PS5 vs Xbox Series X

Anlamadığım şey şu; paran varsa PS yoksa Xbox diyorsunuz fakat bir konsola 10 milyar verebilen bir kişinin oyun başına 600 700 lirayı rahatlıkla verebileceğini düşünüyorum.
Hocam her ay kenara biraz atarak yeni nesil konsol alanlar var. Bu yüzden tek bir oyuna 600-700 TL bir anda çıkarıp veremiyorlar.

XBOX'a çıkan her oyun eninde sonunda PC'ye geliyor ve sen de PC'deki gamepass sayesinde bu oyunları oynayabiliyorsun. Ama PS5'e özel oyunları PC'de oynamak mümkün değil. Bu yüzden PS5. Ayrıca bu nesilde XBOX gümleyecek gibi. Hadi bakalım.
XBOX ilk konsolundan bu yana hep fiyaskolarla çıktı, dört beş ay geçsin XBOX'tan kesin bir fiyasko patlar.

Neden Xbox:D?

1- Donanımsal ve yazılımsal güç,
2- Ekosistem,
3- Oyunlar:
a) Özel Oyunlar: ESO6, Strafield, H.Blade2, Fable, Halo, Medium, Forza...
b) Genel kütüphane: 50 bin oyun var:D

(Şimdi başlamayın yine bilgisayarda da var diye; bilgisayarda optimizasyon sıkıntılı ayrıca konsoldaki kadar rahat bir deneyim sunmuyor)
4- Servisler:
Game Pass: 6 liraya yukarıda saydığım tüm oyunları ve daha fazlasını oynayabilmek 🤩

5: Microsoft'un Türkiye'ye değer vermesi ve Kullanıcı Dostu Olması:

Son 5 senede Türkiye'ye gerçekten önem veriyorlar. Türkiye'de ofis açtılar, Game Pass'i getirdiler, konsollarını globalle aynı gün satışa çıkardılar, Türkçe altyazı getirdiler. Şimdi de All Acces'i getirecekler.

Son düzenleme:
PS5 bence gerek dualsense gerekse özel oyunları ile Xbox'ı geçiyor. Sen PS5 almayacak mıydın?

Kararsızım. Bir oyun 700TL. Xbox tarafında 700TL'ye 3 yıl Game Pass alınıyor. Game Pass'e her Microsoft ve bethesda yapımı ilk günden ekleniyor. EA Play eklendi Game Pass'e ve anlık olarak 200'den fazla oyun var ve artıyor. Kararsızım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kararsızım. Bir oyun 700TL. Xbox tarafında 700TL'ye 3 yıl Game Pass alınıyor. Game Pass'e her Microsoft ve Bethesda yapımı ilk günden ekleniyor. EA Play eklendi Game Pass'e ve anlık olarak 200'den fazla oyun var ve artıyor. Kararsızım.
Kararsız kalınıcak bir şey yok. Forumda herkesin dediği şey 100. kez tekrar edeyim. Her ay oyunlara 600TL verebilicek gücün varsa hiç düşünme al. Onun dışında cevabı kendin vermişsin zaten.

Yok. Ama GoW Ragnarok gibi oyunlar beni kararsız kılıyor.

Sen bilirsin. Yani ben de oyun oynamayı severim ancak böyle illa bir oyunu oynayayım sırf onun için en az 5-6 yıl 10 tane oyunla geçiniyim demem. Türkiye belli. Yarın ne olacağına dair hiçbir fikrimiz yok. Ben de yakın zamanda Series S almayı düşünüyorum. Büyük ihtimalle PS exclusive oyunlarını izlerim yapıcak bir şey yok.

PS4 kullanıcısı olarak söylüyorum. Sırf bazı özel oyunlar için bile PS5 alınır.

Eğer ben özel oyun hayranı değilim diyorsan bence Xbox.

Geri
Yukarı