Saç egzaması

Saçı 2 numara kestir. Sürekli kullanımda ketoral şampuan ile yıkan. Saça sürünce 5 dakika beklet, sonra yıka.

Her gün sinekkaydı tıraş oluyorum, sakalımda 12 saat sonra egzama çıkmaya başlıyor.
Saçı 0'a vurmak yeterli değil, saçımın yanları 0 üstler uzun gene aynı egzama.

Egzamanın ileri seviyesinde çözümü yok gibi bir şey.

Ben kafamı kazıttım ve bazı yağlar ile (biberiye, argan vs.) Kafamı temizledim. Bu beni 3-4 ay tertemiz tuttu. Daha sonrasında yine çıktı. Bunun dışında çözümü yok gibi. En az senin kadar ben de bir sürü şey denedim.

Ketoral ve h&s iyi kullanıldığı zaman en az seviyede tutuyor egzamayı.

H&s'un hangi modelini kullanıyorsunuz acaba?

Bu arada göğsünde egzama çıkan var mı?

H&s'un hangi modelini kullanıyorsunuz acaba?

Bu arada göğsünde egzama çıkan var mı?
Klasik. Naneli daha kötü yapıyor onu kullanmayın. Klasik en iyisi.
Göğüsümde değilde neredeyse tüm burnumda ve çevresinde, ayrıyetten biraz kulağımın içinde var.
Yüz için Ectopix kullanıyorum.

Klasik. Naneli daha kötü yapıyor onu kullanmayın. Klasik en iyisi.
Göğüsümde değil de neredeyse tüm burnumda ve çevresinde, ayrıyeten biraz kulağımın içinde var.
Yüz için ectopix kullanıyorum.

Extra naneli yurt dışı ürünü kullanmıştım mahvetmişti. Bir de Nirvana kullandım, o da iyiydi ama çok iyi değil.
Benim burun kenarları, kaşlar, kulak arkası, kulak içi, göğüs ve anlımda çıkıyor.

H&s'un clinical strength modelini çok öneriyorlar ama ketokonazol şampunlar gibi çok zararlı ve ölümcül etkileri olduğu söyleniyor kullanan var mı?

Bende 4 yıldır saç egzaması var. İlk 2-3 yılımı Psyderm Betasilic ve Konazol kullanarak güzel bir şekilde kepek sorununu çözmüştüm ve çok nadiren olmaya başlamıştı fakat 2022 başladığından beri kafamda bu ilaçlar şampuanlar ve doğal şeyler işe yaramıyor. Azıcık silkelensem kar yağmış gibi oluyor yerler üstelik kafam feci kaşınıyor ve kaşıma vesilesi ile saç derimdeki kuru tabaka kalkıyor, kopuyor ve kanıyor fakat bunu istemsiz yapıyorum şimdi kullandığım şeyleri yazmak isterim.

•Psyderm.
•Betasilic.
•Konazol.
•Tuz.
•Zeytinyağı.
•Karbonat.
•Sirke.
•Sabun.
•Sabuntürleri.
•H&s'ın tüm ürünleri.
•Revoxon.
•Bioxin(bioxcin) de olabilir.
•Düz su.
•Egzama ve kepek önleyici şampuanlar kremler.

Bunlar başlıca kullandığım ilaçlar doğal yöntemler bu hafta tekrardan cildiyeye randevu alacağım daha detaylı bir çözüm yolu bulmaya çalışacağım bu sırada sizinde vereceğiniz tavsiyeleri denemek istiyorum doktordan olumlu sonuç alırsam buraya yazarım. Derdini çözememiş arkadaşlar belki çözebilirler ya da nasıl yol izlemeleri gerektiğini öğrenebilirler tavsiyelerinizi bekliyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mutlaka izleyin

mutlaka bu programı izleyin
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı