RX 5600 XT oyunlarda çok fazla FPS düşmesi ya da ekran kartı çökmesi

Deqarnieux

Hectopat
Daha fazla  
RAM
3200Mhz 16 CL Kingston Fury Beast
Genel olarak rekabetçi oyunlar oynarım şu sıralar çok fazla FPS düşmesi yemeye başladım. Oyunları HDD'den oynatıyorum. Ekran kartını 2. el aldım bu yılın eylül atına kadar garantisi devam etmekte.(bütün sürücülerim güncel)
Sistem.
İşlemci-Ryzen 3 3100.
Anakart-ASUS Prime A320 M-K
RAM-Kingston 8x2 3200 MHz.
Ekran kartı-Gigabyte Windforce RX 5600 XT.
PSU- Power Boost BST-500e 500watt.
HDD-Seagate Barracuda 2TB.
SSD-970 evoplus 250 GB.

RX5600XT sahibi ve benzer şeyler yaşamış biri olarak söyleyebileceklerim MOSFET arızası öncesi uyarı olabilir. Ben MOSFET yaktığımda benzer olaylar yaşamıştım öncesinde. Ayrıca AMD'nin uygulamasını kaldırmanızı öneririm yazılımsal crash'lerin hepsi uygulama yüzünden oluyor. Isı değerlerini kontrol edin droplar genelde ısıdan olabiliyor.

RX5600XT sahibi ve benzer şeyler yaşamış biri olarak söyleyebileceklerim MOSFET arızası öncesi uyarı olabilir. Ben MOSFET yaktığımda benzer olaylar yaşamıştım öncesinde. Ayrıca AMD'nin uygulamasını kaldırmanızı öneririm yazılımsal crash'lerin hepsi uygulama yüzünden oluyor. Isı değerlerini kontrol edin droplar genelde ısıdan olabiliyor.
Doğrudur hocam. Wattman hatasına sebep olabiliyor mesela uygulama. Saçma sapan kendini kastırıp ekran kartına da hata verdiriyor.

Wattman benim de yaşadığım bir sorundu uygulamayı silince bir sorun kalmadı. AMD ekran kartı tarafında sorunu yaşatan şey yoksa sorun da yok tarzında çözümler oluyor. Baya baya uygulama sorun veriyorsa uygulamayı sil çözümü mantıksız ama yararlı bir çözüm.

Wattman benim de yaşadığım bir sorundu uygulamayı silince bir sorun kalmadı. AMD ekran kartı tarafında sorunu yaşatan şey yoksa sorun da yok tarzında çözümler oluyor. Baya baya uygulama sorun veriyorsa uygulamayı sil çözümü mantıksız ama yararlı bir çözüm.
Hocam yeni aldım baya bir parça ile beraber sürücüleri ilk kurduğumda kasıp hata vermişti Wattman diye. Google'da geziniyordum. GPU: R7 240

Dün driverı kurarken uygulamayı kurmadan kurdum aklıma geldiği için, bir süre böyle deniyeceğim. Sıcaklık değerleri genel olarak 65 dereceyi geçmedi dün PUBG oynarken.

WattMan benim de yaşadığım bir sorundu uygulamayı silince bir sorun kalmadı. AMD ekran kartı tarafında sorunu yaşatan şey yoksa sorun da yok tarzında çözümler oluyor. Bayağı bayağı uygulama sorun veriyorsa uygulamayı sil çözümü mantıksız ama yararlı bir çözüm.

Düzelme olmadı hocam oyundayken bir anda ekran dondu ses geliyordu ama ekranda tepki yok komutlarada yanıt alamıyordum PC'yi yeniden başlatmak zorunda kaldım. Sıkıntının nerede olduğunu bir türlü bulamıyorum.

Son düzenleme:
Dediğim gibi aynı sorunu MOSFET'ler yanmadan önce yaşadım. İleride bilgisayar açılmasına rağmen görüntü gelmezse çok yüksek ihtimalle MOSFET kaynaklıdır.

Ekran kartı BIOS yüklemeyi deneyebilirsin ama yanlış yüklememen lazım format attıysan siliniyor BIOS sanırım.

Hayır, format atınca gitmez.

Benim silinmişti belki yanlış bir şey yapmışta olabilirim ama bayağı onu yüklemeye uğraşmıştım yükleyince düzelmişti 2 hafta sonra falan yine hatalar çıkmaya başladı.

Hocam imkansız silinmesi kaydetmemiş olabilirsiniz veya sürücüye kaydetme gibi bir şey yapmış olabilirsiniz.

Geri
Yukarı