Rain bilişim dolandırıcılığı - FH4

Herkes bu durumun dolandiricilik oldugunu bildigi halde, o kisi satis yapmaya devam ediyor ve hic bir ceza almiyor. Asil bunu sorgulamaniz lazim.

Nasreddin Hoca'nin fikrasi geliyor aklima. Hirsizin hic mi sucu yok :D
Bu alisverisi 12-13 yasinda cocukta yapabilir. Herkes her seyin fiyatini bilmek zorunda degil.

Ucuz olmasaydı denemezdim bile. Öğrenmiş oldum. Plati gibi siteler satıyordu. Oradan çıkma hesaplar sanırım.
Plati bunlara göre yine iyi. 13 lira vermişsiniz en azından. Tek kazancınız sosyal de ki üyelerin bilinçlendirilmesi olabilir. Geçmiş olsun.

Evet, yine bir satıcı olayı. Gittigidiyor sitesinde gezinirken 14, 99₺ fiyatıyla dikkatimi çeken Forza Horizon 4 Ultimate ürününü satın aldım. Teslimat 1 dakika içerisinde yapılması gerekirken 3 saat içerisinde yapıldı. Ama dert değildi sonuçta ürün elime ulaşmıştı. Microsoft Store'a girdim ve FH4'ü satın alınmışlar listesinde gördüm. Bir de Outlook servisine gireyim, gelen mesajlara bakayım dedim. Bakmaz olaydım. Dolandırılanlar bu hesaba mail atmışlar. Bu hesap ile oyuna girmediklerine dair. Birisi sadece 5 saat oynayabilmiş. Kimisi yüklerken hesabın şifresi değişmiş. Ve baktığımda tam 96 kişinin elinden geçmiş bu hesap. Bu durumu satıcıya tatlı bir dil ile izah ettim ve yeni bir hesap istedim. Şifresi değişen bir hesap olacaktı fakat bana "Gmail" hesabı verdi. Bu hesap ile "Outlook" servisine giriş yaptım. Fakat tahmin edersiniz ki Gmail servisine bağlıydı hesap ve şifresini yine değiştiremedim. Ben dolandırıldım siz dolandırılmayın. Ve bu dolandırıcılığı yaparken kanuna saklanıyorlar. İyi günler, iyi sosyaller!

Eki Görüntüle 569730

Mantık olarak o fiyata almak isterken siz de dolandırıyorsunuz. Öpmeye giderken öpülmek hesabı.

Yeni konular

Geri
Yukarı