Test çözmeyi sevmek için ne yapmalıyım ?

technofan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bu sene teog'a gireceğim ve test çözmeyi pek sevmiyorum. Yüksek bir liseye girmek için ders çalışmak, test çözmek gerek fakat ders çalışmayı bir nebze sevsemde test çözmeyi hiç sevmiyorum. Sevmememin nedeni de ilk baştaki soruları çözüp en karmaşık ve çetrefilli soruları çözemeyip daha sonraya bırakmak. En sonunda testin ne kadarını yaptığıma baktığımda ise dörtte birini yaptığımı fark ediyorum ve canım sıkılıyor bunun için de testlerden nefret etmeye başlıyorum. Beni çalışmayan tembel biri olarak algılayabilirsiniz fakat ben 7. sınıf dahil 4,5ve6. sınıflarımı da hep taktirle geçtim. Girmek istediğim lise Bornova Anadolu Lisesi. Bu liseyi kazandığımda annem bana iphone alacağını söyledi fakat ben o parayla ps4 falan almayı düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Kitap açmadan Hatay'ın en iyi Anadolu lisesine gittim, rahat ol. Çocuk oyuncağının oyuncağı bu sınav. :D

Eğer kendine söz geçirebiliyorsan kendini limitle. Örneğin bu gün 50 tane soru çözmeden şunu şunu yapmak yok de. Ertesi gün 70 soru de bir sonraki gün 100 soru de. Az dan başla yavaş yavaş yükselt. (Basit soruları yaparak bir üst soruyu daha kolay yaparsın.)

SchWil sen Hatay Anadolu Lisesi diyorsun. Ben oranın puanı ne kadar bilmiyorum fakat Bornova Anadolu'nun puanı 478 falan. Neredeyse hiç yanlış yapmamam gerekiyor. Ben süperzeka değilim :D.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı