Series X vs PS5

Çünkü aynı güçteler. Series s , x aynı mı?
-Çözünürlük dışında One X ve One S arasında da fark yok anlatmak istediğim aralarında fark var ama bir jenerasyon farkı kadar değil. Süper grafik fiyatı gereği bekleyemeyiz ancak 24FPS'de çamur gibi de oynatmaz zaten konsollar zaman geçtikçe yapıları daha çok anlaşıldığı için oyunların grafik kaliteleri artıyor.

Gamepass, 2K desteği, ALLM, VRR, Dolby Vision, daha uygun store ve saf kas gücü olarak Series X.

Özel oyunlar, Dualsense ve kullanışlı arayüz için Playstation 5.

Kişisel bir durum. PS oyunları için tek seçenek PS5 :)
PS5'in artıları:
1- DualSense
2-Series X'ten daha hızlı SSD hayliyle yükleme süreleri daha kısa
3-Daha yeni nesil hissettirmesi

Series X'in artıları (hiç kullanmadım kağıt üstünde yazana göre konuşuyorum)
1-Daha güçlü
2- Daha sessiz ( Coil yok), malzeme kalitesi daha iyi, daha küçük, taşınabilir.
3-Full geriye dönük uyumluluk
4- Game Pass

Şahsen Xbox'un bu nesil kol anlamında çok geri kaldığını düşünüyorum. Hala daha DualSense gibi kol yapmıyorlar. Ben bu güç farkının da ileride açılacağını o kadar düşünmüyorum. Ortalama paralel giderler.
Bugün yine konsol alıyor olsam tercihim yine PS5 olurdu :)
Bu arada ara nesil olacağını hiç sanmıyorum bu nesil PS5-Series X ile devam gibi duruyor :)

Kişisel bir durum. PS oyunları için tek seçenek PS5 :)
PS5'in artıları:
1- DualSense
2-Series X'ten daha hızlı SSD hayliyle yükleme süreleri daha kısa
3-Daha yeni nesil hissettirmesi

Series X'in artıları (hiç kullanmadım kağıt üstünde yazana göre konuşuyorum)
1-Daha güçlü
2- Daha sessiz ( Coil yok), malzeme kalitesi daha iyi, daha küçük, taşınabilir.
3-Full geriye dönük uyumluluk
4- Game Pass

Şahsen Xbox'un bu nesil kol anlamında çok geri kaldığını düşünüyorum. Hala daha DualSense gibi kol yapmıyorlar. Ben bu güç farkının da ileride açılacağını o kadar düşünmüyorum. Ortalama paralel giderler.
Bugün yine konsol alıyor olsam tercihim yine PS5 olurdu :)
Bu arada ara nesil olacağını hiç sanmıyorum bu nesil PS5-Series X ile devam gibi duruyor :)

Daha yeni nesil hissettirmesi nedir ya :D :D 5 tane oyunu quick resumda bırakıyorum. Konsolu kapatıyorum, akşam geri açıp hiç beklemeden kaldığı yerden oynamaya devam ediyorum da yine de yeni nesil hissetirmiyor. PS5 nasıl bir şey yapmakta?
Daha yeni nesil hissettirmesi nedir ya :D :D 5 tane oyunu quick resumda bırakıyorum. Konsolu kapatıyorum, akşam geri açıp hiç beklemeden kaldığı yerden oynamaya devam ediyorum da yine de yeni nesil hissetirmiyor. PS5 nasıl bir şey yapmakta?

Bu arada 9.nesil Xbox kontrolcü iyi bir kontrolcü. Oyunda araba sürerken falan, yerdeki taşların bile titreşimi hissettiriyor. Forza'daki optimizasyon harika. Onu söylemiyorum bile.

Bir insan maddi olarak zorluk çekiyorsa 8000TL bir oyun konsoluna vermez sanırım. Maddi durumu iyi ise Gamepass'e falan da ihtiyaç duymaz. O yüzden PS5 öneririm maddi durumu kötü olana Series S öneririm.

Bir insan maddi olarak zorluk çekiyorsa 8000TL bir oyun konsoluna vermez sanırım. Maddi durumu iyi ise Game Pass'e falan da ihtiyaç duymaz. O yüzden PS5 öneririm maddi durumu kötü olana Series S öneririm.

Onu bilemem fakat PS5 alıp oyun alamayan arkadaşlarım var. Bir IPhone'a 15 bin TL verip, Spotify alamayan kişiler gibi.

Bazı arkadaşlar exc. için PS demişte. PC'niz yoksa ve sadece PS alırsanız bethesda oyunlarını nereden oynayacaksınız? Artık PS' de oyunlarını PC'ye getiriyor gecikmeli olsa da. PC'niz yoksa Kesinlikle Xbox öneririm. Her oyuna 700-800 Tl verecek paranız mı var?

Bu arada 9.nesil Xbox kontrolcü iyi bir kontrolcü. Oyunda araba sürerken falan, yerdeki taşların bile titreşimi hissettiriyor. Forza'daki optimizasyon harika. Onu söylemiyorum bile.

Daha yeni nesil hissettirdiği noktalar:
1- arayüz ve yazılımsal yenilikler ( Series X'te aynı kalmış Xbox One gibi)
2- Kontrolcü ( Xbox'taki kol aynı sadece tuş atmışlar üstüne :) ) kötü demiyorum ama.
3- Quick Resume tamamen yazılımsal bir şey. PS5'te geçiş yapma aracına isterlerse eklenebilecek bir şey. Olmasını ben de isterim güzel ama maalesef Series X'in yeni nesil hissettirdiği tek nokta şu anda bu değil mi ben mi yanlış biliyorum? Çıkış oyunu da yok ondan dolayı adam One X'İ sattı Series X aldı diyelim
1-Cihazı açacak arayüz aynı.
2-Kolu eline alacak kol aynı
3-Oynayacağı oyunlar e yine aynı :))
Ne yapsın şimdi böyle biri yeni nesile geçtiğini hissetmek için cihazla selfie mi çekinsin?

Yeni konular

Geri
Yukarı