SA:MP Roleplay bitti mi?

SA:MP Roleplay eskiden çok iyiydi. İnanılmaz kaliteli rol yapan insanlar vardı. Ben 99 RP, Breeze, Yeni Nesil gibi sunucularda oynadım. Aralarında en keyifli olan sunucular tabii ki 99 RP ve Breeze'ydi. Tam Hard RP yapıyorduk, her şeyin zamanla bittiği gibi SA:MP'da maalesef bitti. Şu an kitlesi genel olarak inanılmaz derecede toxic ve her türlü şey parayla dönüyor. Adminler zaten ilgilenmiyor, düzgün bir Hard RP sunucusu açılsa tüm saatimi o sunucuya gömebilirim :D

Şu anda piyasadaki tüm sunucular çöp, düzelecek gibi de değil. Bildiğim kadarıyla bilindik 3-4 sunucu var zaten.
Losland, Nineteen, LS:RP, Vice ve Rina. GOAT'a da açılacak falan dediler, onu da ekleyebiliriz.

Losland, saat 15.27 ve 240 çekiyor. Pek oynadığım bir sunucu değil, arada DM için girerim. Sunucuda low çok fazla, bir de sayı fazla olunca bir şeyi çıkıyor. Sevmem.

Nineteen, eskiden çok iyiydi ama bozdu. Kadro olsun, rol kalitesi olsun, sistemler olsun, sayı olsun her şey kötüleşti. Akşamları 100-120 çekiyor, sabahları 45. Ama rol bilen var mı? Belki beş on tane.

LS:RP, arkadaşlarla 19'da boş boş dm arıyorduk. LS:RP'nin açılacağını duyunca bayağı sevindik, açılsa da şurdan kurtulsak diye. İlk açıldığında 140 falan çekmişti yanlış bilmiyorsam. İkinci gün elli, apaçık belli ki tutmadı. Şu anda da kapalı zaten.

Vice, zaten sevmediğim bir sunucu. Sayısını pek bilmiyorum ama sunucu rezalet, sobeitçiler, dmciler, troller, lowlar cirit atıyor. Kadrosunu da bilmem ama bu sunucunun kadrosunun güzel olacağını düşünmem.

Rina, konuşmaya bile gerek yok. Hile testi, dm, troll, ısınmak için girilen sunucu.

GOAT, güzel ekip güzel sistemler. Sunucu harbiden güzel, sadece sayı düşük. Açılırsa tutacağını düşünüyorum.

Not: SA:MP'a son zamanlarda FiveM'den ve MTA'dan yrb dediğimiz kitle geldiği için rol kalitesi leş. Sunucular da sayı düşmesin diye bunları alıyor, üstüne bir de destek sağlıyorlar. Biz üç arkadaş on dokuzda sağlam şekil rollüyorduk, sonra iki üç troll için bizi jailleyip aşağıladılar. O zamandan beri ciddi oynamıyoruz. Adamın adı Mosas_Kochawali, Johny_Dharma. Jandarmayla koçavalı, bunları nasıl ciddiye alıyor adminler?

Son düzenleme:
SA:MP bitmedi hala oynanıyor ancak kitlesi aşırı toxic, Vice açılınca diğer platformlardan gelen oyuncularla birlikte SA:MP'ın rol kalitesi orantılı bir şekilde düştü. Şu an düzgün rol yapabileceğiniz bir sunucu yok. GOAT tutmaz zaten.

Şu anda piyasadaki tüm sunucular çöp, düzelecek gibi de değil. Bildiğim kadarıyla bilindik 3-4 sunucu var zaten.
Losland, Nineteen, LS:RP, Vice ve Rina. GOAT'a da açılacak falan dediler, onu da ekleyebiliriz.

Losland, saat 15.27 ve 240 çekiyor. Pek oynadığım bir sunucu değil, arada DM için girerim. Sunucuda low çok fazla, bir de sayı fazla olunca bir şeyi çıkıyor. Sevmem.

Nineteen, eskiden çok iyiydi ama bozdu. Kadro olsun, rol kalitesi olsun, sistemler olsun, sayı olsun her şey kötüleşti. Akşamları 100-120 çekiyor, sabahları 45. Ama rol bilen var mı? Belki beş on tane.

