PS5 vs Xbox Series X

kursatbris

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU = Intel i7-13700KF 3.4 GHz 5.4 GHz 30MB
Anakart = ASUS PRIME B760M-A WIFI Intel 1700p DDR5 7200
RAM = Gskill Flare X5 Siyah 32GB (2x16GB) DDR5 6000Mhz
GPU = MSI VGA GEFORCE RTX 4070 TI SUPER 16G VENTUS 2X OC 16GB GDDR6X 256B
Kasa = MSI MAG FORGE 112R ARGB Atx Siyah Mid Tower
PSU = MSI MAG A750GL PCIES ATX 3.0 750W 80 + Siyah Gold Full Modular
SSD = Samsung 980 PRO 1TB SSD m.2 Soğutuculu 6900-5000 MB/s
Ek SSD = Crucial BX500 2TB SSD Disk
Merhabalar ben Xbox Series S kullanıcısıyım.
Bu yazın PlayStation 5 ya da Xbox Series X almayı düşünüyorum. Tercihim Xbox Series X'ten yana. Ama içime kurtlar düşüyor Türkiye'de de Xbox'tan oynayan fazla yok bu yüzden arkadaşda edinemiyorum. Ve PlayStation 5 de DualSense5 var bu çok güzel ve ben Sony'in oyunlarını çok beğeniyorum önceden 3 yıl PS4 kullanmıştım 1 yıldır Xbox Series S kullanıyorum.
Sizce PlayStation 5 mi alayım Xbox Series X mi?

Game Pass nedeniyle X daha mantıklı. Sony'nin Game Pass alternatif gelecek ama ne zaman belirsiz.

Game Pass'i düşünmeyin ben zaten alırsam 7-8 oyun alırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gamepass i düşünmeyin ben zaten alırsam 7-8 oyun alırım
Hocam en mantıklısı Xbox Series. 7-8 oyun almanız bir şey ifade etmez, eninde sonunda sıkılacaksınız veya oyunlar bitecek. Eğer Xbox alırsanız Game Pass sayesinde oyunlar daha ucuza gelecek ve Xbox Game Pass içerisinde bir sürü oyun mevcut.

Hocam siz PS5 alırsanız Series S'i satıp mı geçeceksiniz yoksa yanına ekstra mı yapacaksanız ama anladığım kadarıyla satarak geçeceksiniz. Her neyse.

PS5'in artıları özel oyunlar ve DualSense denebilir kabaca. Ayrıca yeni PS Plus abonelik sistemi ile birlikte birçok oyuna da sahip olursunuz ama tavsiyem diskli sürümden yana çünkü oyunları 2. el al sat takas olayı çok çok cüzi miktara getiriyor. Yine tercih sizin internet derdinden de kurtulursunuz CD ile yüklemek çok rahat ve hızlı oluyor dijital sürümde bu artılarınız olmaz.

Series X'e geçtiğinde eğer ekranın da 1080p ise bence pek bir fark hissedemezsin. Çünkü şu anda çözünürlük dışında FPS anlamında pek bir fark yok S ile arasında.

Hocam siz PS5 alırsanız Series S'i satıp mı geçeceksiniz yoksa yanına ekstra mı yapacaksanız ama anladığım kadarıyla satarak geçeceksiniz. Her neyse.

PS5'in artıları özel oyunlar ve DualSense denebilir kabaca. Ayrıca yeni PS Plus abonelik sistemi ile birlikte birçok oyuna da sahip olursunuz ama tavsiyem diskli sürümden yana çünkü oyunları 2. el al sat takas olayı çok çok cüzi miktara getiriyor. Yine tercih sizin internet derdinden de kurtulursunuz CD ile yüklemek çok rahat ve hızlı oluyor dijital sürümde bu artılarınız olmaz.

Series X'e geçtiğinde eğer ekranın da 1080p ise bence pek bir fark hissedemezsin. Çünkü şu anda çözünürlük dışında FPS anlamında pek bir fark yok S ile arasında.
Hayır Xbox kalacak babam doğum günü için alıyor o yüzden satmayacağım

Geri
Yukarı