Sony PlayStation 5 rezilliği

Öncelikle merhaba,

2 aylık PlayStation 5 kullanıcısıyım, bana göre rezillik olan olaylardan bahsetmek istiyorum.

Küçüklükten beri PlayStation sahibi olmak istiyordum, bu sene ağustos ayının sonunda biriktirdiğim param ve biraz borç ile sonunda alabildim. İlk günler harikaydı, çok eğleniyordum çok memnundum fakat 15 Eylül gibi DualSense "bana göre" arızalandı. Eurasia garantili aldığım için direkt Sony yetkili Servis'e götürdük. Kol 20 gün kadar serviste kaldıktan sonra döndü ve hiçbir şey değişmemişti. İçinden gelen sese bakılmamıştı, dpadde sorun var dememe rağmen aldırış edilmemişti.

2. arıza ise geçen hafta cuma gibi kendini gösterdi. Kolun tetikleri ve bazı tuşları gıcırdamaya başladı (sıvı teması kesinlikle yok). İlk başta kronik olduğu için önemsemedim fakat bugün kolun titreşiminin tamamen bozulduğunu fark ettim. Titreşim 1 saniye gelip 1 saniye gitmeye başladı ve bu durmaksızın oluyordu, içinde fan varmış gibi yüksek bir ses gelmeye başladı. Konsol ise internete bağlanmamaya başladı, birkaç gün önce kabloyla bağlı olmasına rağmen interneti görmedi. TurkNet kullanıyorum fakat interneti aşırı yavaş kullanıyor. Oyunlarda donuyor vesaire.

PlayStation 5 sahibi olup bu sorunları yaşayanlar yardımcı olabilir mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
PlayStation kalite açısından sorunlu bir alet. Yazılım, donanım vs. Xbox'tan iyi ama hiç kaliteli degil.

Xbox'da oyle 2 sefer bozuldu Xbox One X'im. Ayrica yaninda gelen kontrolcude sorunluydu. Garantiden geldi sattim aliciya anlattim durumu tamam dedi sorun yok aldi gitti.

Donanım olarak Xbox her zaman bir tık daha güçlüydü. Yazılım alanında ise eski nesilde(PS4, Xbox One) her iki cihazda ana ekranda donan cihazlardı. Sadece PS4'ün arayüzü daha sade.

Hocam Xbox güçlü olabilir doğrudur. Fakat playsation cihazını öyle dandik tasarlamışlarki az bir darbe alırsa cihaz çöp oluyor. Kolu daha da dandik. FIFA oynayan birisi 3 ay dayandırabilir en fazla. Xbox öyle değil. Dış yapısı sağlam ve kaliteli. Siz ne düşünüyorsunuz?

Xbox'da oyle 2 sefer bozuldu Xbox One X'im. Ayrica yaninda gelen kontrolcude sorunluydu. Garantiden geldi sattim aliciya anlattim durumu tamam dedi sorun yok aldi gitti.

Aldığınız satıcı bozuk alet satmış, ben dış yapı olarak söyledim.

Hocam Xbox güçlü olabilir doğrudur. Fakat playsation cihazını öyle dandik tasarlamışlarki az bir darbe alırsa cihaz çöp oluyor. Kolu daha da dandik. FIFA oynayan birisi 3 ay dayandırabilir en fazla. Xbox öyle değil. Dış yapısı sağlam ve kaliteli. Siz ne düşünüyorsunuz?
Yerinde duran cihaz kasa kalitesi acisindan saglam olmamasi pek onemli degil. Fakat xbox kontrolcusu agir ve gecikme yapiyordu FPS oyunlarinda.

Aldığınız satıcı bozuk alet satmış, ben dış yapı olarak söyledim.
Bozuk aleti Vatan PC mi satmis. Sifir almistim. Hadi o bozuk sonra gelen niye bozuldu? Playstation daha uzun omurlu bence. Xbox alan diger arkadaslarimda en az 1 defa garantiye gittigini soylediler degistirip gondermisler.

Siz ne düşünüyorsunuz?
Ben PC oyuncusuyum hocam. Xbox Series X kontrol cihazım da var, Dualsense'de var ve her ikisini de oldukça uzun süre kullandım, kullanmaya da devam ediyorum fakat konsolların kendisini sağlamlık testi yapacak kadar uzun süre kullanmadım.

Yerinde duran cihaz kasa kalitesi acisindan saglam olmamasi pek onemli degil. Fakat xbox kontrolcusu agir ve gecikme yapiyordu FPS oyunlarinda.

Bozuk aleti Vatan PC mi satmis. Sifir almistim. Hadi o bozuk sonra gelen niye bozuldu? Playstation daha uzun omurlu bence. Xbox alan diger arkadaslarimda en az 1 defa garantiye gittigini soylediler degistirip gondermisler.
Bende fps gecikmesi olmuyor. Vatandan aldıysanız sağlamdır o halde. Belliki bir yanlişlık olmuş microsoft yoğum bir firma ama işini hakkıyla yapıyor

Bende fps gecikmesi olmuyor. Vatandan aldıysanız sağlamdır o halde. Belliki bir yanlişlık olmuş microsoft yoğum bir firma ama işini hakkıyla yapıyor
FPS gecikmesi degil yanlis anlasildim galiba. FPS oyunlari oynarken kontrolcunun sinyallerinin Xbox cihazina ulasma zamani olarak demek istedim. PC oyuncusuyum ben cok fena hissediyordum o gecikmeyi COD ve Battlefield gibi FPS oyunlarinda. Gta 5 gibi oyunlarda da hissediyordum fakat onemsiz onlarda o kadar cok fazla hissetmiyordum FPS oyunlarindaki gibi. Ayrica FPS demisken FPS droplari cok sık yasiyordum.

FPS gecikmesi degil yanlis anlasildim galiba. FPS oyunlari oynarken kontrolcunun sinyallerinin Xbox cihazina ulasma zamani olarak demek istedim. PC oyuncusuyum ben cok fena hissediyordum o gecikmeyi COD ve Battlefield gibi FPS oyunlarinda. Gta 5 gibi oyunlarda da hissediyordum fakat onemsiz onlarda o kadar cok fazla hissetmiyordum FPS oyunlarindaki gibi. Ayrica FPS demisken FPS droplari cok sık yasiyordum.
Anladım. Kontrolcü neydi hocam? 9. Nesilmi?

Yeni konular

Geri
Yukarı