Toplu taşımada yer veriyor musunuz?

Hamile, yaşlı veya çok yorgun olduğunu düşündüğüm bir çocuğa bile yer veririm. Kısırları ve baklavaları silip süpüren teyzeler biraz ayakta beklemek zorunda. Sağlıkları açısından yer vermiyorum. Ortaya laf atarak stres atmalarına da yardımcı oluyorum. Özellikle iş ve okul çıkış saatlerinde otobüse bindiklerine göre bu durumdan hoşlanıyorlar.

Genç veya Yaşlı farketmez vermek hatadır.Genç insan yaşlı insanlardan daha çok yoruluyordur gün boyunca zaten yaşlıların biryerde çalıştığını varsaymassak evlerinde veya kıraathanelerde nerede olursa olsun oturmayı tercih ettikleri doğru , ve siz yer vermeyince terbiyesiz olmuyorsunuz toplu taşımaların sürücüleri veya onlara yetki veren üst kademe (!) insanlar otobüsün kapasitesinden fazla insanı almamalı , en büyük hata o yaşa kadar para biriktirip araba almamalarıdır.Zaten yaşlı insanın toplu taşımada ne yapmasını bekliyorsanız biryere gideceğinde arabası varsa onu kullansın yani sabah akşam kullanmıyordur yani arabasını çok yormaz insanı diye düşünüyorum.İster yorulun ister yorulmayın yeriniz sizindir vermek zorunda değilsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı