Termal macun pumpout effect

• Konuyu başlatan gen2
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1B
  • Görüntüleme 72B

gen2

Megapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar Predator Helios 300 laptop sahibiyim ve stok termal macunu yakın bir zamanda kuruduğu için CM MasterGel maker ile değiştirdim. Değişim sonrası sıcaklıklarda 15 dereceye yakın bir düşüş yaşadım ve çok memnun oldum. Ancak maalesef bu mutluluk uzun sürmedi işlemden bir ay sonra sıcaklıklar 5 derece ve artı 2 hafta sonra bir 5 derece daha arttı. Pumpout'dan etkilenmemek için viskozitesi fazla olduğu için MasterGel maker tercih etmiştim ancak pratikte istediğim sonucu alamadım. Macun tavsiyesi (laptopta denenmiş ve pumpout yaşanmamış) veya durumla ilgili herhangi bir fikri olan arkadaşlar hoş geldiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece pad mi koydunuz termal macun sürmediniz mi?

Macun işlevi görüyor fakat CPU tarafında çok iyi sonuçlar verse de GPU'da benim yer yer 10 derece sıcaklık arttırdı. Macun + PTM kombinasyonu da yapabilirsiniz.

Bu faz değiştiren termal pad, ısınınca macun halini alıyor, soğuyunca katılaşıyor.

Hocam şimdi bende şöyle bir durum oldu Kryonaut'u gece sürdüm ve açıp test yaptım işlemci 70 watta çıktı normal TDP değeri 40-55 arası ve 88 derece de kaldı. 1 saat sonrasında yine test yaptım 101 derece çıktı. Gece 12 gibi bir daha test yaptım 88-89 gibi kaldı şimdi sabah bir daha test yaptım yine 88 89 arası kaldı. Beni korkutan niye 101 derece çıktı 2. testte sebebini biliyor musun? Şu anlık sıcaklıklar çok iyi bir sorun yok, test dediklerim ortalama 3-4 dakika boyunca yük bindiriyorum çok uzatmıyorum.

Son düzenleme:
Hocam çok normal yani stres testinde o kadar yükseğe çıkması.

@gen2 hocam selam. PTM7950 alternatifi bir ürün buldum. Fikrinizi alayım dedim, çok az daha iyi gibi ondan.

Hocam stres testinde artık 101 derece oluyor sizce normal mi?

Uygulamada bir hata yapmış olabilirsiniz belki hocam.

Hocam çok normal yani stres testinde o kadar yükseğe çıkması.

@gen2 hocam selamlar. ptm7950 alternatifi bir ürün buldum. Fikrinizi alayım dedim, çok az daha iyi gibi ondan.

@gen2 hocam bakabilir misiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı