Sonradan şekersiz çay içmeye alışan var mı?

Ben şeker hastası olduktan sonra öyle yaptım. Başlarda tatlandırıcı atıyordum sonradan kendi kendiliğinden bıraktım ki bence şekersiz daha iyi.

Allah c.c şifa versin hocam umarım bu hastalığın kalıcı tedavisi bulunur, sizde rahatlarsınız Allah'tan kabul olmasını çok isterim bu duanın.

Şimdi 2 küp şeker atıyorsan 1 hafta tek şeker at sonra şekersiz içmeye başla. Çok rahat alışırsın fakat çay şekersiz içilmiyor, benden tavsiye şekere devam:

Bir ağustos sabahı bizimkilerle kahvaltıdayken çaya şeker atmadım ve hâlâ atmıyorum. Birden kestim şekeri ve yokluğuna da kestiğim gün alıştım desem sanırım yanlış olmaz.

Şimdi 2 küp şeker atıyorsan 1 hafta tek şeker at sonra şekersiz içmeye başla. Çok rahat alışırsın fakat çay şekersiz içilmiyor, benden tavsiye şekere devam:

Evet hocam bu şekeri bırakmam lazım çay içiyorum dayımla şimdi aha atmadım şeker deneyeceğim bakalım.

Geçen haftalarda bol bol yeşil çay içiyordum, bir anda siyah çayı da şekersiz içmeye alıştım.

Yeşil çay 1 kere içtim anlamadım, 1 kere daha içtim o zaman bir garip geldi, çok durgun bir tadı var. Ha, tabii her içmem için 50 lira verseler belki içerim yoksa yok😀

Geri
Yukarı