LS:RP, arkadaşlarla 19'da boş boş dm arıyorduk. LS:RP'nin açılacağını duyunca bayağı sevindik, açılsa da şurdan kurtulsak diye. İlk açıldığında 140 falan çekmişti yanlış bilmiyorsam. İkinci gün elli, apaçık belli ki tutmadı. Şu anda da kapalı zaten.

Vice, zaten sevmediğim bir sunucu. Sayısını pek bilmiyorum ama sunucu rezalet, sobeitçiler, dmciler, troller, lowlar cirit atıyor. Kadrosunu da bilmem ama bu sunucunun kadrosunun güzel olacağını düşünmem.

Rina, konuşmaya bile gerek yok. Hile testi, dm, troll, ısınmak için girilen sunucu.

GOAT, güzel ekip güzel sistemler. Sunucu harbiden güzel, sadece sayı düşük. Açılırsa tutacağını düşünüyorum.

Not: SA:MP'a son zamanlarda FiveM'den ve MTA'dan yrb dediğimiz kitle geldiği için rol kalitesi leş. Sunucular da sayı düşmesin diye bunları alıyor, üstüne bir de destek sağlıyorlar. Biz üç arkadaş on dokuzda sağlam şekil rollüyorduk, sonra iki üç troll için bizi jailleyip aşağıladılar. O zamandan beri ciddi oynamıyoruz. Adamın adı Mosas_Kochawali, Johny_Dharma. Jandarmayla koçavalı, bunları nasıl ciddiye alıyor adminler?
Hocam sizi çok iyi anlıyorum. Dharma'lar özellikle, her yerdelerdi. Sürekli DM yaparlar ve sadece troll için oynarlardı. Bir nesil Dharma'lardan çok çekti :D Tek isteğim gerçekten SA-MP'ın eski kültürünü benimsemiş ve düzgün sunucu açabilecek birileri. Gerekirse çok zor bir başvuru yapsınlar ve sunucu az çeksin ama öz adamları alsınlar. GOAT'a bakacağım bu arada, güzelse SA-MP'a geri dönebilirim.

SAMP 2004'den beri var. Artık dönem değişiyor. Eskiden Vice City ve GTA 3 için de multiplayer istemcileri vardı. Hatta rol yapanlar da vardı. Hatırlayan kaldı mı? SAMP da böyle olacak. SAMP'ın aksine yenilikçi olduğu ve baş geliştiricisi (Kalcor) platformu bırakmadığı için MTA'nın birkaç senesi daha var.

GTA V'e geçiş çok hızlı oldu. Örneğin 2019'da Rage MP'da tek bir Türk roleplay sunucusu vardı ve yaklaşık 30 kişi oynuyordu. 2020'de, Epic Games'in GTA V'i ücretsiz yapması ve virüs sebebiyle hızla yükseldi ve SAMP'ın yerini aldı. Tabii bu yabancılar için geçerli değil. LSRP'nin düşüşe başlamasından beri uzun süredir GTA V'de oynuyorlar.
19 geçen gün kapandı. Kalan son sunuculardan birisi daha kapanarak GTA V'e geçti. Aslına bakarsak tüm sunucuların GTA V projesi var. Zamanında Vendetta da denedi (Exile Roleplay ismiyle) fakat başarılı olamadılar.
SA-MP RP ve diğer oyunlardaki RP bitiyor.
GTA V'de bittiğini sanmıyorum. Yeni yeni başlıyor.
SA:MP'a son zamanlarda FiveM'den ve MTA'dan yrb dediğimiz kitle geldiği için rol kalitesi leş.
Umuyorum ki aynısı tam anlamda GTA V'de olmayacak. Çünkü FiveM kitlesi text roleplaye büyük ölçüde karşı ve denemeyi bile reddediyorlar. MTA'ya gelenler ise önce sesli roleplay sunucularına, oradan da SAMP'a geçiyor.
GOAT'a bakacağım bu arada, güzelse SA-MP'a geri dönebilirim.
GOAT piyasadaki tek kaliteli sunucudur fakat GTA V projesine odaklanmış durumdalar. SAMP sunucusunun geri açılmasının uzun süreceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı