Sevmemek ırkçılık mıdır?

Ahahahahahha Anayasa neden böyle demiyor o zaman?

Hayır, bu yaptığınız şey bir anayasa suçudur. İnsanlara Din, Dil, Irk gibi sebeplerden ayrımcılık yapmak tamamen aptallıktır.

Konudaki mesajım kaldırılmış sanırım. Kaldıran moderatörün neden kaldırdığını merak ediyorum.

Eğer konu sahibi kendisini Arap'lardan daha üstün zannediyor ise üzücü bir haberim var, Amerika'da doğup büyümüş Anglo beyaz birisine göre Türk'ler, Arap'lar, Ortadoğulular aynıdır.

Sadece ten rengin birazcık daha beyaz diye kendini "beyaz" zanneden Türk'ler batı ülkelerine gittiğinde eziklik sendromu yaşayıp Beyaz, sarı saçlı, uzun boylu birisi ile konuşurken bilinçdışı bir şekilde kendilerini daha aşağıda zannediyorlar halbuki karşıdaki adamın umurunda değil, sadece ırkçı olanlar bu endişeye sahip.

Başlıktaki sorunuza bakacak olursak, evet, bir ırkı sevmemek veya ondan nefret duymak ırkçılık olur. Yazı içeriğinize bakacak olursak, bir ırkı, bir başka ırktan daha çok sevmek, sizi ırkçı yapmaz. Nefret ırkçı yapar, ki sanırım Türkler olarak, bazı ırklardan nefret duymamız gerekiyor. En azından ben öyle düşünüyorum.
Nefret duymak gibi bir şeyden bahsedilmemiş konuda. Lafı çarpıtmışsınız. "Asyalıları Araplara kıyasla daha çok seviyorum" demiş, bunda ırkçılıkla alakalı bir şey yok. Ben de Avrupalıları çoğu ırktan daha üstte tutarım. Tercih meselesi. Ama iş zorbalık, hakaret gibi raddelere gelirse bu ırkçılık olur.

Nefret duymak gibi bir şeyden bahsedilmemiş konuda. Lafı çarpıtmışsınız. "Asyalıları Araplara kıyasla daha çok seviyorum" demiş, bunda ırkçılıkla alakalı bir şey yok. Ben de Avrupalıları çoğu ırktan daha üstte tutarım. Tercih meselesi. Ama iş zorbalık, hakaret gibi raddelere gelirse bu ırkçılık olur.
Irkçısın.

Irkçıysam kendime ırkçıyım, hiçbir millete zararım yok. Çocuğumu bir bakıcıya vereceğim zaman Avrupalı mı Arap mı diye sorsalar tabii ki Avrupalı derim. Gelişmişlik farkı bariz ortada, neredeyse tüm Arap ülkeleri medeniyetten bihaber. Kişisel bir nefretim yok.

Geri
Yukarı