Tanrı insanları neden yarattı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam, bildiği halde seçimlerinizi yine biz yapsak "kaç yazar"? Şöyle düşünün, 2 gün sonra gireceğiniz edebiyat sınavından çalışsanız da çalışmasanız da 88 alacaksınız. Çalışır mıydınız?

Şunu anlamıyorsunuz karşınızda iki seçenek var. Çalışırsanız 90 çalışmassanız 70 alacaksınız. Burada özgürsünüz. Ama yaratıcı sizin ne yapacağınızı biliyor bilmeseydi eğer yaratıcı olamazdı zaten. Size karışmıyor ama ne yapacağınızı biliyor tanrıyı tanrı yapanda bu zaten.

Hocam, bildiği halde seçimlerinizi yine biz yapsak "kaç yazar" ? Şöyle düşünün, 2 gün sonra gireceğiniz Edebiyat sınavından çalışsanız da çalışmasanız da 88 alacaksınız. Çalışır mıydınız?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kendi fikirlerimizle mi tartışsak? Yoksa herkes internetten makale bulup atacak. Zaten attığınız kaynak da kaynak olsa, taraflı bir YouTuber işte.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Sözler Köşkü. İlginç. Bu adamlar çakma müslüman. Geçenlerde bir tweet atmışlardı. Özeti "Müslüman olmayıp, iyi işler yapanlar da cennete gidecek" şeklindeydi. Kur'an'a ters düşüyorlar. Argüman olarak saçma videoları değil, kendi fikirlerini söylemeni öneririm.

Bilim yanlışlık yaparsa bilim olmaz, kanıtlanabiliriği kalmaz. Eksik olabilir ve bu da yanlış olarak yorumlanabilir sadece. Mesela bugün X olan şey yarın Y olmaz. X+Y olur.

Burada biraz yanlışınız var. Mesela bilim bundan 100 yıl kadar önce çeşitli atom modellerini doğru kabul ediyordu. Şu an ise bunların yanlış olduğunu modern atom modelinin doğru olduğunu biliyoruz.

Şunu anlamıyorsunuz karşınızda iki seçenek var. Çalışırsanız 90 çalışmassanız 70 alacaksınız.
Sorun da burada değil mi işte? 90 mı 70 mi alacağımızı biliyor ise, neden bizi sınasın?

Sonucu belli bir sınavın yapılması ne kadar doğru?

Burada biraz yanlışınız var. Mesela bilim bundan 100 yıl kadar önce çeşitli atom modellerini doğru kabul ediyordu. Şu an ise bunların yanlış olduğunu modern atom modelinin doğru olduğunu biliyoruz.
Onlar teoriydi. Doğru kabul edilen teoriler. Şu an bizim bildiklerimiz teori olmaktan çıktı.
Siz de haklı sayılırsınız. Ben yukarıda "Bilim her zaman doğrudur" diyerek çok genel konuştum. Biraz daha özele indirgemem lazımdı.

Eğer Allah kimseyi yaratmayıp, Ben senin ne yapacağını biliyorum. Sen cehennemliksin/cennetliksin deseydi, insanlar da Belki ben o hatayı yapmayacaktım bana neden şans tanımadın demeyecekmiydi?
Güzel mantıklı cevap bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı