Sekiro dünyanın en zor oyunudur

Dünyanın en zor oyunu Squid Game (kalamar oyunu) bence.
1/456 ihtimal.
bu espri için yaklaşık 1 dakika düşündüm.

En zor oyun bounce 7. bölümdür. Asla geçilemez.
Ömrümü verdim bu bölüme hala yapamıyorum. Nokia telefon ya bir de düşük FPS var oyunda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

0:50 de kalırım hep hiç geçemedim.

En zor oyun bounce 7. bölümdür. Asla geçilemez. Asla geçilemez.

Ömrümü verdim bu bölüme hala yapamıyorum. Nokia telefon ya bir de düşük FPS var oyunda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
GTA Vice City helikopter bölümünü de unutmamak gerek.

O kolay. Küçük yaşta sadece numpad kullanmayı bilmiyorduk.
Gerçi doğru ya geçenlerde oynadım tek seferde geçtim. Zor da değilmiş aslında. Ben Vice City'i eskiden oynarken laptopum vardı o zamanlar, numpad yoktu. Nasıl oynadım bilmiyorum hala.

@Feaxy Tamamen katılıyorum. Fakat bu tür oyunların amacı challenger veya rekabetçi diyeceğimiz oyunculara başardım hissini yaşatmak. Oyuncular bir mücadeleye giriyor ve o mücadeleden galip çıktıklarındaki his için oynuyorlar. Yoksa benim de hoşuma gitmeyen bir tür. Oyunların stres attırması gerektiğini düşünürüm hep. Strese sokmalarını değil :)

Fakat oynayanların ne amaçla oynadıklarını anlayabiliyorum. Boss'ları kestikten sonra yapılması çok güç bir şeyi yaptıkları için tatmin olma duygusu yaşıyorlar. Onca saatler süren uğraşlar sonucunda bossları kessem ne olacak? diye düşünen bizim gibi neden-sonuç ilişkisini önemseyen kişilere de saçma geliyor :)

Trainer kullanarak bile zorlanmıştım bıraktım oynamayı çünkü oyun oynamaktan çok kombat ezberlemenizi isteyen bir oyun zevk kaçırdı bende souls türü benlik değil.

Ben bu oyuna zor demiyorum. Çünkü bu oyuna zor denmesinin sebebi; bazı düşmanlara yarım saat boyunca hiç hasar almadan dakikalarca vurmanız gerekmesidir. Hasar alırsanız ne mi olur? Ölürsünüz. Evet, bu kadar basit. Siz düşmanın canı gitsin diye dakikalarca vuruyorsunuz. Hiç hasar almadan muhteşem bir oynanış sergiliyorsunuz. Yaptığınız en ufak hatada ölüyorsunuz. Tek vuruşta ölüyorsunuz. Bu ne arkadaş? Bir de bu oyunun yapısı bu diye savunanlar var. Buna karşı çıkmıyorum. Bu ve benzeri oyunlar bu yapı üzerine kurulduğu için oynarken mantıklı geliyor. Ama bu durum bu yapının iyi olduğu anlamına gelmiyor. O zaman GTA 5'e aynı yapıyı uygulayalım. Polis peşimize mi düştü? Bir kez vurulursak ölelim. Call of Duty'ye uygulayalım, tek kurşunda ölelim. Resident Evil'a uygulayalım, bir ısırıkta ölelim. Şu detayı da unutmayalım: Biz bir vuruşta ölüyoruz ama rakibimizi öldürmek için defalarca vurmamız gerekiyor. Hep söyledim yine söylüyorum. Bu yapı saçma. Gerçek hayattan örnek verelim. Diyelim ki ekonomi konusunda böyle bir yapı var. Dolar olmuş 20 lira ve yeni bir ekonomi bakanı atanmış. Bu bakandan istenen doları düşürmesi ve bu konuda aylarca çalışarak başarıya ulaşıyor. Her ay dolar daha da düşüyor. Bir gün dolar 10 kuruş yükseliyor ve bundan dolayı bakanın görevine son veriliyor. Savaştan örnek verelim. Gerçek hayatta bir savaş sırasında savaş uçağı bombayı yanlış yere atıyor. Hedefi vuramıyor ama bombanın düştüğü yerde de hiçbir şey yok. Boş araziye bomba attı. Bu yüzden savaşı kaybediyor. Bu mantıklı mı sizce? Geri dönüp tekrar bomba atma şansı var ama bu şans tanınmadan savaş kaybediliyor. İşte size Sekiro ve benzeri oyunların özeti.

Hocam oyun alt tarafı senelerdir bekliyormuşsun gibi yardırmışsın maşallah 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı