Technopat'taki bazı kuralları saçma buluyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gayet de banlarım, türkçenin bazı basit kuralları var ve bunlara anlaşılır olmanız için uymanızı istiyoruz sadece. Kitap yazmıyorsunuz veya Türkçe öğretmeni olmanızı istemiyoruz. Cümleye büyük harfle başlayıp noktalama işaretlerini kullan ve bağlaçlara dikkat edip cümleni noktayla bitirmen çoğu zaman yeterli olur bile. :)

@Emre C doğru söylüyorsun çünkü kullanıcılar yanlış yazarsa ve banlamazsan, Türkçe bozulur.

Kurallar olmadan düzen olmaz. Türkçe kurallarına dikkat eden en iyi forum Technopat'tir. Türkçe yazım kuralları bu kadar zor değil bence.

Ek olarak düzelt tuşu neredeyse çoğu şeyi düzeltiyor. Düzeltmediği bir alan olduğunu düşünüyorsanız geri bildirim göndererek veri tabanına eklenmesini isteyebilirsiniz.

@Eray T evet. Technopat Türkçenin bozulmaması için çalışıyor zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıllardır konuştuğu, yazdığı ve okuduğu ana dilini kullanmakta bu kadar zorlanan başka bir millet yoktur sanırım. Forumda yazım kurallarına uymak sandığınızdan çok daha kolay ve bunu kolaylaştıran ekstra sistemler de mevcut. Bknz: "Düzelt" butonu.

Cümlelere büyük harfle başlasanız, cümleyi uygun noktalama işaretiyle bitirseniz %80 zaten cümlenizde çok fazla bir sorun olmuyor. Eklerin ve bağlaçların yazımına da dikkat ederseniz çok bir sorun kalmıyor zaten. Onun dışında herkes özel isimlerin yazımını biliyordur diye düşünüyorum. Ayrıca eskisi kadar ceza verme konusunda katı olunmadığını da belirtmek istiyorum.

Kısacası yapılması gereken şeyler asında oldukça basit. Bunları yapabilmek için kimsesin Türkçe öğretmeni falan olmasına gerek yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı