Tanrı var gerçekten var!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Corona virüsü harbiden dünya genelinde IQ düşürüyormuş.

Kötülüğün yaratmasına gerek yok. Herkesin mutlu olma hakkı yok mu?
Zıtlar olmadan kavramlar manasızdır. Eğer hüzün yoksa, yaşanmamışsa, mutluluk bilinemez. İnsanların mutlu olmalarına sebep olanların farklılıkları da bundan sebeptir. Tüm bunları neden yarattın diyerek Tanrı'dan hesap sormaktansa, yaratılanı ve bağlantılarını idrak edip üzerimdeki ödevleri bilmek ve mümkün mertebe çevreme hasarımı minimuma indirmek bireysel olarak daha faydalı gördüğüm bir yöntemdir.

Bana düşününce sanki öldükten sonra yaşam olmak zorunda gibi geliyor. Yok olup gitmek istemediğimden midir bilmem. Ama düşününce de din kısmı biraz mantıksız geliyor. İnanmakla inanmamak arasında kaldım. Karar veremiyorum ve bu şekilde ölürsem dinen cehenneme gideceğim:D madem burada dini konuda bilgili arkadaşlarımız var, müslüman arkadaşlara bir sorum olacak:) bir insan, çok iyilik yaparak yaşadı çok iyi bir insan olarak öldü ama hristiyandı cennete giremeyecek hristiyan olduğu için. Ama çok kötülük yapmış bir müslüman cezasını çektikten sonra cennete gidecek. Bana bu mantıksız geliyor kafam almıyor bunu. Adaletsizlik gibi, bu gerçekten böyle mi ben mi yanlış araştırdım, yanlış öğrendim.

Kankam bildiğime göre yanlışım var ise daha iyi bilen bir arkadaş düzeltsin. Bildiğime göre eğer bir hristiyan veya başka bir din mensubu islamiyetten haberi yok ise ona bu bilgi ulaşmamış ise cennete gidebilir fakat bilgi ulaşmasına rağmen islamiyeti kabul etmeyip iman etmezse dünyanın en iyi adamıda olsa cennete giremez deniliyor. Yani bu olaya genel olarak baktığımızda bir hüküm vermekte bir yandan doğru değil çünkü karar yine yaradana kalmış bir şey, hani bu şey gibi sen bana büyük bir yanlış yaptın beni affet diyorsun ama ben henüz kararımı vermedim başkası sadece tahmin yürütebiliyor bence affeder diye falan.

Bana düşününce sanki öldükten sonra yaşam olmak zorunda gibi geliyor. Yok olup gitmek istemediğimden midir bilmem. Ama düşününce de din kısmı biraz mantıksız geliyor. İnanmakla inanmamak arasında kaldım. Karar veremiyorum ve bu şekilde ölürsem dinen cehenneme gideceğim:D Madem burda dini konuda bilgili arkadaşlarımız var, müslüman arkadaşlara bir sorum olacak:) Bir insan, çok iyilik yaparak yaşadı çok iyi bir insan olarak öldü ama hristiyandı cennete giremeyecek hristiyan olduğu için. Ama çok kötülük yapmış bir müslüman cezasını çektikten sonra cennete gidecek. Bana bu mantıksız geliyor kafam almıyor bunu. Adaletsizlik gibi, bu gerçekten böyle mi ben mi yanlış araştırdım, yanlış öğrendim.
Bu soruya ne şekilde cevap verirsen ver. Hep bir tarafı savunduğumu düşünecekler ama lütfen tarafsız okuyun. Müslümanlıkta cehennemde sonsuza kadar kalınmıyor. Cezasını çeken cennete gidiyor. Tabi bunun istinai durumlarıda olabilir, sonsuz cehennemi hakedenler yani. Diğer dinlerde ahiret inancı tam olarak nasıl bilemiyorum. Ahirette din anlayışı tek bir din olarak düşünülebilir. En basit ve yanlış anlaşılmayacak şekilde anlatmaya çalıştım yanlışlar olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı