Test çözmeyi sevmek için ne yapmalıyım ?

İyi açıklamışsın hocam, kendini strese sokup günde 28 saat çalışmalıyım diyenler genelde ortalama puanlar alıyor. Sınava gireceğini belli etmeyen, gezen, dolaşan, yiyen, eğlenen, bilgisayar oyunları oynayan adam daha yüksek not alır bence. :)
Biri beni çağırmış. Teoga neredeyse hiç çalışmadım. Sadece okulda verilen testler ve haftasonu okulun teog kursunda verilen testler dışında neredeyse hiç ekstra test çözmedim. Ama dersleri pür dikkat dinledim. Sonuç 467.4 puan (ki 6.sınıf ortalamam 92 idi) ve Simav fen lisesi. Lisenin adı pek duyulmamış fakat ilçenin diğer liseleri gibi eğitimi çok kaliteli imiş orada okuyan bir kaç arkadaşımdan duydum.

Sana tavsiyem kendini çok sıkma. Biraz zeki isen dersleri dinleyerek çok rahat yerleşirsin BAL'a.

Dostum testleri çözebilirsen zevklidir. Konuyu iyi anlayıp test çözmeyi dene. Soruları çözmeye başladıkça daha çok çözmek istersin. Ek olarak TEOG'u gözünde büyütme çok kolay bir sınavdır günde 1-2 saat çalışırsan 450-480 puan arası alabilirsin. (Şahsen ben alırdım ki çalışmadan 400 küsür puan almıştım.)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı