Tanrı var mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İslam alimlerinin %90'nın dan fazlası bu ayeti "dövün" diye çevirmiştir. Sadece birkaç ayet bükücü, bilimsel islamcı bu ayeti farklı yorumlamış. Neden mi? Çünkü bu ayetten utanıyorlar. O yüzden de kıvırmaya başlıyorlar.
Yüz üstü bırakmak gibi anlamları var. Darabe fiil'inin. İslamcılar yapmıyor bunu. Fiil'in anlamı budur. Kim ne derse desin; " İster biri kadınlara, RKO çekin. " diye çevirsin gene de fark etmez. Anlamı bu.
Kusura bakma kadınları "dövün" diyen bir ayeti savunamam. Evlendiğinde hanımının sana karşı gelirse döversin o zaman.
Bu ayeti öğrenmişsiniz sanırım bir tek çelişki olarak kabul ettiğiniz. Var mı başka ayetiniz İslam'dan uzaklaştıracak? Yazık.. Ne zaman sizi bu tür konularda görsem hep bu ayeti konuşuyorsunuz :D. İsterseniz yollayayım size göre çelişki olan ayetleri de onları konuşun.

Kusura bakma kadınları "dövün" diyen bir ayeti savunamam. Evlendiğinde hanımının sana karşı gelirse döversin o zaman.

Beni dinlemezsem, aldatırsa, lezbiyenlik yaparsa yapabilirim. Bak orada dövün demiyor, dövmek aynı zamanda günahtır. Ama o size bu kötü şeyleri yaparsa hafifçe dövme hakkı veriyor.

Allah bizim dinimizde kuran-ı kerimi gönderen elçisi Hz. Muhammet olan kişi sen inanma kardeş ahlakını koru vicdanlı ol benden sana tavsiye.

Beni dinlemezsem, aldatırsa, lezbiyenlik yaparsa yapabilirim. Bak orada dövün demiyor, dövmek aynı zamanda günahtır. Ama o size bu kötü şeyleri yaparsa hafifçe dövme hakkı veriyor.
Peki kadınlara da aynı hakkı tanıyor mu? Lütfen bana açıklayın. Kadına da erkeği incitme hakkı tanımış mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı