Tanrı var gerçekten var!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Düşüncelerimizi ifade ederek dışlanmayacağımızı bildiğimiz tek yer burası olduğundan nefretimizi burada kusuyoruz diyelim.
Nefretini kustuğunda haddinden fazlası olursa yanlışını düzeltecek insanlarda var burda. Hep aynı insanlar tartışmaya konuk oluyor böyle konuların arasında görüyorum. Kimse kimseyi kötülemese dalga geçmese mantıklı konuşsa ben tamam derim ama bu şekilde olamıyor kimse.

Nefretini kustuğunda haddinden fazlası olursa yanlışını düzeltecek insanlarda var burda. Hep aynı insanlar tartışmaya konuk oluyor böyle konuların arasında görüyorum. Kimse kimseyi kötülemese dalga geçmese mantıklı konuşsa ben tamam derim ama bu şekilde olamıyor kimse.
Bunun yanlış olduğunu kim söylüyor. Senin dinine göre yanlış. İnanmamak senin dinine göre suç, benim dinim yok yani suçlu değilim. Nerede hoşgörü? Tekrar soruyorum.

Tanrının var olduğunu bana kanıtlayın, 40 yıl köleniz olmaya hazırım. Onun dışında bana “Tanrı var” diyerek gelmeyin. Argümanınız olmadan var ya da yok diyemezsiniz.

Ha ayrıca, 571 yılında bana bir şehir dolusu malum ırk, şehirler dolusu köle ve 23 yıl süre verselerdi, öyle bir din yaratırdım ki şimdi dünyanın dört bir yanı kendi yarattığım ve peygamberi olduğum tanrıya tapardı.
Bana tanrının olmadığını kanıtlar mısın ? Delilin var mı ?

Ceza muhabbeti olmasaydı, bir de o zaman görün siz. 😀

Bak konunun adı bile dine mensup olmayanlara saldırıyor, kim kime nefret kusuyor ona karar verirsin. Benim müslümanlara nefret kusmak gibi bir durumum yok. Sen de diğerleri gibi bana saldırıyorsun, İslam hoşgörü dini bildiğim kadarıyla. Ben senden daha hoşgörülüysem, sende sorun vardır.
Konu üzerinde 1 tane mesajım vardı, seni uzaktan yakından alakadar etmeyen ve sen bana cevap yazdın şimdi saldırıyorsun diyorsun. Allah akıl fikir versin (!). Kendine saldırı hissettiğin bir cümlemi göster. 😀

Hz. Adem yaratılırken "Şeytan" yapması gereken şeyi yapmadığı için Allah tarafından cezalandırıldı. Kıyamet kopana kadar ki amacı herkesi İslam dininden uzaklaştırmak ve herkesi günaha sokmak, Allah ise bizi bir imtihana sokarak "Şeytan"a uymamamız için bizi yarattı.
Anlatamıyorum galiba. Başta niye Şeytan'ı yaratma ihtiyacı duydu ki? Evren bomboşken yeterince mutlu değil miydi? Hadi Şeytan ve melekleri yarattı, sonrasında neden insan yaratma ihtiyacı duydu?
Kur'an'da bu soruya ibadet etmen için diye yanıt bulabiliyoruz. Aynı şekilde dini kaynaklarda yaratıcının ibadetimize ihtiyacı olmadığını da bulabiliyoruz. Madem ihtiyacı yok, neden böyle bir şey yapılması için yarattı?
Bir şeyin yokluğunu ne zamandır kanıtlıyoruz?
Aslında kanıtlanabiliyor. Örneğin en büyük asal sayı yoktur. Çok da güzel bir kanıtı vardır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı