Sosyal fobim var

Durumu ciddi ve doğru şekilde anlattığında, yani yapamıyorsan yapamayacağını ve böyle bir probleme sahip olduğunu söylediğinde öğretmenin anlayış gösterip seni bu durumdan muaf kılacak ve başka alternatifler bulacaktır.

Öğretmenim o sunumu anlatanlara sözlü notu veriyor sınıftaki herkes sunumu anlattı sadece ben anlatamadım.
Dostum ergenlik döneminde aynı fobiyi yaşadım. Şu an hala yaşıyorum ama çok değil. Sana tavsiyem toplu ortamlara gir, ilgi alanına göre insanlar bul. Onlarla takıl. Ben iş ortamına girip biraz yenmiştim. Başkalarının senin hakkında dediklerini takma. İnşallah düzelir durumun.

Zaten toplum içine giriyorum okula gidiyorum hafta sonları gidip çarşıda geziyorum.

Öğretmenim o sunumu anlatanlara sözlü notu veriyor sınıftaki herkes sunumu anlattı sadece ben anlatamadım.
Tamam işte, dediğim gibi. Anlatamıyorsan yapacak bir şey yok. Madem böyle bir probleme sahipsin, anlatma. Öğretmene durumu izah et öğretmen taş kafa birisi değilse duruma anlayış gösterip seni muaf tutacaktır. Başka şekilde sözlü notu verir.

Tamam işte, dediğim gibi. Anlatamıyorsan yapacak bir şey yok. Madem böyle bir probleme sahipsin, anlatma. Öğretmene durumu izah et öğretmen taş kafa birisi değilse duruma anlayış gösterip seni muaf tutacaktır. Başka şekilde sözlü notu verir.

Yarın öğretmenime durumumu anlatacağım öğretmenim taş kafa değil anlayışlı biri.

Hangi yöntem anlamadım tekrar söyler misiniz?

Ben Valorant oynamıyorum bilgisayarım kaldırmıyor sizce izlenme hissi neden oluyordur.
küçüklük trawnaların küçükken birisine tuvalette yakalandıysanız beyniniz arka planda bunu hatırlar
ve çete halinde gez bu sayede korkun azalır

Zaten toplum içine giriyorum okula gidiyorum hafta sonları gidip çarşıda geziyorum.
insanlarla konuş ve topluluk içinde konuşmalar yap yayaın açabilrisin

Son düzenleme:
Merhaba 16 yaşındayım, sosyal fobim var. Topluluk içinde konuşamıyorum dışarıda ve evde sürekli izlendiğimi hissediyorum. Sürekli terliyorum ateş basıyor beni 3 hafta önce okulda öğretmenim bana sunum ödevi verdi hala anlatamadım çünkü topluluk içinde konuşamıyorum, olmuyor. 3 haftadır öğretmenime sürekli sunumum hazır değil diye bahane uyduruyorum öğretmenim artık rahatsız olmaya başladı bu durumdan. Ben de rahatsız olmaya başladım bir de ev dışında lavabomu yapamıyorum ve toplum içinde telefonla konuşamıyorum. Bunlar hepsi sosyal fobiden kaynaklanıyor 2 yıldır böyleyim bu yıl sosyal fobim çok fazla arttı psikoloğa gitmek istiyorum bunu aileme söylüyorum ancak ailem beni psikoloğa götürmüyor. Param olmadığı için tek başıma psikoloğa gidemiyorum ailem de tek başıma psikoloğa gitmeme izin vermiyor. Ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardımcı olur musunuz? İçimi dökmek istedim teşekkür ederim.

Tam benim kafa ya. Küçükken ben de böyleydim. Şimdi topluluk içinde konuşabiliyorum fakat hala gözlerin benim üzerimde olduğunu düşünüyorum. Bu da robot gibi yürümeme neden oluyor.

Küçüklük trawnaların küçükken birisine tuvalette yakalandıysanız beyniniz arka planda bunu hatırlar.
Ve çete halinde gez bu sayede korkun azalır.

İnsanlarla konuş ve topluluk içinde konuşmalar yap yayaın açabilrisin.

Çete halinde gezecek toplu arkadaşlarım yok insanlarla konuşuyorum zaten iletişimim iyidir.
Tam benim kafa ya. Küçükken ben de böyleydim. Şimdi topluluk içinde konuşabiliyorum fakat hala gözlerin benim üzerimde olduğunu düşünüyorum. Bu da robot gibi yürümeme neden oluyor.

Bende dışarıda rahat yürüyemiyorum dışarıda sürekli başım önüme eğik biçimde yürüyorum.
Bir de bu rehberlik hocaları vergilerimizle maaş alıyor yazıklar olsun...

Evet yazıklar olsun ya bende çok sinirlendim bu rehberlik hocasına hatta geçen gün odasında dövesim geldi ama büyüklere saygım var hatta geçen gün rehberlik hocasına odasında size saygım var diye bir şey yapmıyorum yoksa size gösterirdim deyip kapısını sertçe yüzüne vurup odasından çıktım o günden sonra bir daha bu rehberlik hocasıyla konuşmadım hatta o günden sonra selam bile vermiyorum.
Uzun boyluyum boyum 178 cm.

Son düzenleme:
Çete halinde gezecek toplu arkadaşlarım yok insanlarla konuşuyorum zaten iletişimim iyidir.

Bende dışarıda rahat yürüyemiyorum dışarıda sürekli başım önüme eğik biçimde yürüyorum.

Evet yazıklar olsun ya bende çok sinirlendim bu rehberlik hocasına hatta geçen gün odasında dövesim geldi ama büyüklere saygım var hatta geçen gün rehberlik hocasına odasında size saygım var diye bir şey yapmıyorum yoksa size gösterirdim deyip kapısını sertçe yüzüne vurup odasından çıktım o günden sonra bir daha bu rehberlik hocasıyla konuşmadım hatta o günden sonra selam bile vermiyorum.
Uzun boyluyum boyum 178 cm.
keşke yapmsaydın

Yeni konular

Geri
Yukarı