PS5 vs Xbox Series X

Birşey sorabilr miyim? Xbox Series X'e eski yani Xbox 360 ve Xbox One oyunlarını takıp oynayabiliyor musun?
Mesela markette Xbox One oyunları satılmıyor series X'in marketinde içinde yani sen bir tane One oyunu istiyordun ama sanalı satılmıyor sanal marketinde kutulu alıp takarsan çalışıyor mu?

PlayStation'da bedava çok oyunculu oyunlar için üyelik gerekmiyor ama Xbox'ta gerekiyor. Geriye uyumluluk konusunda Xbox daha iyi. PlayStation 5 sadece PlayStation 4 oyunlarını destekliyor. Xbox ilk Xbox'a kadar destekliyor diye biliyorum.

Bu ülkede Xbox Series X daha avantajlı. Xbox Game Pass üyeliği ile birçok oyunu oynayabilirsiniz. EA Play'in gelmesi, Microsoft'un Bethesda'nın çatı şirketi ZeniMax Media'yı satın alması ve Xbox Game Studios oyunlarına ilk günden Xbox Game Pass ile erişmek bence çok avantajlı.

PlayStation 5'e harika oyunlar çıkacak ama buna verebilecek paranız olacak mı? PlayStation 5 aldığınızda PlayStation Plus alırsanız PlayStation Plus Collection ile önceki neslin bazı güzel oyunlarına erişebileceksiniz ama yeni nesil oyunları almak isterseniz oyun başına 620 TL ödemek durumunda kalacaksınız.

Özetle özel oyunları severim ve indirimde kaparım diyorsanız PlayStation 5 alabilirsiniz. Özel oyunlar önemli değil ben cebimi düşünüyorum diyorsanız Xbox Series X almanızı tavsiye ederim.

Peki bir soru daha PS ye Xbox'daki gibi Game paşa gibi bir şey gelecek mi?
Ben şöyle düşündüm ikinci el veya takas yapar alırım diye? Ama etkili çalışır mı bilimem.

Birşey sorabilr miyim? Xbox Series X'e eski yani Xbox 360 ve Xbox One oyunlarını takıp oynayabiliyor musun?
Mesela markette Xbox One oyunları satılmıyor series X'in marketinde içinde yani sen bir tane One oyunu istiyordun ama sanalı satılmıyor sanal marketinde kutulu alıp takarsan çalışıyor mu?
Xbox One da takıp çalıştırabiliyordun söylendiğine göre buradada çalışacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı