Tanrı var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet bilim bize çok uzak. Koskoca evrenin kendi kendine oluşmuş olması, yaratılmış olmasından daha mantıklı. Çünkü binalar da böyle yapılıyor. Tuğlaları atıyorsunuz, biraz da beton atıyorsunuz ve bina oluşuyor (!)

Haklı aslında, o zararsız dediğin dinler yüzünden kaç savaş çıktığını biliyor musun sen?

Hz. Muhammed'in Mekke'yi 1 kişiyi bile öldürmeden fethetmişken bunu söylemeniz trajikomik.(İslam için konuşuyorum.)

Tanrı var ya da yok. Bu bilinemez. Önemli olan dinlerin olup olmadığı. Bunun da cevabını tüm kutsal kitap ve kaynakları okuyarak bulursun. Yanında felsefe de okursun.

Zaten kitapların hepsinin içeriği aynı, Sümer inançlarına çıkıyor.

Kısa ve net yok. Dinleri araştırın, mitolojileri okuyun. Dinleri okudukça insanlar tarafından uydurulduğunu, dini niçin uydurduklarını göreceksiniz. Bizler canlılar dünya gezegenler evren nasıl var oldu sorusunu iyice araştırın okuyun. Herhangi bir Tanrı yaptı derseniz kolaya kaçarsınız. Bazı arkadaşlar sorgulama demiş. Aksine sorgula, aklını kullan!

Haklı aslında, o zararsız dediğin dinler yüzünden kaç savaş çıktığını biliyor musun sen?
Ya ne alaka? Ben diyorum ki günde 5 vakitini kılsan maksimum şu kadar gider, varsa öbür dünya orada rahat edersin diyorum. Siz bana savaş, insan katliamından bahsediyorsunuz.

Varsa öbür dünya orada da onları yapanlar cezalandırılır.

Mesajım alakasız şekilde çarptırılıyor.

İnanıp, inanmamak sizde demiştim.

Evet bilim bize çok uzak. Koskoca evrenin kendi kendine oluşmuş olması, yaratılmış olmasından daha mantıklı. Çünkü binalar da böyle yapılıyor. Tuğlaları atıyorsunuz, biraz da beton atıyorsunuz ve bina oluşuyor (!)
Evreni, atomları, canlıları; tuğla, bina mantığıyla düşünmeniz bu konuda hiçbir şey bilmediğinin kanıtı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı