Technopat Sosyal'e geliş hikayem

Ben de 13 yaşındayken tanıştım Technopat Sosyal'le veya o zamanki adı olan Technopat Forum'la.

O zamanlar "eray & recep PC topluyor"u izlemiştim ve recep abiyi oradan biliyordum. Sonralarda YouTube'da bir videoya tıkladım, baktım Recep Baltaş var videoda. Kanalın adı Technopat, internet sitesi ve forumu da var, hem bir şeyler öğrenirim hem de vakit geçiririm diyerek buraya katılmış oldum.

Bu da benim hikayem, Mayıs ayında 8. yılım bitecek burada. 💪

Hayırlı olsun, 10 yıl devirceksiniz.

Son düzenleme:
Ben burayla 2016 Aralık veya 2017 Ocak ayında tanıştım. Google'da merak ettiğim teknolojik bir şey ararken sonuç sayfasının altında bir site. Diğer sitelere tıkladım tıkladım sorgu sonucundaki. Sonra burayı da okudum. Garipsedim. Çok garipsedim. İsmi garipsedim. Şekil şükül logoyu garipsedim. Ekrana dokunurken sayfa mavileşiyordu. Kesin virüslüdür burası deyip korka korka apar topar çıktım. Sonra başka bir gün başka bir şey aratırken yine sorgu sonuçlarında burası çıkmaya başladı. Ben de bu siteye fazla girmemeye çalıştım. Çekindim buradan. Sonra ne aratsam sorgu sonuçlarında biraz daha yukarılarda burası çıkmaya başladı. Ben de dayanamadım direnemedim buraya da (ana sayfaya) girmeye başladım. Sonra yine bir şey ararken sorgu sonuçlarında Technopat yazdı. Bastım. Garip bir arayüz açıldı. A a buraya ne olmuş böyle? Dedim. Sitenin tasarımını mı yenilemişler ki dedim.
Sonra başka bir gün Google'a tekchonpat yazdım. Şunu mu demek istediniz Technopat çıktı. Ona bastım. Arama önerilerinde Technopat Forum yazdı. Bunların da mı forumu varmış ki dedim. Bir baktım geçen tarihte girdiğim bölüm, meğer foruma girmişim. Burası daha samimi geldi ama sanki gözüm bu tasarımı da bir yerden ısırıyor dedim. Meğer SDN Forum'dan gözüm ısırmış tasarımı. Sonra başka bir gün tekrar Google'da teknik bir şey arattım. Sonuçlarda tekrar Technopat çıktı. Girdim. Anasayfa açıldı. Hayda, gene bozmuşlar tasarımı dedim kendi kendime.
Sonra geri çıktım. Birkaç ay sonra girdim, anasayfadaki menüden diğer sitelerdeki gibi "forum" butonunu aradım. Yok. Allah Allah forumu mu kapatmışlar dedim. Technopat Forum yazdım. Burası çıktı. Ama sonuçlarda forum isminde bir sayfa çıkmıyordu ki. Neyse başka bir gün yine de tıkladım. Burası açıldı. Bir baktım forumun ismi forum değilmiş. Sosyalmiş.
Neyse burada bilgisayar virüsleri hakkında araştırmalar yaptım. Güvenlik isimli bölümde araştırmalar yaptım. Başlarda isimlere dikkat etmiyordum ama sanırım @Murat5038 ya yetkiliydi ya da benim buraya girmekten vazgeçtiğim zamanlarda atılmış olabilir. Yottapat değildi onu hatırlıyorum.
@THE_MILLER imzası öyle değildi. Daha farklıydı. Profil fotoğrafını da sonradan değiştirdi. Bu üyeler teknik destek olarak çok gözüme çarpmaya başladı. Hala aktifler mi diye profillerine baktığımda ikisinin de "Az önce" tarihinde mesaj yazdığına çok rastladım.
Murat5038 profiline üye olmayanlara kapattığında çok sinir olmuştum. Hesabım yokken beni giriş ekranına yönlendiriyordu.
@24099 yoktu. AkilGuNdoGaN vardı. Ama çok sonralardan rastlamaya başladım. 900 mesajı vardı ve en son bakmak aklıma geldiğinde Hectopat'tı. Profil resmi çok daha farklıydı, şirin bir resim vardı. Enver paşa fotoğrafını "çoooook" sonra koymuş.
Sonra infection isimli bir üye de güvenlik bölümüne mesaj yazmaya başladı. Daha sonra Boztepe isimli bir üye de görmeye başladım.
Murat5038 her teknik şeye mesaj yazıyordu ama bazen bazı şeyleri tersliyordu. Bana tuhaf gelmişti.
Burayı keşfettikten sonra YouTube'da teknik şeyler aratırken buranın YouTube kanalı olduğunu da keşfettim. Şaşırdım. Sürekli videolarını da izledim.
Buraya üye olmayı da düşündüm ama teknik bir şey için girdiğimde mesela siyaset ve din mesajlarının arasında kaybolduğumdan iyi bir fikir olarak görmedim. Bir de kim olduğumu merak ederlerse ne yapacağım dedim.
Ben bu siteyi tam olarak, keşfettiğimde hangi tarihti hatırlamıyorum ama Türkiye'de daha referandum yapılmamıştı.
Ben buraya kaydolursam dikkat çekerim dedim. Öteledim, sonra bir daha düşünürüm dedim.
2018'de kaydolmayı iyice düşünüp kesin kaydolmaya karar verdim ama her yere adım soyadımla kaydolduğum halde buraya isim soy ismim ile kayıt olmayı iyi bir fikir olarak görmedim.
İsim bulmaya çalıştım, sonra birkaç ay sonra nihayet bir isim buldum. Kayıt olacakken yine erteledim. Kurallarını iyice okuyayım öğreneyim dedim. Kuralların kulanım koşulu ve sözleşmesi içinde kayboldum. Baktım işin içinden birkaç ay çıkamadım, aman kervan yolda düzülür dedim. Bu hafta ben buraya kayıt olacağım dedim. @THE_MILLER'i aktif gördüm. Teamwiever paylaşın diyordu birine. Son giriş tarihi yazıyordu ama daha sonra gizlemiş. Yarın ola hayır ola dedim. 4 Mart 2019'da nihayet kayıt olabildim.

