Tanrı insanları neden yarattı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Git biraz oku. Belki anlarsın ne demek istediğimi.
Oku mu? Git sen oku asıl. Okumadığına eminim okusaydın böyle bir şey demezdin. Kıyamet alametlerini nasıl açıklayacaksın peki? Onlarca alamet var sence Hz. Muhammed ve bir grup arkadaşı oturup tahmin mi etti kıyamet günü ve o güne yaklaştıkça neler olacağını? Hahah yapma dostum :). Bana Kuran'da "Allah bunu yazmış olamaz" dediğin bug gibi bir şey göster lütfen merak ettim.

Tanrının bizi yaratma sebebi Kuran'da da yazdığı üzere tanrının egosudur. Kuran'da ben onları sırf bana kulluk etsinler diye yarattım diye bir ayet var. Soruyorum, neden bir tanrı sırf kendisine kulluk için bir canlı yaratır? Ego tatmini için.

Aynen kardeşim her şeyi yaratan rabbimiz her şeyin sahibi yerin göğün yaratıcı rabbimiz egosunu tatmin etmek istiyor aynen :) yazık vallahi az beyninizi çalıştırın ya.
Bir gün cinler tarafından rahatsız edilirsen veya musallat olurlarsa anlarsın varmıymış yokmuymuş.

Cin diye bir şey yoktur. Olsaydı zaten ilk başta beni çarpardı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle bir şey ise anlarım ama öbür türlü mantıklı bir açıklaması yok bence. Aralarında düşmanlık olsun, sürekli birbirlerini yesinler diye canlı yaratılmamalı.

Bulduk zaten kutsal (!) Olan kitabını okudum ve tanrı'nın indirdiği kitap olmadığını anladım. Sen kaç defa Doğan'ın evrenin canlıların nasıl oluştuğunu hiç araştırdığını sanmıyorum.

Emin ol senden çok daha fazla araştırdım. Doğru düzgün okumuş olsaydın inanırdın. Ama size ne kanıt sunsak ne desek boş inanmamayı seçmişsiniz bir kere. Anca kendinizi kandırırsınız böyle yaparak neyse neye inanıyorsanız inanın insanların da inancına saydı duyun. Saçma sapan şeyler yazıp İslam'ın adını lekelemeyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle bir şey ise anlarım ama öbür türlü mantıklı bir açıklaması yok bence. Aralarında düşmanlık olsun, sürekli birbirlerini yesinler diye canlı yaratılmamalı.

Allah HZ adem ve havvaya elmayı yemeyin dedi onlarda iradesine sahip çıkamayıp yediler bunun sonucunda cezalandırmak için Allah onları cennetten kovdu. Sonra ise insanlar üredi ve çoğaldı.

@baran361 ya baştan desene bunu! Biz de nasıl oldu diye düşünüyorduk. İyi oldu öğrendiğimiz.

Neden dalga geçtiğini anlamadım? Ve madem bunu biliyorsun bu cümleyi yazmanın hiçbir mantığı yok aralarında düşmanlık olsun, sürekli birbirlerini yesinler diye canlı yaratılmamalı.

Neden dalga geçtiğini anlamadım? Ve madem bunu biliyorsun bu cümleyi yazmanın hiçbir mantığı yok. "Aralarında düşmanlık olsun, sürekli birbirlerini yesinler diye canlı yaratılmamalı."
Doğru diyorsunuz, yaptık bir hata. Oradaki elma da bendim hatta. Unutmuşum, kusura bakmayın. Uzun zaman geçti aradan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı