Sigara tek seferde nasıl bırakılır?

Öncelikle verdiğiniz karardan ötürü sizi tebrik ederim. Ben sağlık sorunu yaşadıktan sonra zorunlu olarak bıraktım 1 ay kadar içemedim, daha sonrasında içmemeyi tercih ettim. 1 yılı devirmeme rağmen çok nadirende olsa canım 10-15 saniyeliğine sigara çeker. Sigarayı bırakmak istemek sadece yetmiyor, emin olun dediğiniz bantları, sakızları, gereksiz Challenge'ları, azaltarak bırakmaları vs her şeyi denedim en sonunda akciğerim söndü. Bu işin tecrübe ettiğim kadarıyla tek yolu ' ben bunu bir daha içmeyeceğim' deyip bırakmak. Tamamen irade ve alışkanlık meselesi. Sigarayı nasıl durumlarda içtiğinizi gözlemleyin, yemekten sonra içiyorsanız, çayla içiyorsanız vs. bu alışkanlıklarınızı bırakmaya çalışın, eliniz boşta kaldıkça sigara yakmak yerine su içebilirsiniz. Sizi zorlayanlar nikotin ihtiyacı değil bu boşluklar oluyor. Bıraktıktan sonra kimisi ev aldım kimisi araba aldım diyor, ben hayattan zevk almaya başladım. Tez zamanda sizin içinde aynısını diliyorum.

Ben bant sakız vs hiç bulaşmadım 2 yıldır bırakmış durumdayım. 1.5 paket içtiğim dönemler oldu zorlayarak günde yarım pakete düşürdüm sonra pat diye bıraktım yoksunluk acılarını çekmeye göze alın ve 1 ay kadar sabredin ama sonra acı neredeyse sıfırlansa da rehavete kapılmayın. Eğer sigara içmeye karşı bir direnciniz yoksa en küçük 2 saniyelik özlemde geri başlanabilir onun dışında hiç sigara içmemiş birinden farkınız olmuyor.

Geri
Yukarı