Sigara nasıl bırakılır?

Marlias

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar şimdi ben 2 yıl önce bir arkadaşa uydum sigara içmeye başladım 3 paket sonra bu ne saçma bir şey para israfı diyerek bıraktım ama geçen hafta müthiş bir istekle tekrar aldım ve 4 çöp içip geri kalanı bir arkadaşa hediye ettim ama şimdi dayanılmaz bir istek duyduğum için tekrar aldım. 1 tane içtim ama bir tiksinti geldi 16 yaşındayım nasıl bırakacağım tavsiye verin sanırım bağımlı oldum.

Arkadaşlar şimdi ben 2 yıl önce bir arkadaşa uydum sigara içmeye başladım 3 paket sonra bu ne saçma bir şey para israfı diyerek bıraktım ama geçen hafta müthiş bir istekle tekrar aldım ve 4 çöp içip geri kalanı bir arkadaşa hediye ettim ama şimdi dayanılmaz bir istek duyduğum için tekrar aldım. 1 tane içtim ama bir tiksinti geldi 16 yaşındayım nasıl bırakacağım tavsiye verin sanırım bağımlı oldum.
Öncelikle çevreni iyi belirleyeceksin. sonrasında da bırakacaksın. bıraktıktan sonra çevresel etkiye maruz kalmamak için o yüzden çevreni iyi belirleyeceksin.

Çok benzer bir konuya bunu yazdığım için uyarı yemiştim. :) Moderatörler daha yapıcı öneriler istiyor. Mesela konu sahibine büyü falan.
Demi mesela aldığım bir hatayla alakalı konu açtığımda sistem özelliklerimi belirtmeyi unuttuğum için bana uyarı vermeleri yerine ceza verip konuma mesaj yazanlara cevap verememem gibi.
Veya her b██a saçma sapan konular açıp düzgün cevaplar istemeleri gibi. Dayanamıyorum artıkta en çok etkileşim alan yerde burası yapacak bir şey yok.

Bir anda bağımlılık kesmek en büyük hatadır azaltcaksın mesela canın çektiğinde içme o içme aralıklarını arttır ama bunu çok uzun bir vadede yap günde 20 dal içiyorsan her 1 tane azalt böylece vücut o duruma alışır.

Bir anda bağımlılık kesmek en büyük hatadır azaltcaksın mesela canın çektiğinde içme o içme aralıklarını arttır ama bunu çok uzun bir vadede yap günde 20 dal içiyorsan her 1 tane azalt böylece vücut o duruma alışır.

Biz bir şey yapamayız bunu kendin bırakman lazım. Kendine hakim olman lazım nikotin isteğine karşı gelmen lazım.

Anladım hocam sağ olun.

Öncelikle çevreni iyi belirleyeceksin. Sonrasında da bırakacaksın. Bıraktıktan sonra çevresel etkiye maruz kalmamak için o yüzden çevreni iyi belirleyeceksin.

Zaten kimseyle arkadaşlığım kalmadı artık çevre sıkıntısı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı