Tanrı var gerçekten var!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Anlamadığınız nokta ne biliyor musun, bir düzen yok dünya ölüyor, insan mükemmel değil hasta oluyor, kusurlu doğuyor, DNA mükemmel değil erkek vücudunda doğmuş biri kendini kadın olarak hissedebiliyor hormon eksikliğinden dolayı hiçbir şey mükemmel değil sevgili dostum.
Anlattığınız kadar mükemmel olsak insan olmamızın mantığı ne olurdu? Düşüncelerinizi merak ediyorum.

Anlattığınız kadar mükemmel olsak insan olmamızın mantığı ne olurdu? Düşüncelerinizi merak ediyorum.
İnsan olmak bir yerde ölümün sizi bulmasını bekleyerek yaşamak mıdır ?

"Kalbinde zerre kadar îman bulunan kimse Cehennemden çıkacaktır.
"îmanı olmayan, fakat insanlığa müsbet yolda büyük hizmet etmiş olan gayri müslim mucitler, dünyada yapmış oldukları faydalı işlerine mükâfat olarak Cehennemde "bir çeşit Cennet hayatı" yaşayabilirler. Cenab-ı Hak onların bu çalışmalarını karşılıksız bırakmaz."
Tabi ben din adamı değilim. İlk bulabildiğim bilgileri sizinle paylaşıyorum. Felsefi konu altında din savunuculuğu yaptığımı düşünmeyin. Bizden istenilen iyi insan olmamız müslümanlıkta.
102. İnkâr edenler, beni bırakıp da kullarımı dost edineceklerini mi sandılar? Biz cehennemi kâfirlere konak olarak hazırladık.

103,104. (Ey Muhammed!) De ki: "Amelce en çok ziyana uğrayan; iyi iş yaptıklarını sandıkları hâlde, dünya hayatındaki çabaları kaybolup giden kimseleri size haber verelim mi?"

105. Onlar, Rab'lerinin âyetlerini ve O'na kavuşacaklarını inkâr eden, böylece amelleri boşa çıkan, o yüzden de kıyamet gününde amelleri için bir terazi kurmayacağımız kimselerdir.

106. İşte böyle. İnkâr etmeleri, âyetlerimi ve Peygamberlerimi alay konusu yapmaları yüzünden onların cezası cehennemdir.

107,108. Şüphesiz, inanıp yararlı işler yapanlara gelince, onlar için içlerinde ebedî kalacakları Firdevs cennetleri bir konaktır. Oradan ayrılmak istemezler.

Tabiki savunabilirsiniz dininizi.

Tanrı vardır çünkü "tanrı parçacığı" diye bir şey keşfedildi. Eğer Tanrı olmasaydı parçacığı da keşfedilmezdi.

İnsan olmak bir yerde ölümün sizi bulmasını bekleyerek yaşamak mıdır ?
Tam tersi bir durum olsa hepimiz kusursuz yani tanrı olmaz mıydık ? İnsanın temel amacının sonsuza kadar yaşamak olması acınası bir durum olurdu.

Artık bu tür konuların açılması yasaklanmalı. Çünkü bir noktadan sonra, herkes kendini kaybediyor, zor tutuyor dalmamak için. Geçen öyle bir olay yaşandı.

102. İnkâr edenler, beni bırakıp da kullarımı dost edineceklerini mi sandılar? Biz cehennemi kâfirlere konak olarak hazırladık.

103,104. (Ey Muhammed!) De ki: "Amelce en çok ziyana uğrayan; iyi iş yaptıklarını sandıkları hâlde, dünya hayatındaki çabaları kaybolup giden kimseleri size haber verelim mi?"

105. Onlar, Rab'lerinin âyetlerini ve O'na kavuşacaklarını inkâr eden, böylece amelleri boşa çıkan, o yüzden de kıyamet gününde amelleri için bir terazi kurmayacağımız kimselerdir.

106. İşte böyle. İnkâr etmeleri, âyetlerimi ve Peygamberlerimi alay konusu yapmaları yüzünden onların cezası cehennemdir.

107,108. Şüphesiz, inanıp yararlı işler yapanlara gelince, onlar için içlerinde ebedî kalacakları Firdevs cennetleri bir konaktır. Oradan ayrılmak istemezler.

Tabiki savunabilirsiniz dininizi.
Cehenneme kimlerin gireceği konusunda ortak noktadayız. Önemli olan kimlerin çıkacağı. Arkadaşın sorduğu soruda bu oldu zaten. Benim attığım hadislerde iyilik yapan inanmayanlara karşı cehennemde bile bir nevi cennet hayatı müjdelenmiş.

Anlamadığınız nokta ne biliyor musun, bir düzen yok dünya ölüyor, insan mükemmel değil hasta oluyor, kusurlu doğuyor, DNA mükemmel değil erkek vücudunda doğmuş biri kendini kadın olarak hissedebiliyor hormon eksikliğinden dolayı hiçbir şey mükemmel değil sevgili dostum.
Dinler de sizinle aynı fikirde ne tesadüf; evrenin dünyanın yok olacağını, insanların mükemmel olmadığını kusurlu olduğunu anlatıyor tıpkı sizin dediğiniz gibi :)

Şu an bir şey sormak istiyorum. İnanmayan arkadaşlar için. Bu hayat kendi kendine mi oluştu? Şunu sormak istiyorum sadece şu siz nasıl var oldunuz? Kendiniz mi oluştunuz? Kendinizi mi yaptınız? Hayır. Elbette bir şey yaptı, işte o da Tanrı'dır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı