The Witcher 3'ü neden sevemiyorum?

Galiba oyun türüyle alakalı bir durum. Ben mesela GTA serisini çok severek oynarken Witcher serisine ne yalan söyleyeyim biraz zorla oynuyorum. Hatta bende Witcher 2 ile ilgili seninkine benzer bir konu açmıştım. Witcher 1 ile başlayıp sözde tüm seriyi oynamayı düşünüyordum ama hala daha 1'in başındayım. Ben böyle oyunu kavradıktan sonra rahat rahat hareket etmek istiyorum ama bu Witcher serisinde pek öyle olmuyor. Sürekli yeni şeyler öğretmeye çalışıyor oyun insana. Buda bir süre sonra ciddi canımı sıkmaya başlıyor. Oyuna başlayalı 2-3 saat olmuş hala daha o iksir buna yarar yok bu meditasyon şöyle böyle falan filan ben pek gelemiyorum. Hayır yani altı üstü oyun oynayacağız ne gerek var o kadar detaya. Onun için yine Fortnite'a döndüm, hatta az önce 1. oldum.:cool:

Demem o ki eğer başladıktan 2-3 saat sonra sevemediysen daha da kolay kolay sevemezsin. Ama benim gibi kafaya koyduysan zorla da olsa oynamaya çalış.:D

Hayalet külliyatını okuman lazım. Hayaletlerin zaafı hangi gücünde var ona bak. Misal Heyula ise Yrden zayıflatıyor, Yrden açmadan heyulalara vurmak işkence.
Anladım hocam. İnternette biyerden bunun kılavuzunu okusam anlarım yani. Teşekkür ederim tavsiyen ve tavsiyeleriniz için.
Galiba oyun türüyle alakalı bir durum. Ben mesela GTA serisini çok severek oynarken Witcher serisine ne yalan söyleyeyim biraz zorla oynuyorum. Hatta bende Witcher 2 ile ilgili seninkine benzer bir konu açmıştım. Witcher 1 ile başlayıp sözde tüm seriyi oynamayı düşünüyordum ama hala daha 1'in başındayım. Ben böyle oyunu kavradıktan sonra rahat rahat hareket etmek istiyorum ama bu Witcher serisinde pek öyle olmuyor. Sürekli yeni şeyler öğretmeye çalışıyor oyun insana. Buda bir süre sonra ciddi canımı sıkmaya başlıyor. Oyuna başlayalı 2-3 saat olmuş hala daha o iksir buna yarar yok bu meditasyon şöyle böyle falan filan ben pek gelemiyorum. Hayır yani altı üstü oyun oynayacağız ne gerek var o kadar detaya. Onun için yine Fortnite'a döndüm, hatta az önce 1. oldum.:cool:

Demem o ki eğer başladıktan 2-3 saat sonra sevemediysen daha da kolay kolay sevemezsin. Ama benim gibi kafaya koyduysan zorla da olsa oynamaya çalış.:D
Helal. :D Deneyeceğiz bakalım nasip. :)

Rol yapma oyunlarında kendinizi o kişinin yerine koyup oynamalısınız. Yani sen Geralt'sın ve aç gözlü müsün, gaddar mısın, yoksa iyilik yapan biri misin bunlara senin karar vermen istenecek. O yüzden kendini bir Witcher gibi düşünüp oynarsan çok eğlenceli oluyor. İster fakir fukaraya yardım edip karşılık beklemiyorsun, ister yardım edip ver bakalım parayı diyebiliyorsun.

Son düzenleme:
Bu tarz oyunlardan bende zevk alamadım bir türlü. Asasins creed origins güzel oyundu oynadım ama zevk alamadım. Görevler sıkıcıydı, dovüş mekanikleri sevmedim. Witcher 3 de öyle sevmedim ama bitirdim. Skyrim çok sevdim nedense sanırım atmosferi sardı. Hızlı ilerleyen oyunlar benim daha çok hoşuma gidiyor, herkesin sevdiklerini sevemiyorum. Her insan farkı.

Oyun, bitirildikten sonra tekrar kendini oynatacak bir mekaniğe ve konuya sahip. İlk olarak yan görevlerle uğraşmadan en kolay seviyede oyunu hızlıca bitir ikinci oynayacağın zaman oyunun temelini kaptığından vereceğin kararları bu sefer değiştirerek ve yan görevleri de yaparak daha zor seviyede oynayabilirsin.

Ben bu oyunu indirdim şuanda 5 saatlik oynama sürem var. Büyük bir merakla ve heyecanla indirip oyuna girdim, fakat oyuna bir türlü ısınamadım. Savaş mekanikleri çok iyi grafikler zaten muazzam... Ama bi sıkıntı var. Oynayamıyorum duello'da çok hasar yiyorum. Görevleri yapmak mı sıkıyor tam emin olamadım ama herkes bu oyunu överken benim bu şekilde zevk alamamam garibime gitti. Tavsiyeleri olan var mı oyuna daha çok ısınmam için ya da oynamış tecrübeli olanlar, ne yapsam savaşlarda daha güçlü olurum veyahut topladığım şeylerle nasıl iksir yaparım yada silahlarımı nasıl güçlendireceğim. Oynamak istiyorum bu oyunu çünkü. :)
Simya sekmesinden iksir kaynatabilirsin (L'ye basınca açılır) Tüccarlardan haritalar al onlar seni ekipman avına yani efsunger okulu tehçizatlarına yönlendirir 1 tanesini aldınmı zaten 5 level boyunca en güçlü ekipman efsunger okulu tehçizatı oluyor.Yaratık külliyatını oku(B tuşu) Yaratıkların türlerine göre yağlar var onları kılıcına sür,böyle taktiksel oynarsan zevk alırsın. Eğer para kasmak istiyorsan soru işaretlerine git oradan ekipman çıkacaktır işine yarayacaksa kullan gereksizse sat zırhçılara veya demircilere sat ve tabii ki de hikayeden zevk almaya bak.

Ben de aynı sebeple ilk olarak Witcher 2'yi aldım. Hem hikaye bakımından hem de daha uygun olması bakımından tabi. Oyuna hiç ısınamadım. Oyun kötü değil muhtemelen ama klavye ve mouse ile olmuyor. Xbox kontrolcüsü alayım desem bana bir ton masraf. Bu sebeple benim için de ölü bir seri. Belki çok şey kaybediyorumdur ama fakirlikler ülkesinde bizim kaderimiz bu. Elimizdekine bakalım sadece. :)

2-3 saat mi oyuna alışman için rahat 10 saat gerekiyor ana oyunu sadece (DLC'siz) 130 saatte bitirdim o kadar çok canavar çeşitliliği var ki adamlar yaratık külliyatı koymuş bırak da biraz anlatsın 2-3 saat

Yeni konular

Geri
Yukarı