Tanrı var mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kimse kendini kandırmasın. İnsan yaratılışı gereği(maymundan geldiğine inananlar inanmaya devam edebilir) bir varlığa inanma ihtiyacı duyar. Bu inancını kaybederse boşluğa düşer, amaçsızlaşır. Hepiniz zor bir anınızda çaresiz kaldığınızda yardım bekliyorsunuz. Bu yardımdan kastım zor durumda kaldığınızda hiç mi "Allahım/Tanrım yardım et!" demediniz? En eski uygarlıklardan beri hep bir yaratıcının varlığına inanıldı bunlar için savaşlar yapıldı. Günümüzdeki dinlerden seçim yapmak kişinin seçimi ve yönelimi. Şamanizmden islama, islamdan hristiyanlığa hep bir üst varlık inancı kabul ediliyor.

Zorlamaaaa, Allah kadınların Kuran'da dövülmesini sadece aileyi sarsacak durumlarda münasip görmüştür, onda da haddi aşanlardan olmayın buyuruyor. Aileden kastım ne biliyorsun herhalde hepimizin eşi, kızı var. Daha ziyade lezbiyenlik için. Çünkü insanlığın devamı için aile yapısının korunması lazım.
Peki karısını aldatan kocalar için de karıları kocalarının kafasını kesse haktır diye bir şey yazıyor mu? Nerede hak? Nerede insani eşitlik? Kadını erkeğin her alanda alt kademesinde tutuyor.

Bence konu kısır döngüye girmeden kilitlensin. Zaten kimse kimseyi dinlemiyor.

Geçen bir videoya denk geldim İran'da bir kadının önde az bir şey saçı görülüyor diye darp edilmişti. Araştırdım ve İran'da başörtüsü düzgün örtünmeyen kadınları uyarı biliyorsun.
Çok var kadını kırbaçlayan, döven vesaire. Yazık gerçekten.

Dinler coğrafi şartlarla şekillenir. Amerika'da doğan hristiyan olur, Hindistan'da doğan ineklere tapar. Kimse gelip ben orada doğsaydım araştırır müslüman oldurdum uydurmasını sallamasın şimdi lütfen. Her şey açık ve net. İstisnaları var ama milyonda 1 desek yeridir. Ayrıca dünya'nın her yerine bir peygamber gönderildiğini kanıtlayacak en ufak şey yok. Eğer öyle olsaydı mantıken onların da bir kısmının islama yönelmesi gerekirdi. Bir tek arabistan yola gelecek kadar yüksek IQ'lu değildir herhalde.

Kardeşim, artık internet denilen bir şey var ordan görürsün. Şimdi diyeceksin ki eskiden yoktu, türker müslümanlık ile nasıl tanıştı, esnaflar yardımı ile. Hadi hiçbiri olmadı, Allah'ın verdiği iradeyi kullan, onların taptığı şeye tapma. Peygamber efendimiz, putlara yapmıyor, aksine kaçıyordu.

Bir çok kişi diyor ki muhammed bu kadar bilgiyi nereden bilsin de yazsın Kur'an'ı arkadaşlar Muhammed'in işi ticarettir bu sayede Bir çok kültür, din ve kavram öğrenmiştir en sonunda da kendi dinini oluşturmuştur.

Dinler coğrafi şartlarla şekillenir. Amerika'da doğan hristiyan olur, Hindistan'da doğan ineklere tapar. Kimse gelip ben orada doğsaydım araştırır müslüman oldurdum uydurmasını sallamasın şimdi lütfen. Her şey açık ve net. İstisnaları var ama milyonda 1 desek yeridir. Ayrıca Dünya'nın her yerine bir peygamber gönderildiğini kanıtlayacak en ufak şey yok. Eğer öyle olsaydı mantıken onların da bir kısmının islama yönelmesi gerekirdi. Bir tek Arabistan yola gelecek kadar yüksek IQ'lu değildir herhalde.
Hindistan'da doğup müslüman olan yok mu?
200 milyon.
Bu forumdakiler niye dinsiz o zaman?
İsimleri İslami iken üstelik.
Peygamberlere ne hacet son peygamber geldi zaten.
Şu an dünyada her yerde müslüman varsa demekki doğru coğrafya Arabistanmış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı