PS4 vs PC

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence PC. İstediğin gibi, istediğin parçayı yükseltebiliyorsun.

Kötü değil ama iyi de değil. Zaten amacı da o değil. Grafik kalitesinde esnaf işi pcden kat kat daha iyi ama hafiften üst bütçeye kayınca 3500 üstü filan karşılaştırma yapmanın anlamı yok. 5 yıl bile olmadan PS5 gelir çünkü zaten sınırda çalışıyorlan şu an. :)

YouTube'un videoyı kırptığının farkındasındır umarım. Yan yana koyup aynı büyüklükteki ekranda farkı anlarsın.

Daha da yazmıyacam bu konuya. Kalın salıcakla. :)

Kötü değil ama iyi de değil. Zaten amacı da o değil. Grafik kalitesinde esnaf işi pcden kat kat daha iyi ama hafiften üst bütçeye kayınca 3500 üstü filan karşılaştırma yapmanın anlamı yok. 5 yıl bile olmadan PS5 gelir çünkü zaten sınırda çalışıyorlan şu an. :)
PS5 o kadar çabuk gelmez bence. PS5 büyük ihtimal 4K desteği verecek ve sanal gerçeklik gözlükleriyle optimize edilmiş olarak sunulacaktır. Evet yani 4200-4500 TL den sonra da gerek yok PS4'ü savunmaya. Ama gelip GTX 960 veya 750 Ti ile karşılaştırıp 'Bak 750 Tİ PS4'den iyi görüyon mu?' dedikleri zaman da insan sinirleniyor çünkü hiç PS4 kullanmadan yorum yapıyorlar. Neyse ki siz gerçekten araştırma yapmış ve oldukça sakin birisiniz.

Ps4 1500 TL' ye rahatlıkla alınabilir. 1500 TL' ye ps4 ayarında pc toplayamazsın bile. 2500 TL' ye toplanılan pc bile taş patlasın high ayarda-FHD( her oyunda değil tabi) 35-45 fps alırsın. Gelgörki 2500 TL nerde 1500 TL nerde. Gerçekçi olmak lazım. 60 fps almak isteyen minimum 3000 TL yi gözden çıkarmalı.

Ps4 1500 TL' ye rahatlıkla alınabilir. 1500 TL' ye ps4 ayarında pc toplayamazsın bile. 2500 TL' ye toplanılan pc bile taş patlasın high ayarda-FHD( her oyunda değil tabi) 35-45 fps alırsın. Gelgörki 2500 TL nerde 1500 TL nerde. Gerçekçi olmak lazım. 60 fps almak isteyen minimum 3000 TL yi gözden çıkarmalı.
Ben PS4'ümü 1169 TL ye aldım. Ne 1500 TL si.

PS4 lafı geçince sürekli 1500 TL ye sistem toplamaya çalışanlar geliyor ya o yüzden yazdım.

Dostlarım tüm yorumları okudum fakat hepiniz bodoslama girmişsiniz pc vs ps4 de alsanız monitör olayı da çok önemli 5 bin tl pc toplayıp 300-500 tl monitöre vericekseniz görüntüyü tabikide istediğiniz gibi olmaz çamur dersiniz sonra aynısı ps4 içinde geçerli iyi bir monitörünüz olmalı fikrindeyim ben..
Not: Amaç bu kadar grafiklere takıntılı olmaksa..

1. 1500 TL.
2. Exclusive oyunlar.
3. İleriye dönük (en az 5 sene).
4. Uzanarak oyun oynama keyfi.
5. Controller'in rahatlığı (FPS oyunları dışında :D).

Bence PS4.

Fazla bilgim yok ama bilgim kadarı ile kesin konuşayım.

PS4 garfiklerini savunanlar var, savunmayın. PC'de her türlü ve her koşulda daha iyi grafikler vardır. Ama o grafikleri açmak için bir kaç PS4 parası ödemen gerekebilir.

Klavye, mouse seviyorsan PC.
Gamepad seviyorsan PS4.
Ben sistem upgrade yapamam, bütçem kısıtlı diyorsan PS4.
GTX 980 Ti takacam, DDR4 sistem yapacam diyorsanız PC.

PC daha kullanışlı, internet ve photoshop bir sürü şey yapabiliyorsun yani özgür. Gerçi oyun konsolu sonuçta, bu konuda karşılaştırmak hata olur. Ama evinde PC yoksa bir otur düşün, en azından gündelik işleri halletmek için her eve bir PC şart bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı