Sevgilimin ailesinin ilişkimizi öğrenmesinden korkuyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kağıda atmaları günahı engellemez. Önemli olan dini nikah.

Yoksa: “(kur'ân'ı) uydurup (Allah'a) iftira etti.” mi diyorlar? De ki: “şayet ben onu uydurmuşsam Allah'tan (bana gelecek azaba karşı) bana hiçbir faydanız olmaz. O, sizlerin yapmakta olduklarınızı en iyi bilendir. Benimle sizin aranızda şahit olarak o yeter.” (46/Ahkâf 8)

Ya ikisinden biri müslüman değilse.

Kaç yaşındasın? Ona göre konuşacağım : ).
Foruma bu açtığım konudan çok insan geliyor bakıyor. Yaşımı 14-17 veya 18-26 yaş aralığında dediğimi düşün. Senden ricam iki yaş aralığına göre konuşman.

Dostum takma kafan. 21. yy. Deyiz işkence falan hak getire anlayacağın. Ayrıca din öğretmeni dedin, ailesi de işkencenin ve şiddetin ne kadar iğrenç ve günah bir davranış olduğunu hem yaşları hem de meslekleri gereği biliyor olmalılar anlayacağın takma kafana. Bir gün (uygun bir gün) normal arkadaşıymış gibi evine git ve kendini tanıt anlat onlar mevzuyu anlayıp anlayış göstereceklerdir.

Dostum takma kafan. 21. yy. Deyiz işkence falan hak getire anlayacağın. Ayrıca din öğretmeni dedin, ailesi de işkencenin ve şiddetin ne kadar iğrenç ve günah bir davranış olduğunu hem yaşları hem de meslekleri gereği biliyor olmalılar anlayacağın takma kafana. Bir gün (uygun bir gün) normal arkadaşıymış gibi evine git ve kendini tanıt anlat onlar mevzuyu anlayıp anlayış göstereceklerdir.
Hocam öyle de okuduğum okulda partilerini eleştirdim diye çok kötü bir şekilde linç yedim. Konuyu Abdülhamid Han'dan Büyük İsrail'e getirdiler konuyu linçlerken. Hani onlar da böyle yobaz olabilirler mi diye tereddütdeyim.

Hocam eğer yaşınız küçükse ve kızın ailesinin sıcak bakmayacağını düşünüyorsanız bence söylemeyin. Eğer dediğim gibi yaşınız küçükse. Çünkü benim eskiden bir arkadaşım aynı sizin gibi bir durumun içindeydi babası öğrendi ve kızın kolunu kırdı. Biraz da hırpalamış. Kız gelip kendi anlattı ve ayrıldı arkadaşımdan. Dediğim gibi yaşınız küçükse ve ailesinin bu konularda sıkıntılı tipler olduğunu düşünüyorsanız söylemeyin bence. Tabi her dindar aile sevgili yapmayacaksın bacaklarını kırarım falan diye dolaşmıyor. Öyle konularda çok temiz kalpli dindar ailelerde var. Bilmiyorum karar sizin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı