Series X vs PS5

Kolay kolay geçilmez PlayStation. İbre xboxa dönse bile en az 5 yıl sürer satışlarda öne geçmesi.

Vallahi ben bir sonraki nesil artık fiziksel konsol olacağını düşünmüyorum. EXC olayının da olacağını düşünmüyorum. Tamamen GeForce NOW gibi bir sistem gelecek zaten alt yapıları şimdiden kurulu.
Belki PS6 Full DİJİTAL ve PS6 fiziksel sürüm olur yine ama bulut tabanlı oyunculuk çok gelecek vadediyor.

Vallahi ben bir sonraki nesil artık fiziksel konsol olacağını düşünmüyorum. EXC olayının da olacağını düşünmüyorum. Tamamen GeForce NOW gibi bir sistem gelecek zaten alt yapıları şimdiden kurulu.
Belki PS6 Full DİJİTAL ve PS6 fiziksel sürüm olur yine ama bulut tabanlı oyunculuk çok gelecek vadediyor.
Aynen öyle. Xbox cloud geliştirilmeye çalışılıyor. Xbox one üzerinden Xbox series x oyunları oynanabilecek. Ülkemizde beta sürümde şu an. Zaten 10 sene sonra bütün ülke fiber internete geçer gibi. Bulut oyun oynatılır artık. Mesela şu an Xbox cloud ile telefondan tabletten oynayabiliyor forza horizon 4, bf1 gibi. Tabi Xbox konsolunuzun olması ve konsolda oyunun yüklü olması gerek. Yani uzaktan konsola bağlanıp oyun oynanabiliyor. Ben ankaradan bağlanıp oynamıştım bir kere. Çok sağlıklı olmamıştı internetten dolayı.

PS5'in 8K açtığı bir oyun yok diye biliyorum.
8K sadece video oynatabilir. Onun için de 100 MB internet olması gerek gibi.
8k video oynatma var oyunlar 4k.
PS 5'in 8K verdiği oyun var mı hocam? Merakımdan soruyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dualsense ve özel oyunlarını ne kadar istediğinize bağlı. Kalan her konuda Series X daha iyi. SSD farkı da yükleme sürelerine fazla yansımıyor. İkisinde de iyi nasıl olsa.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dualsense ve özel oyunlarını ne kadar istediğinize bağlı. Kalan her konuda Series X ya aynı ya da daha iyi.
Tahminde bulundum. Yanlış çıktı. Düzeltme için teşekkürler.

PS5 üzerinde 8K oyun geliştirildi diye biliyorum. Adını sanını pek duymadım ama öyle haberler vardı. PS5 donanımı veya Series X donanımı 8K oyuna el vermez ama basit oyunlar 8K olabilir.
İleride indie oyunlar 8K olabilir çünkü daha bu konsollara FSR desteği de gelecek. Hayliyle 4K 60FPS stabil olur bu AMD teknolojisi ile. 8K'ye de el atarlar :)
İleride ışık var daha bu konsollarda. Hatta ben bu gibi etmenlerden dolayı ara nesilin olmayacağını düşünüyorum. Ara neslin olmaması için birçok etmen daha var benim gözümde gerçi ama bu bile önemli sebep.

PS5'in özelliği ne dediğimde kolu çok iyi diyorlar.

-Artık destekleyen düzgün oyun kalmadı ki.

Oyunlar hizmetleri saymazsak Xbox Store'da da üç aşağı beş yukarı aynı fiyat.

-Resident Evil triple pack 25 dolar daha ucuz ayrıca iyi bir istek listesi yaparsanız her hafta 3-4 tane %50 üstü indirimli oyun bulabilirsiniz.

Bulut tabanlı oyunculuk çok gelecek vadediyor.

-Konsollarda bile resmi olarak geldi Xbox One ailesine.

-Artık destekleyen düzgün oyun kalmadı ki.

-Resident Evil triple pack 25 dolar daha ucuz ayrıca iyi bir istek listesi yaparsanız her hafta 3-4 tane %50 üstü indirimli oyun bulabilirsiniz.

-Konsollarda bile resmi olarak geldi Xbox One ailesine.

O tip istisnai durumlar normal. Bir hafta birinde ucuz olur diğer hafta birinde dikkat edersen 3-5 aynı fiyat dedim. PS Store'da da güzel indirimler oluyor onu Microsoft Store'un artısı olarak sayamayız.
DualSense'i destekleyen düzgün oyun kalmadı demişsin herhalde PS5 kullanıcısı değilsin. Şunu diyeyim aksine her geçen gün kolu kullanma olarak geliştiriciler bir adım öteye gidiyorlar. Sony kendi oyunlarında zaten müthiş kullanıyor. Ratched And Clank Rift Apart'ı sana en bariz örnek olarak verebilirim. 3. parti geliştiriciler de güzel kullanıyor. Mesela en son Alan Wake Remastered'ı oynadım kaç yılın oyunu tekrar Remastered olarak gelmiş ona rağmen güzel kullanmış.

Geri
Yukarı