Son düzenleme:
Technopat ile DH'nin farkını ben hissediyorum ya. Kendimi Sosyal'deyken toz pembe bir dünyada zannediyorum hemen DH'ye geçiyorum. Bir anda dünyam kararıyor, hayatın gerçekleriyle çarpışıyorum. Yalan yok, 5 senedir burdayım ve çok kez bazı üyeler ve moderatörler yüzünden Sosyal'i bırakma kararı aldım ama küçüklük işte. Hala uyarı alıyorum fevriliğimden o ayrı. Ama daha çocukken foruma girdiğim için abuk subuk konular açıp çok ceza yemişim. Geldik 20 yaşına, iş güç sahibi olduk. Eskisi kadar aktif olamasam da sık sık takılırım. Güzel bir ortam, en azından anı biriktirirsiniz. Burada kalın.
Ben hala @er36po abiye ne oldu merak ediyorum. Titan ekran kartına custom sıvı soğutma yapmıştı.

Ben Technopat ile 2014 yılında tanıştım. Nvidia Shield Portable videosunu izlemiştim hatta ilk olarak. Forum o zamanlar hiç böyle değildi adım kadar eminim.
NVIDIA SHIELD İncelemesi - YouTube
Akabinde Steam'de oyunlar alıp aldığım hataların çözümüne de forumla tanıştım. Daha üye değildim o zamanlar. Sonra işte orijinal lisansım varken korsan Windows kulladığımı buradan öğrendim ve esas olay bundan sonra başladı benim için.

4-5 yıl önce sorunları falan hep forumlardan öğreniyordum hatta bu forum da vardı ama genel olarak DH gibi forumlarla işim oluyordu. Özellikle 2016-2017'de forumlara çok giriyordum ama ziyaretçi olarak. Bir de nedeni bilinmez bir sebeple 2018'de SDN'ye kayıt olmuştum biraz kullandıktan sonra bıraktım. Technopat'ın sanırım o zamanlardaki arka planı mı hoş gelmiyordu bilmiyorum hiç kayıt olmamıştım fakat anlamadığım şey 1-2 kere gördüğüm SDN'ye neden kayıt oldum, neden Technopat veya DH değil? 🤔🤔🤔 Bu arada en fazla araştırdığım sorun her halde Windows 7'de başlatma ekranından sonra ses gelmesi ama PC'nin başlamaması ki bunun da çözümü yokmuş, PC'yi vura vura düzeltmiştim 2-3 yıl önce... En sevdiğim zaman ise DA'nın ilk zamanlarıydı.🤤

Geri
Yukarı