Sahibinden.com'da Yaptığım Alışverişte Kazıklandım

gezer3082

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhabalar. Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama çok mutsuzum ve sorunuma bir çare bulamadım. Adım Baver. 16 Yaşındayım. Sahibinden'de 2 TB'lik harddisk gördüm. Fiyatı uygundu 120 TL'idi. Bende aradım arkadaşı ve ürünü istedim. Bankamatik'in önüne gidip kredi kartına para yatırdım. Yani anlayacağınız kazıklandım. Adresimi verdim. Bana kargo gelmek üzere'iken internete bir tane daha ilan kurdu. Aradım ve onuda satın almayı istedim ve elden satıldığını söyledi. Ondan sonra 1 tane daha ilan kurdu ve bu sefer onu ben kaptım. Oda 2 TB'lik idi. 100 Lira'dan aldım. 100 Lirayı'da yatırdım kartına ve sonra bana kargo geldi ve mutsuz son. Bana gelen istediğim disk değildi ve 10 Lira'lık disk kutusunun içine takılmış 160 GB'lik bol Badsector'lü hdd'idi. Kendisini aradım ve ona sordum. Bana ne gönderdin diye ? Bana dedi ki sana 2 TB'lik disk gönderdim dedi. Ama ben göndermedim mağazamızda çalışan arkadaş gönderdi dedi. Bende o arkadaşa dön dedim. Bu tür şeylerden hiç hoşlanmıyorum dedim. 02.07.2015 tarihinde 2.ürünle birlikte kargoyu gönderdim dedi ve bugün günlerden ayın 8'i. Ben bu arkadaşı nasıl bulabilirim ? Nasıl paramı geri alabilirim ? Öğrenciyim pek fazla maddi durumumda yok. 227 Lira boşa çöpe gitti. Telefonu kapalı ulaşamıyorum ve bana kargoyu gönderdiğiyle ilgili mesaj atmıştı. Ama kargo etti 6 gündür gelmedi. Kargo bana kocaeli'den geldi. Lütfen bana yardımcı olun. Çok çaresizim. Teşekkürler.

Para havalesi yaptığınız hesap numarası ve telefondan kendisinin izine ulaşabilirsin. Ayrıca hatanın büyük payı sizde, GET denen bir yöntem var bilmem haberiniz var mı? 3-5 kuruş fazla verip GET ile alışveriş yapsaydın bugün bunlar başına gelmezdi.

Para havalesi yaptığınız hesap numarası ve telefondan kendisinin izine ulaşabilirsin. Ayrıca hatanın büyük payı sizde, GET denen bir yöntem var bilmem haberiniz var mı? 3-5 kuruş fazla verip GET ile alışveriş yapsaydın bugün bunlar başına gelmezdi.
Kredi kartına para havalesi yaptım. Yani bir nevi kredi kartı borcu ödeme gibi. GET için kartım yoktu ki GET açtırayım adama.:cry:

Son düzenleme:
Malesef böyle kanı bozuklardan bolca var ülkemizde. Geçmiş olsun. Yasal yollara başvurmadan elinize birşey geçmez. Yatırdığınız dekont ile birlikte varsa yazışmalarınız, ilanın ekran görüntüsü vs ne varsa bunlarla birlikte savcılığıa başvuru yapıp hakkınızı arayabilirsiniz.

Hak hukuk mu kaldı hocam artık. Ben Allah'a havale ettim gerisi önemli değil. Allah öbür dünyada çok güzel hesap verdirecek ona. O zaman o sıfatsız kara yüzünü görecem öbür dünyada. Önemli değil artık baya zaman geçti zaten.

Hak hukuk mu kaldı hocam artık. Ben Allah'a havale ettim gerisi önemli değil. Allah öbür dünyada çok güzel hesap verdirecek ona. O zaman o sıfatsız kara yüzünü görecem öbür dünyada. Önemli değil artık baya zaman geçti zaten.

Allah'a mı havale ettin? Sen hakkını aramadan direk pes ettin farkında mısın? Ne güzel ya her pes ettiğimizde hemen Allah'a havale edelim. İşin sonuna kadar düş elbet alırsın paranı. Allah'a havale etmek falan en son şey.

Allah'a mı havale ettin? Sen hakkını aramadan direk pes ettin farkında mısın? Ne güzel ya her pes ettiğimizde hemen Allah'a havale edelim. İşin sonuna kadar düş elbet alırsın paranı. Allah'a havale etmek falan en son şey.
Evet allaha havale ettim. Hakkımı aramadan hemen pes ettim doğrudur. Kredi kartına parayı yatırdım ve fişleri bende ama ben ne yapabilirim ki bu arkadaşa ? Sonuna kadar düşsem ne yazar 5.Ayda parayı yatırdım aradan 5 Ay geçti.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı