Renault nasıl bir markadır?

30 yıllık Renault ile Mercedes'i kıyasla bakayım. Ben senin için kıyaslayayım hatta.
Al Mercedes W123 kokpiti.
Eki Görüntüle 1113946
Bu da Renault 25 baccara kokpiti.
Eki Görüntüle 1113948
Mercedes W123.
Eki Görüntüle 1113949
Renault 25 baccara.
Eki Görüntüle 1113947

Böyle karşılaştırmak gerek. 30 yıllık lüks arabayla bugünün ekonomi arabasını karşılaştırırsan olmaz.

2'si de aynı fiyat dostum neden anlamak istemiyorsun?

Kötü bir marka değil. Ama açık konuşmak gerekirse, ülkemizde hayat şartları güzel olsaydı, kimse Fiat ve Renault alıp binmezdi. Anca kapıya falan lazım olsun diye koymak için alınırdı.

Ya bazen gerçekten düşünüyorum da, şu marka kötülemesi yapan insanların eline tüm malzemeleri versek komple motoru falan geçtim bize bir tane subap veya bir piston çizip milimetrik nasıl çalışması gerektiği ve ısı dayanımı, verimliliğini arttırmak için ne yapmalıyız desek, bize bir tane yap bakalım desek sonuç ne çıkardı tahmin etmek zor olmasa gerek. Ama gel gör ki en kötüsünün bile 100 yıllık geçmişi olan köklü markalara burada insanlar gelip "tü kaka", "o araba alınır mı be!", "kapının önüne koymam" vs gibi ifadeler kullanıp, alan arkadaşların da hevesini söndürüyorlar. Gerçekten ilginç geliyor bu söylemler.

Ya bazen gerçekten düşünüyorum da, şu marka kötülemesi yapan insanların eline tüm malzemeleri versek komple motoru falan geçtim bize bir tane subap veya bir piston çizip milimetrik nasıl çalışması gerektiği ve ısı dayanımı, verimliliğini arttırmak için ne yapmalıyız desek, bize bir tane yap bakalım desek sonuç ne çıkardı tahmin etmek zor olmasa gerek. Ama gel gör ki en kötüsünün bile 100 yıllık geçmişi olan köklü markalara burada insanlar gelip "tü kaka", "o araba alınır mı? Be!", "kapının önüne koymam" vs gibi ifadeler kullanıp, alan arkadaşların da hevesini söndürüyorlar. Gerçekten ilginç geliyor bu söylemler.

Yapamıyor olsam da bu adamların yaptığı dandik araçlar olduğu gerçeğini değiştirmiyor bence. Tamam talisman gibi iyi araçları olabilir ama taliant gibi rezalet bir aracı da var.

Yapamıyor olsam da bu adamların yaptığı dandik araçlar olduğu gerçeğini değiştirmiyor bence. Tamam Talisman gibi iyi araçları olabilir ama Taliant gibi rezalet bir aracı da var.
Taliant Renault'nun değil, Dacia'nın arabası yeni Logan. Grup içindeki arabalar bazen güçlü olunan pazara göre grup içindeki farklı markanın amblemiyle, farklı isimle (bazen biraz da görünüşü değiştirerek) satışa çıkarılıyor. Taliant, Symbol, Fluence gibi arabalar Renault'nun kendi yaptığı arabalar değil, grup içinde farklı markaların geliştirdiği ama bizim pazarımızda kendi adıyla sattığı arabalar.

Son düzenleme:
Yapamıyor olsam da bu adamların yaptığı dandik araçlar olduğu gerçeğini değiştirmiyor bence. Tamam talisman gibi iyi araçları olabilir ama taliant gibi rezalet bir aracı da var.
Arkadaşım arabalar dandik değil sen fakirsin ve ülkene göre araba yapıp gönderiyor. Bu da sana en basit örneği;

1988 model dikkatini çekerim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ha yok şimdi dandik arabalar üretiyor diyorsan buyur;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ya ama arabaları şekil donanım tamamda güvenlik yok diyorsan bu da onun kanıtı;

Dünyada segmentinde Euro NCap'da ilk 5 yıldız alan araç ne BMW ne Mercedes ne Volvo'dur. Renault Laguna'dır. Laguna'daki darbe emiş ve bu darbeyi tüm karosere yayarak o dönemde Renault mühendisleri mükemmel bir iş çıkararak dünyaya örnek olmuştur ve diğer firmalar bu mühendisliği kullanmıştır, tıpkı Volvo'nun 3 noktadan emniyet kemerini bulup diğer araçların bunu kullanması gibi.

1655888977706.png

2019 yılında sınıfının en güvenli aracı olarak seçilen araçların başında %96 yetişkin koruma %89 çocuk koruması ile Clio geliyor.

1655889103945.png

Bu kadar atıp tutmadan önce az bi araştırma yapsanız bu bilgilerin hepsi internette var. Formula ve vb yarış deneyimlerini hiç yazmıyorum bile. İşte kızdığım nokta da tam olarak bu. Yukarıda yazdığım marka kötüleme örneklemenin açıklaması da bu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı