The Last of Us Part 1 Steam'de 1282 incelemede %40 olumlu aldı

2023 yılında her çıkan oyuna sorunlu deniyor. Böyle bir şey yok. Oyunların sistem gereksinimleri yükseldi. Rahat oynamak için artık 32 GB RAM, 12 GB VRAM gerekiyor. İşlemcinin en az 6 çekirdekli ve güçlü olması gerekiyor.

Dalga mı geçiyorsun? Sence bu oyunun sorunu insanların düşük sisteme sahip olması mı? Hayır tabii OYUNUN OPTİMİZASYONU YOK fanboyluğu bir kenara bırakıp insan gibi düşünseniz bu kadar sorun olmayacak aslında. Ben de oyunu satın aldım indiriyorum ve 2060 ekran kartım var, YouTube'dan baktığım testlerin hiçbiri güzel sonuç vermiyordu aksine berbattı. Daha hala "eN aZ 32 GB rAAm GG"" diye etrafta dolaşıyorsunuz ne içiyorsunuz belli değil cidden gökten akıl yağarken şemsiye falan tutuyordun herhalde.

Haha ben bu videoyu şimdi gördüm de düşük ayarlarda 20 GB RAM tüketirken yerlerde bildiğin kaplama yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 1718783

4 GB VRAM ile oyanamak hayal gibi. VRAM yetmediği için RAM'e yükleniyor haliyle 16 GB da kurtarmaz. 16 GB RAM için 8 GB VRAM'li bir kart şart gibi duruyor minimum.

Diziyi bile izlememiştim oynarım diye.

Hocam bende aynı şekildeyim. Oyun ilk çıkışını 2013'te yapmış galiba 1 tane bile spoiler yememiştim ben bu oyunu eninde sonunda oynayacağım diye. O kadar bilgim yok ki oyun hakkında çıkış yılından bile emin değilim yani. İnşallah bir iki güncellemeye toparlarlar çok oynamak istiyordum çünkü.

Yorumlarda bir kisi ana menude oyunun golgelendirme yuklemesini beklemeden oyuna girilince kasiyor. Bittikten sonra yag gibi akiyor demis. Beklenmeden giriliyor olabilir. Ana menude bile kasiyor diye sikayet edenler olmus hep. Gerci bu bile biraz problem bu capta oyunun ana menusunde bu kadar uzun sure bekletmesi bile dogru degil.

Konu güncellemesi:
Görünen o ki oyunda sadece optimizasyon değil görsel anlamda da bozulmalar var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Konu güncellemesi:
Görünen o ki oyunda sadece optimizasyon değil görsel anlamda da bozulmalar var.

Cyberpunk 2077 o ilk çıktığı günkü yarım yamalak haliyle bile TLOU ve Hogwarts Legacy'den daha stabildi. Bir de bu kadar kaynak tüketmiyordu daha iyi grafiklere sahip olmasına rağmen.

Bu da forum kuralları gereği söyleyemeyeceğim cümleleri hak eden insalara örnek.
4090 ile oynuyor ve awesome port diyor.

Cyberpunk 2077 o ilk çıktığı günkü yarım yamalak haliyle bile TLOU ve Hogwarts Legacy'den daha stabildi. Bir de bu kadar kaynak tüketmiyordu daha iyi grafiklere sahip olmasına rağmen.
Cyberpunk en azından bilgisayarı katletmiyor. Bu oyunlar VRAM ve RAM açısından bilgisayarı da katlediyor.

Geri
Yukarı