Tanrı var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bilimsel olarak dünyanın 6 günde oluşmadığını biliyoruz.

Binlerce yıldır insanların bir kısmı var olduğuna inanır bir kısmı da inanmaz. Açıkçası dinlere veya Tanrı'ya inanıp inanmayacağınız size kalmış. Şahsen ben var olduğuna inanıyorum. Ama kesinlikle kimse bunun gerçeğinin ne olduğunu söyleyemez. Atalarımız
İslamiyet olmadan önce bile bir Tanrı'nın olduğuna inanıyorlarmış. Bende bir bildikleri vardır diyip inanıyorum. Kısacası bu sizin şahsi görüşünüz boş yere "Tanrı Var mı" diye konu açıp insanların vicdanlarını duygularını inandıkları şeyi sömürmeyin kişisel bir şey inana da inanmayana da saygı duyun boş yere kaos yaratmayın. Hadi bb.

(Evlilik hukukuna) baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve onları dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür.
Nerede yazıyor bu?

(Evlilik hukukuna) baş kaldırmasından endişe ettiğiniz kadınlara öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve onları dövün. Eğer size itaat ederlerse artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür.

Bak yorumlama falan da değil, direk dövün diyor.

Bu ayetin orijinal hal. Sonradan düzenlenerek dövün kısmını yavaşça dövün olarak değiştirmişler. Hani kuran değiştirlmemişti?

Eğer burası imtihan dünyası ise neden verilen imtihanlar eşit değil?

Parası olanı parasını düzgün harcama yolunda, ibadetlerini yerine getirme yolunda; fakir olanı da, durumu kötü olanı da Allah'a güvenip sabretme konusunda imtihan ediyor Allah.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı