Protein tozu kullanılmalı mı?

kaan30

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, 14 yaşındayım 1.70 boyundayım haftada 3 gün spora gidiyorum ama günlük protein ihtiyacımı karşılyabildiğimi düşünmüyorum. Yani durumumu iyi ama 3 aydır falan spora gidiyorum, 64 kiloyum. Çok kilolu değilim, amaç yağ yakmak ve biraz da olsa vücudumu şekillendirmek. 1 hafta önce denemek için fellasın küçük protein tozundan aldım. Daha hiç içmedim, sizce protein tozu kullanmalı mıyım? Şu an kullandığım protein tozu görselde.

Dosya Ekleri

• indir.jpg
    indir.jpg
    8,3 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Kilon çok değil neden yağ yakmayı amaçlıyorsun?

Ayrıca biraz erken gibi protein tozu için, haşlanmış yumurta yemeyi deneyebilirsin(alerjin yoksa) günlük protein ihtiyacını karşılamak için.

Protein tozunun erken geç ibaresi kullanılabilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Eğer günlük beslenmende yeterli miktarda proteini alamıyorsan protein tozu kullanabilirsin.

Protein tozunun erken geç ibaresi kullanılabilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Eğer günlük beslenmende yeterli miktarda proteini alamıyorsan protein tozu kullanabilirsin.

Yani dediğiniz doğru, ancak spora yeni başlamış birinin protein ihtiyacı en fazla ne kadar olabilir ki? Eğer düzenli besleniyorsa şu anlık protein ihtiyacını karşılayabileceğine inanıyorum.

Ayrıca biraz erken gibi protein tozu için, haşlanmış yumurta yemeyi deneyebilirsin(alerjin yoksa) günlük protein ihtiyacını karşılamak için.

Başladığımda 70 kiloydum 65 oldum ama yağ oranım fazla.

Günlük ne kadar ptotein almam lazım hesapladım 114gr diyor ama alamıyorum o kadar.

Yumurtaya alerjim yok her sabah 1 tane yemeye çalışıyorum fakat çok sevdiğim bir şey değil.

Başladığımda 70 kiloydum 65 oldum ama yağ oranım fazla.

Yağ oranın fazla olabilir ancak kilo vereceğim diye beslenmeni ihmal etme.

Günlük ne kadar ptotein almam lazım hesapladım 114gr diyor ama alamıyorum o kadar.

Nasıl alamıyorsun bir günde ne yiyorsun mesela?
Ayrıca protein tozu şu anda sende var ama kullanmaya çekiniyorsun sanırım. 15 yaş altına önerilmiyor ama sana kendi yaşadığım olayı anlatayım. Bende 14 yaşında heveslenmiştim gidip 300TL'ye 2, 3Kg'lik aldım kullandım, ancak spor salonuna gitmediğim için bir işe yaramadı ve yan etkisini görmedim doğru kullandığım için.

Ayrıca protein tozu şu anda sende var ama kullanmaya çekiniyorsun sanırım. 15 yaş altına önerilmiyor ama sana kendi yaşadığım olayı anlatayım. Bende 14 yaşında heveslenmiştim gidip 300TL'ye 2, 3Kg'lik aldım kullandım, ancak spor salonuna gitmediğim için bir işe yaramadı ve yan etkisini görmedim doğru kullandığım için.

Kullanmaya çekinmiyorum fakat gittiğim spor salonu deprem nedeniyle kapalı olduğu için bu hafta gidemedim protein tozunuda bu hafta aldım.

Beslenmemi ihmal etmiyorum ama yani yeteri kadar protein alamadığımı düşünüyorum yani sabah kalvaltsınıda dün simit yedim 1 tane peynir vs. akşam ise barbunya yedim. Genellikle sabahları karbonhidratalıyorum akşamları protein ağırlıklı beslenmeye çalııyorum ve 2 öğün besleniyorum.

Kullanmaya çekinmiyorum fakat gittiğim spor salonu deprem nedeniyle kapalı olduğu için bu hafta gidemedim protein tozunuda bu hafta aldım.

İlk olarak depremden etkilendiyseniz geçmiş olsun. Kullanmaya çekinmiyorsanız ve günlük protein ihtiyacınızı karşılayamıyorsanız sorun ne? Ayrıca spor salonuna gidemiyorsanız evde aletsiz hareketler ile çalışmaya devam edebilirsiniz.

Beslenmemi ihmal etmiyorum ama yani yeteri kadar protein alamadığımı düşünüyorum yani sabah kalvaltsınıda dün simit yedim 1 tane peynir vs. akşam ise barbunya yedim. Genellikle sabahları karbonhidratalıyorum akşamları protein ağırlıklı beslenmeye çalııyorum ve 2 öğün besleniyorum.
O zaman kullanabilirsiniz ancak yinede salondaki hocaya sorun derim.

İlk olarak depremden etkilendiyseniz geçmiş olsun. Kullanmaya çekinmiyorsanız ve günlük protein ihtiyacınızı karşılayamıyorsanız sorun ne? Ayrıca spor salonuna gidemiyorsanız evde aletsiz hareketler ile çalışmaya devam edebilirsiniz.

O zaman kullanabilirsiniz ancak yine de salondaki hocaya sorun derim.

Öneriniz için teşekkür ederim yani antrenman sonrası kullanırım diye bekliyorum ama sizin tavsiyeniz nedir?

Geri
Yukarı