Technopat Sosyal olarak neden böyleyiz?

14- Üşenmeden cevapladığımız halde 'AV kullanmasam ne olur ki' tarzı konular.

Yakında, "Ne gerek var AV'ye bizim hocaya okutturunca düzeldi bilgisayar" veya "Bilgisayarına virüs bulaşan kolanya döksün, dezenfektan uygulasın. Bilgisayarına virüs bulaşmasını istemeyen kullandığı bilgisayara maske taksın." Gibi konular ve bu konulara ciddi ciddi inanan kişiler görsem hiç şaşırmam. :D

Yakında, "Ne gerek var AV'ye bizim hocaya okutturunca düzeldi bilgisayar" veya "Bilgisayarına virüs bulaşan kolanya döksün, dezenfektan uygulasın. Bilgisayarına virüs bulaşmasını istemeyen kullandığı bilgisayara maske taksın." Gibi konular ve bu konulara ciddi ciddi inanan kişiler görsem hiç şaşırmam. :D
AV'sız bilgisayar, elimizi yıkamamakla aynı risktir.

Sağlık başlığı altındaki 'her' konuya "Doktora gidin, buradan yardımcı olamayız" tarzı cevaplar yazıp milleti (yazmasalar da) 'cahil' ithamıyla yargılarlar. Beklemeden doktora gidilmesi gereken konular var (ben de bu hataya bir kere düştüm, şu an farkında olduğumdan ısrar etmiyorum), haklısınız ancak 14 yaşındaki çocuğun kıllarının çok çıkması şikayetine "doktora git" diyen birini gördü bu gözler.
Atıyorum "gözüm ağrıyor ne yapmam lazım". Doktora gitmek sanki konuyu açanın aklına gelmemişti sen söylemesen adam bakkala gidecekti. Bu olay başından geçmiş olan veya "şunu koydum ağrısı geçti" yardım eden kişiler alkışlanır.
Aynı cevapları sürekli yazarlar, sırf mesaj kasmak için. Birisi bir soru soruyorsa cevaplara bir bakının. Cevap verilmişse, o cevaba bir şey katmayacaksanız yazmanızın hiçbir lüzumu yok. Mesajı beğenin, konu sahibi zaten anlar. (Konu: "Künefenin içinde ne vardır?"; Cevap1:"Tel kadayıf, peynir ve şerbet", Cevap2:"Kadayıfın arasında peynir, üstüne de şerbet.")
Bu madde ile alakalı 3. madde aynı gibi. Yoruma biraz bir şeyler yazıyım da 1000 yorum yapayım, çok şekil durur falan filan.
Bazen çözümleri kolay konulara bakıyorum. Aynı şeyi 5-6 kişi yazmış. Bazıları aynı cevabı vermiş ama birazcık kendi felsefesini katmış.
Everest, Frisby tarzı markaların haterları sürekli "Gamer Ekipmanları" başlığı altında kin kusar. Bu markaları inatla almak isteyen birine öğretmek isteyebilirsiniz ancak zorlamayın arkadaşlar, lütfen! Bütçesi yetmiyorsa onu alsın. Siz uyardıktan sonra gerisi önemli değil, almak istiyorsa alsın. Bazen bu insanların sponsorluk aldığını düşünüyorum.
Burada çok çok çok haklısın. PSU olarak Everest kullanıyorum. Foruma biraz baksam "Hangi PSU Seçmeliyim" yorumlarda "Everest alma alırsan bütün apartman havaya uçar", "sağlığınız için everest almayın". Keşke herkesin maddi durumu iyi olsa herkes güzel sistemler alsa.
Yardım etme aşkıyla yanıp tutuşan ancak konuyla ilgisi bilgisi olmayan bir yandan sevilesi, korunması gereken; bir yandan sövülesi insan tipleri her konunun altına mutlaka cevap yazıyor. Çözemeyeceği konulara bile.
"Arkadaşlar oyuna T tuşuna basınca oyundan atıyor, ne yapmam lazım?"
Yorumlardan çıkan süper zeka "ozman o tuşya bazmaa 🤪". Bunun gibiler sıkıyor.
Çözüm aramaya çalışan insanlar "loglife dosyası atar mısın?" :kalp:

Hocam size üç tane klişe söyleyeceğim.
1-En sevdiğiniz kullanıcı (hafta da en az 5 kere açılır)
2-Neden ceza yedim diyenler.
3-Bilip bilmeden moderatörlere öfke kusanlar.
Doğru söylüyorsun. Bugün ceza aldım ardından kurallara girdim. Okuduktan sonra anladım ki kural ihlali yapmışım.

Hocam, hocam. Konu hocam'dan ilerliyor. Ben de bir hocam Aykut uç yiyor bırakıyım, doz alın :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RX 5XX serisi ekran kartlarını GTX 1050(Ti)'a karşıt önerirler. RX5XX serisi kartın sorununu belirtip konu açanlara cevap olarak; RX serisi mağdurları kervanına hoşgeldiniz, başka kart alsaydınız diyenler... Bunu yapan diyen aynı kişi ve isim belirtmek istemiyorum, ama bunu okuyor isen, çok cahilsin be dostum.

Hocam kelimesi bana göre problem değil aksine gerçek hayatta hiç görmediğin bir insan için gayet uygun bir hitap şekli.

Ama az çok forumda samimiyetin vardır, konuşmussundur dersin abi, arkadaşım, beyefendi. Yoksa ilk gördüğün kişiye beyefendi demek biraz garip geliyor bana. Bu daha çok kişiden kişiye ve söyleyen kişiye göre değişen bir durum.
Fakat hocam kelimesi (çok kullanılmadıkça) sırıtmıyor ya da sorun yaratmıyor. Zira karşınızda mahlaslı biriyle yazışıyorsunuz. Bu nedenler bir sıkıntı oluşturduğunu sanmıyorum.
"Hocam" kelimesine karşı madde tamamen kişiseldi. Düzenleyip kaldıracaktım ki ceza yedim o sırada, kaldı öyle :D

Bana bir gönderme söz konusu sanırım 😅

Geri
Yukarı