Tanrı var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öldükten sonra page not found vermiyor bilginiz olsun. Sizi başka siteye redirect yapıyorlar.

Bakıyorum bakıyorum hiçbir kanıt yok. Hatta tam tersi Allah'ın olmadığının kanıtı dolu her taraf, her şey düzensiz, adaletsiz, başta kendi yaşadığın ülkeye bak. Geçmişteki savaşları, vahşice katledilen insanları, diğer canlıları saymıyorum bile, günümüzde dahi açlıktan ölen çocuklar var, bak açlıktan ölen diyorum 2022 yılında.
Evet ya madem tanrı var neden bizi bu şartlar altında olucağımızı bilerekten bize sankş eziyetmiş gibi bizi yarattı yoksa bize ihtiyaç mı duyuyor tanrı muhtaç mı yani?

Hiçbir nebi veya resul Tanrı'nın varlığı hakkında insanlara kanıt sunma gereği duymamıştır ve tartışmalar ya da karşı çıkışlar da Tanrı'nın varlığı ya da yokluğu ile alakalı olmamıştır.

Her insanın bir Tanrısı, ilahı, rabbi vardır ki insan onun hükümlerine tabi olur ya da doğrusunu veya yanlışını ona göre belirler. Mesele ise birliği bulabilmekte, ortaklaşabilmekte, her şeyi kapsayan hükme tabi olabilmektedir.

Son düzenleme:
Ben inanıyorum ama herkesin fikrine saygı duyarım ve inanmıyorlarsa neden inanmadıklarını merak ediyorum?

Evet ya madem tanrı var neden bizi bu şartlar altında olucağımızı bilerekten bize sankş eziyetmiş gibi bizi yarattı yoksa bize ihtiyaç mı duyuyor tanrı muhtaç mı yani?

Hayatın bir sınav olduğunu söylemeyi unuttuk galiba. Ve Allah hiç kimseye muhtaç değil. Sadece onun bize verdiği nimetlere şükür etmemizi istiyor.

Ayrıca her ne kadar inansamda şüphe içindeyim. Yani ya gerçek değilse diye düşünmedimde değil. Her şeye düz olarak inanmaktansa tam olarak güvenemediğim şeylere şüpheyle yaklaşmayı tercih ederim.

Hayatın bir sınav olduğunu söylemeyi unuttuk galiba. Ve Allah hiç kimseye muhtaç değil. Sadece onun bize verdiği nimetlere şükür etmemizi istiyor.

Açlıktan ölen çocuk diyorum sen bana sınav diyorsun, daha hiçbir şeyi kavrama yetisi olmayan küçük bir çocuğun, patlayan bir bombayla veya açlıktan ölmesi neyin sınavıymış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı