RX 6750 XT satıp RTX 3060 almak mantıklı mı?

Hocam ben de RX6600 sahibiyim. Gigabyte eagle modeli var. Alalı 8 ay oldu. İlk 7 ay 1 tane WattMan hatası almadım. Bir kez güncelleme yaptım maalesef her gün alıyorum. Eski sürüme dönsem de sonuç alamadım maalesef. Ne kadar sinir bozucu olduğu konusunda sizi anlayabiliyorum. İnsan kullandığı üründen soğumaya başlıyor.

Açmıştım. Garantiye götürmemi önerdiler. Ki zaten yazılımsal açıdan kaynaklanabilecek neredeyse çoğu çözümü denedim. Driver sürümü düşürmek dışında tabii.

Garantiye yollamadan önce sürüm düşürme işini bir deneyin bence. Son çare format atmayı da deneyebilirsiniz. Bu arada eğer bu sıkıntılar genelde Chrome açıkken oluyorsa donanım hızlandırma seçeneğini de kapatıp deneyebilirsiniz. Bilgisayarın ilk açılışında WattMan bildirimi geliyorsa da hızlı başlatma seçeneğini kapatmak da çözüm olabiliyor.

Garantiye yollamadan önce sürüm düşürme işini bir deneyin bence. Son çare format atmayı da deneyebilirsiniz. Bu arada eğer bu sıkıntılar genelde Chrome açıkken oluyorsa donanım hızlandırma seçeneğini de kapatıp deneyebilirsiniz. Bilgisayarın ilk açılışında WattMan bildirimi geliyorsa da hızlı başlatma seçeneğini kapatmak da çözüm olabiliyor.
Microsoft Edge kullanıyorum fakat sadece tarayıcı da değil. Discord'da falan da oluyor. Bir şeylerin performansından kısmak istemiyorum.

Hocam ben de RX6600 sahibiyim. Gigabyte eagle modeli var. Alalı 8 ay oldu. İlk 7 ay 1 tane WattMan hatası almadım. Bir kez güncelleme yaptım maalesef her gün alıyorum. Eski sürüme dönsem de sonuç alamadım maalesef. Ne kadar sinir bozucu olduğu konusunda sizi anlayabiliyorum. İnsan kullandığı üründen soğumaya başlıyor.
Peki siz ne yapmayı düşünüyorsunuz? Ne sıklıkla bu hatayı alıyorsunuz?

Microsoft Edge kullanıyorum fakat sadece tarayıcı da değil. Discord'da falan da oluyor. Bir şeylerin performansından kısmak istemiyorum.

Peki siz ne yapmayı düşünüyorsunuz? Ne sıklıkla bu hatayı alıyorsunuz?

Oyunlarda bu sıkıntıyı yaşamamış olmanız garip. Witcher 3'te eğer Next gen sürümünde crash yediyseniz normal. Yeni sürüm sıkıntılı olduğu için crash yiyenler çoktu oyunda. Kartı FurMark, Superposition gibi programlarla yüke sokup gözlem de yapabilirsiniz. Asus Armoury Crate indirerek orada eski tarihli bütün sürücüleri de güncellemeyi deneyin.

Son düzenleme:
Oyunlarda bu sıkıntıyı yaşamamış olmanız garip. Witcher 3'te eğer Next gen sürümünde crash yediyseniz normal. Yeni sürüm sıkıntılı olduğu için crash yiyenler çoktu oyunda. Kartı FurMark, Superposition gibi programlarla yüke sokup gözlem de yapabilirsiniz. Asus Armoury Crate indirerek orada eski tarihli bütün sürücüleri de güncellemeyi deneyin.
Stress testi yaptım ve bir sorun olmadı. Zaten The Witcher 3'de de 1 kere yaşadım, daha hiç yaşamadım. Oyunlarda böyle bir sorun yaşamıyorum garip bir şekilde, en azından şimdiye kadar. Durduk yere tarayıcı da falan gezinirken oluyor.

Günde 1 sefer kesin alıyorum hocam maalesef. Bütün olası çözümleri deniyorum hocam. Olmazsa satacağım kartı.
Alalı 8 ay olmuş. Garantiniz varsa götürebilirsiniz belki.

Tüh ya. Şansınız kötüymüş. Bazı kartlar böyle dakika başı WattMan verirken bazıları ayda yılda bir veriyor. Ayda yılda bir verenler WattMan bile vermiyor sadece uyarı veriyor. Onu değişim talep edebilirsiniz. Aynısı yaşanırsa iade edip RTX3060 alırsınız. Ama mutlaka son çareniz RTX3060 olsun. RX 6750 XT çok performanslıdır.

Para iadesi İtopya'da kaç gün içinde kabul ediliyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı