PS5 vs Xbox Series X

1-2 XBOX exclusive oyunları game pass sistemi ile bilgisayara da geliyor. O parayı konsola vereceğinize sağlam bir bilgisayar almanızı tavsiye ederim. XBOX ve PS4 oyunları sınırlı. Sadece konsolda oynanabilirliği olan oyunları getiriyorlar. Bilgisayarda ise her türlü oyun var. Yanına bir de ikinci el bir joystick alırsınız. Konsol tarafında PS4 taraftarıyım ancak bütçem olsaydı net bilgisayar alırdım.
PC var zaten.

8300'e konsol alıp indirim mi bekleyeceğim? Çok saçma. Konsolda sadece indirimlerde oyun alabileceksem ne anlamı kaldı ki bunun?

Hocam karar tamamen sizin. Özel oyunları gerçekten kaliteli fakat ben 600-700 TL veremeyeceğim için PC aldım. Eğer siz bu özel oyunların 600-700TL'ye değeceğini düşünüyorsanız alınır. Zaten Gamepass gibi bir sistem üzerinde çalıştıklarını da söylemişlerdi. Biraz daha netlik kazanmasını bekleyebilirsiniz.

Hocam PC varken Xbox bana birazcık saçma geldi. Yani özel oyun seven birisi iseniz belki konsolu sadece özel oyunları oynamak için alıp özel oyunlar yokken bir kenarda bırakabilirsiniz.

Tercih yapmalıyım. Ben kendimi özetleyeyim:
Yeni konsol aldığımda ucuza çok oyun oynamayı severim.
PS özel oyunlarını severim.
Bir oyuna 700 lira veremem, versem bile 4 ay boyunca başka oyun alamam.
825GB de 1TB SSD de yetersiz geliyor, ama 1TB avantajlı yine.

Ben zaten 4 ayda bir oyun alırım ondan PS5 düşünüyordum ama şimdi Xbox aklıma takıldı.

1 - PS5 sadece 667GB kullanılabilir alan sunuyor. Xbox da 802GB
2 - Bir oyuna 1000 TL bile veririm demiştiniz şaşırdım doğrusu
3 - İyi bir bilgisayarınız olduğu için normalde PS5 önerecektim fakat, o kadar para verip aldığınız bir konsolda 3 ay aynı oyunu oynamak mantıklı gelmiyor.

Ben senin yerinde olsam XBOX alırdım.

1 - PS5 sadece 667GB kullanılabilir alan sunuyor.
2 - Bir oyuna 1000 TL bile veririm demiştiniz şaşırdım doğrusu
3 - İyi bir bilgisayarınız olduğu için normalde PS5 önerecektim fakat, o kadar para verip aldığınız bir konsolda 3 ay aynı oyunu oynamak mantıklı gelmiyor.

Ben senin yerinde olsam XBOX alırdım.
İlk başta yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Evet, bir oyuna 1000TL veririm ama dediğim gibi 4-5 ay boyunca ekstra bir harcama yapmamam gerekir.

İlk başta yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Evet, bir oyuna 1000TL veririm ama dediğim gibi 4-5 ay boyunca ekstra bir harcama yapmamam gerekir.
PS4'ünüz yok muydu sizin ben mi yanlış hatırlıyorum. Varsa hiç gerek yok Xbox alın 4K 60FPS oyunun keyfini çıkartın. Ben Xbox One X'imi satıp alacağım. Bir ihtimal vergi düşer diye bekliyorum.

PS4'ünüz yok muydu sizin ben mi yanlış hatırlıyorum. Varsa hiç gerek yok Xbox alın 4K 60FPS oyunun keyfini çıkartın. Ben Xbox One X'imi satıp alacağım. Bir ihtimal vergi düşer diye bekliyorum.
PS4'üm var. Ben de Xbox düşünüyorum. Teşekkürler. Başkalarının fikirlerini de bekliyorum.

Geri
Yukarı