersek toplam fiyat 21000 22000 arası bir şey oluyor bu fiyata almak sizce mantıklı mı?

Almanya'dan 14000 14500 lira fiyatına Slim dijital versiyonu satılıyor bunun yanına 4K 60Hz monitörde eklersek toplam fiyat 21000 22000 arası bir şey oluyor bu fiyata almak sizce mantıklı mı?
Tabii değer. Burada sadece Hat kasa o kadar.

Geri
Yukarı