Toyota Corolla 1.5 alınır mı?

corollad4d

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an Toyota Corolla 1.4 D4D mmt şanzıman araba kullanıyoruz. Bu araçtan 1.5 125 HP Corolla'ya geçmek mantıklı olur mu? Performans açısından D4D gibi güçsüz müdür?

Mevcut arabandan şuan memnunsan değiştirmek mantıklı değil, satışı ve yeni araç alımı meşakatli, bir de aldığın araç sorunlu mundeğil mi bilmiyorsun malum ülkede ve piyasada çakal çukal çokça VAE.

Güçten kastınız nedir?
1.5 motor ülke şartlarında fazlaca yeterli bir sistem. Artık arabalar yakıt ekonomisini önceliklendirdiği için apaçi tarzda süreceğim, slalom yapayım, dar alanda gazlayayım diyorsanız üzer. Yoksa o 1.5 motoru sürmek çok keyifli. Ekonomisi yüksek ve mukavemetli bir motor. 110 beygirlik turbo dizel aracımı satıp 126 beygirlik atmosferik motora geçtiğimde ilk 6 ay çok mutsuz oldum. Sonra arabaya alıştıkça motoru çok sevdim. Rampada dizel torkunu aratsa da 1.5 lik yeni motorlar çok fazlaca güven hissi uyandırıyor. Yeri geliyor kedi gibi gidiyor, yeri geliyor kükrüyor, ne ara 180e çıktım diyorsunuz.
Cvt şanzıman olan modelleri ağırlıklı olarak şehir içi kullanım içindir. Alışana kadar geç tepkimesi bezdirir, alışınca konforlu gelir. Manuel vitesli modelinde ise kontrol tamamen sizde olduğundan limit siz oluyorsunuz.

Corolla overrated araçtır bana göre Türkiye'deki dayıların işi görülsün diye üretilmiş araç gibi. 1.5 üzmez ama gitmez maalesef. Bu fiyatlarda 1.3 TCe Megane öneririm kesinlikle.

Corolla overrated araçtır bana göre Türkiye'deki dayıların işi görülsün diye üretilmiş araç gibi. 1.5 üzmez ama gitmez maalesef. Bu fiyatlarda 1.3 TCe Megane öneririm kesinlikle.

Megane 1.3 TCe touch ve Corolla 1.5 dream arasında gidip geliyoruz şahsen performans bekliyorum Megane'ye de kalitesiz denilince Corolla'ya yöneldim onda da performans olmayınca arada kaldım.

Megane 1.3 TCe touch ve Corolla 1.5 dream arasında gidip geliyoruz şahsen performans bekliyorum Megane'ye de kalitesiz denilince Corolla'ya yöneldim onda da performans olmayınca arada kaldım.
Arkadaşın öncelikle turbo arabadan atmosferik arabaya geçecek buna alışırsa sıkıntı yaşamaz.

1.5 Motor performansı üzer. Bende 1.1m kadar araç bakıyorum bu aralar. Atmosferik araba yerine 1.3 Tce touch magene, 1.6 egea cross urban, 1.0 scala, 1.0 leon ve 2017-18 model 1.5 RS donanım Civic bakıyorum. Egea ve Megane 2 yaşında 10-20 binde tertemizleri rahatlıkla alınıyor.

Arkadaşın öncelikle Turbo arabadan atmosferik arabaya geçecek buna alışırsa sıkıntı yaşamaz.

1.5 Motor performansı üzer. Bende 1.1m kadar araç bakıyorum bu aralar. Atmosferik araba yerine 1.3 TCe touch magene, 1.6 Egea cross urban, 1.0 scala, 1.0 leon ve 2017-18 model 1.5 RS donanım Civic bakıyorum. Egea ve Megane 2 yaşında 10-20 binde tertemizleri rahatlıkla alınıyor

Aynen öyle Megane hakkındaki bazı şüphelerim vardı Corolla gibi kaliteli mi bunu demeden önce de Toyota da artık eski Toyota değil kalite anlamında TRIM sesleri falan Megane'ye de plastik denilince oldukça şüphelendim

Yeni konular

Geri
Yukarı